Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Tenchu Z (X360)

Tenchu Z X360

Tenchu Z to kolejna odsłona słynnej serii, pozwalającej nam wcielić się w wojownika ninja. Podobnie jak w poprzednich częściach, naszym zadaniem jest wykonanie szeregu misji i pozostanie niezauważonym.

Akcji | TPP | skradanki | ninja | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Tenchu Z (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

12czerwca2007

28czerwca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tenchu Z to kolejna odsłona słynnej serii, pozwalającej nam wcielić się w wojownika ninja. