Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka American Conquest: Fight Back (PC)

American Conquest: Odwet PC

American Conquest: Fight Back

Samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego American Conquest. W rozszerzeniu działamy na przestrzeni lata 1517-1804 i wykonujemy 25 obszernych misji, podzielonych na osiem kampanii. Autorzy dodali do gry kilka nowych nacji oraz 50 niedostępnych wcześniej jednostek.

To jest dodatek do gry American Conquest.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka American Conquest: Fight Back (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22czerwca2003

22maja2004

pudełko PL

Oficjalne, samodzielne, rozszerzenie strategii czasu rzeczywistego o nazwie American Conquest. Warstwa fabularna rzeczonego dodatku obejmuje okres od 1517 do 1804 roku i odnosi się do historycznego podboju różnych części Nowego Świata (m.in. Alaska i Jukatan). Właściwa rozgrywka została podzielona na 25 obszernych misji, pogrupowanych w 8 kampanii. Oprócz narodowości, znanych z pierwotnej wersji, w Fight Back zobaczymy również Rosjan, Indian Haida, Portugalczyków, Holendrów i Niemców - daje to łącznie 17 nacji występujących w tym tytule. Ponadto autorzy wprowadzili blisko 50 nigdzie nie pokazywanych dotąd jednostek oraz zupełnie nowy tryb zabawy, polegający wyłącznie na toczeniu bitew (10 scenariuszy, zarówno single, jak i multiplayer). Warto zauważyć, iż rozmiar wszystkich zaimplementowanych map jest naprawdę pokaźny – 30x20 ekranów w rozdzielczości 1024x768 pikseli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 7  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 6.875 / 10 na podstawie 590 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do American Conquest: Odwet

Klasyfikacja PEGI American Conquest: Odwet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe American Conquest: Odwet

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D

American Conquest: Odwet - recenzja gry

Recenzja 19 lipca 2004, 11:18

Mechanika gry pozostała bez większych zmian, Ci, którzy świetnie radzili sobie w „American Conquest”, mogą bez zbędnego przygotowania rozpocząć przygodę z dodatkiem. Można jednak zauważyć, iż większy nacisk położono tu na rozgrywanie starć, w niektórych misjach w ogóle nie buduje się miast, gracz ma jedynie do dyspozycji garstkę jednostek, przy użyciu których musi osiągnąć konkretne cele. W tym przypadku istotną rolę odgrywa dokładne badanie mapy, może się bowiem okazać, iż natrafimy na uwięzionych sojuszników, którzy z chęcią przyłączą się do naszej armii. Szkoda, że nie poprawiono sposobu zaznaczania jednostek. W dalszym ciągu obowiązuje system, w którym po dwukrotnym kliknięciu na daną jednostkę zaznaczane są wszystkie oddziały tego typu. Przy planowaniu równorzędnych ataków może to niejednokrotnie doprowadzić do małego chaosu na polu bitwy. Mnie osobiście irytowało również przypadkowe dołączanie chłopów do formowanej armii. Gra powinna zrozumieć, iż należy ich pominąć. Cóż, może zbyt wiele wymagam :-) Tych strategów, którzy lubią stawiać sobie wyzwania denerwować może też brak pełnoprawnej mgły wojny. Wracając jeszcze do kwestii poziomu trudności, w niektórych misjach denerwowało mnie też to, iż pewne oddziały pojawiały się na planszy w nieskończoność. W tym przypadku pozbycie się okolicznych zabudowań nic nie pomagało. Tym, którzy od razu przechodzą do konkretów nie będzie to przeszkadzało, w zupełnie innej sytuacji są Ci gracze, którzy preferują powolną eksplorację mapy. Autorzy chcieli zapewne w ten sposób przyśpieszyć tempo rozgrywki, jednak nie jestem przekonany czy było to dobre posunięcie. W rezultacie gracz musi jeszcze większą uwagę przywiązywać do pilnowania swej armii, może się bowiem zdarzyć, iż atakujące jednostki zauważy, gdy będzie już za późno. Nie rozwiązano także problemu z kiepsko dobranymi widokami, aczkolwiek Ci, którzy zdołali ukończyć „American Conquest”, powinni sobie nawet pomimo takich wizualnych utrudnień poradzić. Kolejny minus, przynajmniej z mojej perspektywy, to zwiększenie znaczenia morale w wojsku. Niejednokrotnie doprowadza ono do pozornie dziwnych sytuacji, w których liczniejsze oddziały uciekają na widok garstki wrogich żołnierzy.