Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2.5D - Gry Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce 2.5D na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

3DS
2.5D
Czas
Akcji5 Zręcznościowe12 Bijatyki1
RPG
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey
Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey

Zręcznościowe 11 stycznia 2019

Remake znanego z konsoli Nintendo DS miksu zręcznościówki i gry RPG, w którym Mario i Luigi muszą pomóc tytułowemu Bowserowi – ich antagonista najadł się magicznych grzybów, przez które wchłania wszystko, co napotyka na swojej drodze. W trakcie zabawy w Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey kontrolujemy na przemian wąsatych hydraulików i potwora.

Super Street Fighter IV 3DS
Super Street Fighter IV 3DS

Bijatyki 26 lutego 2011

Street Fighter IV to pierwsza odsłona tworzonej przez Capcom serii, wydana na konsolę Nintendo 3DS. Produkcja jest konwersją gry znanej z konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate
Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate

Zręcznościowe 5 marca 2013

Osadzona w realiach fantasy platformówka studia MercurySteam, będąca produkcją poboczną w stosunku do Castlevania: Lords of Shadow. Fabuła Mirror of Fate rozpoczyna się 25 lat po wydarzeniach ukazanych w grze macierzystej, kiedy szukający zemsty Dracula pragnie zgotować ludzkości prawdziwe piekło, a powstrzymać może go tylko jego własny syn. Akcja gry ukazana została z perspektywy kilku niezależnych postaci: młodego łowcy wampirów Simona Belmonta, jego ojca Trevora (który po przemianie w wampira stał się Alucardem), oraz dziadka Gabriela, który po wydarzeniach z Lords of Shadow przeobraził się w samego księcia ciemności. Mechanika zabawy stanowi powrót do korzeni serii, a rozgrywka kładzie nacisk na eksplorację półotwartych poziomów oraz walkę, podczas której każdy z bohaterów posługuje się nieco inną bronią oraz umiejętnościami.

Metroid: Samus Returns
Metroid: Samus Returns

Akcji 15 września 2017

Odświeżona graficznie i gruntownie przemodelowana wersja gry Metroid II: Samus Returns, wydanej na konsoli Game Boy w 1991 roku, zaprojektowana na konsolę Nintendo 3DS przez autorów Castlevania: Lords of Shadow. Zgodnie z tytułem, protagonistką Metroid: Samus Returns jest Samus Aran, bohaterka poprzedniej części, czyli międzygwiezdna łowczyni nagród walcząca z Kosmicznymi Piratami oraz tzw. metroidami. Akcja w Metroid: Samus Returns została przedstawiona z boku, a filarem rozgrywki jest eksploracja rozległych i zróżnicowanych poziomów o charakterze labiryntu oraz eliminacja tytułowych potworów. W miarę postępów bohaterka zyskuje dostęp do coraz niższych poziomów i zapuszcza się w głąb podziemi. W starciach wykorzystuje ona różnorodne Beamy, czyli futurystyczne działka energetyczne, a także możliwość wykonywania dalekich skoków dzięki noszonemu przez nią kostiumowi Space Jump. Ponadto Samus potrafi przybierać alternatywne formy, dzięki którym jest w stanie przedostać się w trudno dostępne miejsca.

Batman: Arkham Origins Blackgate
Batman: Arkham Origins Blackgate

Akcji 25 października 2013

Opracowana przez studio Armature poboczna odsłona rozwijanej przez firmę Warner Bros serii o przygodach Batmana, stworzona pierwotnie z myślą o konsolach przenośnych. Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w Batman: Arkham Origins, a podczas zabawy poznajemy kolejne przygody Batmana z okresu zanim został on Mrocznym Rycerzem. Miejscem akcji jest zaś tytułowe więzienie Blackgate, nasz protagonista zostaje wezwany, by stłumić bunt osadzonych tam przestępców. Arkham Origins Blackgate zrealizowane zostało w formie klasycznej chodzonej bijatyki, a podczas zabawy akcję obserwujemy z boku, z ograniczoną możliwością przemieszczania się także w trzecim wymiarze. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji, walce z przeciwnikami i bossami oraz interakcji z napotkanymi postaciami i elementami otoczenia. Na wyposażeniu Batmana znalazła się oczywiście cała masa charakterystycznych gadżetów, nie zapomniano także o znanych z poprzednich odsłon trybach: detektywistycznym i drapieżnika.

