Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Tenchu - seria gier

Tenchu: Shadow Assassins
Tenchu: Shadow Assassins

Akcji 21 października 2008

Kolejna część cyklu o przygodach wojowników ninja przygotowana przez autorów oryginalnego Tenchu. Obejmujemy tu kontolę nad dwójką bohaterów znanych z poprzednich odsłon - Rikimaru i Ayame.

PSPWii

Tenchu Z
Tenchu Z

Akcji 12 czerwca 2007

Tenchu Z to kolejna odsłona słynnej serii, pozwalającej nam wcielić się w wojownika ninja. Podobnie jak w poprzednich częściach, naszym zadaniem jest wykonanie szeregu misji i pozostanie niezauważonym. W tym celu musimy wykazać się zwinnością oraz użyć odpowiednich przedmiotów, znajdujących się na wyposażeniu każdego ninja.

X360

Tenchu: Dark Secret
Tenchu: Dark Secret

Akcji 16 sierpnia 2006

Dark Secret to podtytuł kolejnej odsłony cyklu gier, reprezentujących gatunek tzw. skradanek. Fabuła przenosi nas do feudalnej Japonii. Ponownie mamy okazję wcielić się w charakterystyczne dla serii postaci, czyli Rikimaru i Ayame.

NDS

Tenchu: Time of the Assassins
Tenchu: Time of the Assassins

Akcji 23 czerwca 2006

Tenchu: Time of the Assassins jest kolejną odsłoną serii, zapoczątkowanej w 1998 roku na stacjonarnej platformie PlayStation pierwszej generacji. Tym razem developerzy z dalekowschodniej firmy From Software skoncentrowali się wyłącznie na kieszonkowej konsoli PlayStation Portable.

PSP

Tenchu: Fatal Shadows
Tenchu: Fatal Shadows

Akcji 15 lutego 2005

Fatal Shadows (w Japonii: Kurenai) to kolejna odsłona popularnego cyklu skradanek Tenchu, w której gracze wcielają się w profesjonalnego zabójcę i na zlecenie likwidują pilnie strzeżone persony. Do wyboru udostępniono dwie grywalne postacie: powracającą z poprzednich części Ayane oraz debiutującą w serii Rin.

PS2

Tenchu: Return From Darkness
Tenchu: Return From Darkness

Akcji 10 marca 2004

W Tenchu: Wrath of Heaven gracz wciela się w postać jednego z dwóch wojowników ninja i pozostając w ukryciu wykonuje kolejne zadania. Zabawa jest stosunkowo brutalna (efektowne egzekucje przeciwników).

XBOX

Tenchu 3
Tenchu 3

Akcji 3 marca 2003

Tenchu: Wrath of Heaven to już trzecia część gry należącej do coraz popularniejszego gatunku „stealth games”. Jako ninja wykonujemy szereg misji, głównie polegających na zlikwidowaniu jakiegoś osobnika. Łącznie 26 trudnych zadań dla trzech postaci.

PS2

Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins
Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins

Akcji 7 sierpnia 2000

Kontynuacja opowiadającej o wojownikach ninja skradanki z 1998 roku. Akcja Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins toczy się przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej odsłonie cyklu i skupia na losach trzech młodych adeptów sztuki ninjutsu, którzy w trakcie pustoszącej kraj wojny domowej stają po przeciwnych stronach barykady. Oprócz rozbudowanej kampanii fabularnej, produkcja oferuje także edytor misji.

PS1

Tenchu: Stealth Assassins
Tenchu: Stealth Assassins

Akcji 31 sierpnia 1998

Skradanka osadzona w feudalnej Japonii z domieszką fantastyki. Produkcja oferuje dziesięć różnorodnych misji, w trakcie których gracz wciela się w wojownika bądź wojowniczkę ninja i, za pomocą różnorodnego sprzętu w rodzaju wyrzutni liny czy shurikenów, stara się bezszelestnie infiltrować lokacje oraz eliminować wybrane cele. Przed każdym zadaniem możliwe jest wybranie sprzętu, jaki zostanie zabrany na misję, jednak porażka sprawia, że dany ekwipunek przepada i należy zdobywać go od nowa.

PS1