Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cartel (PC)

Cartel PC

Cartel to stworzona przez firmę Paradox gra strategiczna łącząca elementy strategii czasu rzeczywistego i turówki. Kierując poczynaniami jednego z tytułowych karteli, gracze dążą do dominacji nad światem przyszłości rządzonym przez bezwzględne megakorporacje.

Strategiczne | RTS | turowe

PC Windows
Okładka Cartel (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cartel stanowi próbę wzbogacenia klasycznego konceptu RTS-a o elementy strategii turowej. Deweloperzy z Paradox Interactive wzorowali się przy tym na klimacie oryginalnego Syndicate, dlatego ich dzieło uznawane jest za duchowego spadkobiercę gry stworzonej w 1993 roku przez ekipę studia Bullfrog Productions.

Akcja Cartelu przenosi graczy w nieodległą przyszłość. Władzę nad światem obejmują megakorporacje, nazywane kartelami. Toczą one między sobą bezwzględną walkę o wpływy i dominację. Gracze kierują poczynaniami jednej z takich organizacji, starając się wszelkimi sposobami przechylić na szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pod względem rozgrywki Cartel stanowi wielogatunkowy miks, oferując z jednej strony pełne akcji misje (w których celem jest m.in. rozpoznanie, szpiegostwo, sabotaż i zabójstwa na zlecenie), wymagające zdolności taktycznego dowodzenia niewielkim oddziałem żołnierzy, a z drugiej rozbudowane mechanizmy strategiczne, pozwalające m.in. rozwijać technologie, prowadzić działania dyplomatyczne oraz planować przebieg zadań. Deweloperzy postawili przy tym na dużą swobodę – od graczy zależy bowiem, na których elementach gry skupią się najbardziej, a co pozostawią w gestii komputerowej sztucznej inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gry podobne do Cartel

Wymagania wiekowe Cartel

odpowiednia dla każdego wieku

Cartel – nowa strategia w stylu starego Syndicate

wiadomość21 września 2011

Firma Paradox Interactive pracuje nad nową strategią, inspirowaną klasycznym Syndicate. Cartel ukaże się w ciągu 12-18 miesięcy. Twórcy obiecują połączenie turówki z RTS-em, a wszystko w klimacie wojen pomiędzy megakorporacjami.