Kirby: Triple Deluxe
Kirby: Triple Deluxe

Zręcznościowe 11 stycznia 2014

Kirby: Triple Deluxe to pierwsza odsłona popularnej w Japonii serii Kirby, jaka została wydana na konsolę Nintendo 3DS. Ponownie mamy do czynienia z kolorową side-scrollowaną platformówką, której głównym bohaterem jest różowa kulka posiadająca zdolność pochłaniania różnych obiektów i wypluwania ich z wielką mocą. W stosunku do poprzednich odsłon Triple Deluxe zostało wzbogacone o nowe moce dla głównej postaci oraz rywalizacyjny tryb rozgrywki wieloosobowej dla czterech osób.

Yoshi's Woolly World
Yoshi's Woolly World

Zręcznościowe 3 lutego 2017

Trójwymiarowa platformówka dla całej rodziny przygotowana przez firmę Nintendo. Yoshi's Wooly World osadzone zostało w świecie stworzonym z kolorowej włóczki. Głównym bohaterem produkcji jest sympatyczny zielony dinozaur o imieniu Yoshi, jedna z najbardziej znanych maskotek japońskiego koncernu. Produkcja rozwija koncepcję zastosowaną po raz pierwszy w Kirby's Epic Yarn. Mamy więc do czynienia z klasyczną platformówką, zrealizowaną w technice 2.5D. Za głównym bohaterem podążają biegające jajka, które można wystrzeliwać w wybrane cele oraz w elementy scenografii. Dzięki temu, że cały świat jest zbudowany z włóczki, różne elementy otoczenia możemy spruć, odkrywając w ten sposób nowe ścieżki i sekrety. Yoshi's Wooly World umożliwia jednoczesną zabawę dwóm osobom w trybie kooperacji. Wszystkie trójwymiarowe lokacje Yoshi's Wooly World zostały stworzone z wirtualnej włóczki, a poruszające się po nich postacie przypominają ręczne wydziergane pacynki wypełnione watą.

AeternoBlade
AeternoBlade

Akcji 18 lutego 2014

Zręcznościowa gra akcji z elementami RPG zrealizowana w klasycznej konwencji metroidvanii. Gracze wcielają się w młodą wojowniczkę władającą mieczem kontrolującym czas, która chce zemścić się na demonie odpowiadającym za zniszczenie jej wioski.

Donkey Kong Country Returns
Donkey Kong Country Returns

Zręcznościowe 24 maja 2013

Zręcznościowa platformówka opowiadająca historię małpki Donkey Kong. Tym razem zły Tikis zawarł przymierze z dzikimi zwierzątkami z dżungli, a na domiar złego ukradł zapasy bananów. Gra wprowadza tryb kooperacji, a całość prezentuje się bardzo okazale za sprawą ciekawych plansz, dopracowanych efektów audiowizualnych i łamigłówek.

Kirby: Planet Robobot
Kirby: Planet Robobot

Akcji 28 kwietnia 2016

Kolejna odsłona serii gier platformowych tworzonych z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. W Kirby: Planet Robobot tytułowy bohater - różowy stworek o imieniu Kirby - musi przywrócić dawny ład w Dream Land, gdyż kraina została zaatakowana przez mechaniczne istoty; oczywiście postawi to przed nami wiele rozmaitych wyzwań. Mechanika rozgrywki jest podobna do tego, co znają fani poprzednich odsłon. Gracz przemierza platformowe poziomy, odrywa sekrety i walczy z przeciwnikami. Kirby potrafi połykać wrogów i w ten sposób pozyskać ich zdolności specjalne. Najważniejszą nowością są mechaniczne zbroje – dzięki nim możemy z łatwością pokonywać przeszkody, które normalnie byłyby nie do przebycia. Kirby: Planet Robobot oferuje kampanię dla jednego gracza oraz kooperacyjny tryb Kirby Clash, w którym wraz z trzema znajomymi walczymy z potężnymi bossami. Jeśli chodzi o stronę techniczną, produkcja jest kolorową platformówką 2,5D, z możliwością wchodzenia w głąb planszy.

PAW Patrol: On a Roll
PAW Patrol: On a Roll

Zręcznościowe 23 października 2018

Platformówka dla całej rodziny, oparta na licencji emitowanego na kanale Nickelodeon serialu Psi Patrol. Na grę PAW Patrol: On a Roll składa się szesnaście misji ratunkowych, a na każdą z nich możemy zabrać dwójkę z ośmiu szczeniąt obdarzonych unikalnymi umiejętnościami. Oprócz wykonywania zadań w trakcie zabawy możemy oddać się poszukiwaniom psich przekąsek lub sprawdzić rozmaite minigry.

Team Kirby Clash Deluxe
Team Kirby Clash Deluxe

Zręcznościowe 12 kwietnia 2017

Multiplayerowa gra akcji, opracowana przez firmę Nintendo i dystrybuowana w modelu free-to-play. Jak sugeruje tytuł, gracze wcielają się Kirbych i biorą udział w drużynowych starciach z bossami zagrażającymi Dream Kingdom. W potyczce może brać udział maksymalnie czterech graczy, a kluczem do sukcesu jest współpraca i umiejętne wykorzystanie mocnych stron poszczególnych stworków. Do naszej dyspozycji oddano cztery rodzaje tych pociesznych istot (Sword Hero, Hammer Lord, Doctor Healmore i Beam Mage), jakie zróżnicowano pod kątem zdolności – podczas gdy jedna dysponuje dużą siłą, inna leczy rannych towarzyszy. W zamian za odnoszone sukcesy gracze otrzymują doświadczenie wpływające na statystyki. Ponadto, kolekcjonowane w toku zabawy materiały pozwalają na wytwarzanie nowego wyposażenia. W Team Kirby Clash Deluxe znalazło się miejsce na mikropłatności – by wziąć udział w kolejnych potyczkach, musimy posiadać odpowiednią liczbę punktów Vigor, które odnawiają się automatycznie; można je również zdobyć w zamian za Gem Apples, czyli wirtualną walutę kupowaną za prawdziwe pieniądze. Gotówka przydaje się również między innymi w przypadku chęci kontynuacji batalii po przegranej. Niemniej, Gem Apples możemy zdobyć także w trakcie zabawy, wykonując misje typu Heroic oraz odwiedzając drzewo Bandana Waddle Dee's.

Mighty No. 9
Mighty No. 9

Zręcznościowe prace wstrzymane

Opracowana przez doświadczone japońskie studio Comcept zręcznościowa platformówka 2.5D, czerpiąca inspiracje z kultowej serii Mega Man. Fabuła gry skupia się na postaci robota imieniem Becku, który jako jedyny oparł się groźnemu wirusowi wzbudzającemu agresję wśród mechanicznych istot. Zadaniem naszego protagonisty jest oczywiście powstrzymanie zagrożenia i ocalenie świata robotów przed upadkiem. Mechanika rozgrywki w Mighty No. 9 nawiązuje do klasycznych hitów z konsol 8- i 16-bitowych, a podczas zabawy czeka nas mnóstwo biegania i skakania po kolejnych platformach, a także umiejętnego wykorzystania mocy bohatera w walce. W czasie potyczek towarzyszy nam dodatkowa postać, która przez kilka chwil pomaga nam w sytuacjach największego zagrożenia. Produkcja studia Comcept działa w oparciu o technologię Unreal Engine i oprócz kampanii dla jednego gracza oferuje także specjalny tryb wyzwań oraz możliwość współpracy z innymi graczami przez internet.

Pikmin 3DS
Pikmin 3DS

Zręcznościowe prace wstrzymane

Platformowa gra zręcznościowa z elementami logicznymi. Pikmin 3DS to pierwsza gra z serii, która trafiła na konsole Nintendo 3DS. Rozgrywka w tej odsłonie różni się mocno od poprzedniczek. Gracze wcielają się w niewielkiego kosmitę Olimara, który eksploruje nieznaną mu planetę. W tym trudnym zadaniu bohaterowi pomagają kolorowe Pikminy. Może on przywoływać je dzięki gwizdkowi, a następnie wydawać im proste rozkazy. Na drodze do skarbów poukrywanych w świecie gry stają różnorodni przeciwnicy oraz liczne przeszkody terenowe. Wszystkie przeciwności pokonujemy dzięki ww. Pikminom. Za pomocą rysika rzucamy stworki w kierunku zagubionego przedmiotu lub wroga. Pikminy występują w różnych kolorach i charakteryzują się innymi umiejętnościami. Żółte są odporne na elektryczność, a niebieskie potrafią pływać pod wodą. W czasie zabawy dysponujemy ograniczoną liczbą stworków, więc musimy rozsądnie wydawać im polecenia i reagować szybko na zmieniającą się sytuację. Pikimn 3DS oferuje kolorową oprawę graficzną, wykonaną w technice 2.5D.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze
Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze

Przygodowe 11 listopada 2014

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze to dynamiczna side-scrollowana platformówka, powstała na licencji serialu animowanego stacji Nickelodeon o Wojowniczych Żółwiach Ninja. Podczas zabawy przemierzamy Nowy Jork i Wymiar X, tocząc walki i pokonując etapy zręcznościowe. Do dyspozycji mamy cztery zróżnicowane postacie tytułowych Żółwi Ninja. Gra jest dziełem studia WayForward Technologies.

The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure
The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure

Zręcznościowe 3 listopada 2015

Tradycyjna platformówka 2.5D, oparta na licencji niezwykle popularnej serii gazetowych minikomiksów rysowanych w latach 1950-2000 przez Charlesa M. Schulza. Pod względem fabuły gra nie jest w żaden sposób powiązana zarówno z samym komiksem, jak i filmem kinowym z 2015 roku, ale łączy ją z nimi podobny sposób przedstawienia postaci i otoczenia. W The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure wcielamy się w głównego bohatera komiksów, psa imieniem Snoopy, który wyrusza na poszukiwanie swego pana oraz jego przyjaciół, bawiących się w chowanego. Aby osiągnąć swój cel, musi on przemierzyć szereg fantastycznych krain, opartych na wytworach jego własnej wyobraźni. Podczas przygody nasz protagonista odnajduje specjalne kostiumy, dzięki którym zyskuje szereg przydatnych umiejętności, pozwalających mu z łatwością pokonywać kolejne napotkane przeszkody. Twórcy przewidzieli także wariant rozgrywki kooperacyjnej, w którym drugi z graczy wciela się w postać małego, żółtego ptaka imieniem Woodstock.

Gunman Clive
Gunman Clive

Akcji 20 grudnia 2012

Oldskulowa gra akcji z elementami produkcji platformowych, w której wcielamy się w kowboja, przemierzającego tereny Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu porwanej córki burmistrza Johnson. Produkcja została stworzona przez jednoosobowe studio Horberg Productions.

Putty Squad
Putty Squad

Zręcznościowe 29 listopada 2013

Remake klasycznej platformówki z elementami przygodowej gry akcji. Tytułowy bohater – zmiennokształtna, niebieska kropla wyrusza na ratunek swym przyjaciołom, którym grozi wielkie niebezpieczeństwo. Produkcja zrealizowana została przez ekipę deweloperską System 3 z okazji 30-lecia firmy.

Yumi's Odd Odyssey
Yumi's Odd Odyssey

Zręcznościowe 20 czerwca 2013

Remake kolorowej platformówki z konsoli SNES, w której uwięziona w dziwnym świecie bohaterka imieniem Yumi, przemierza szereg najeżonych niebezpieczeństwami poziomów. Aby uwolnić się z potrzasku, dziewczynka posługuje się głównie swoją inteligencją, oraz pełniącą funkcję bicza gumową żyłką na ryby.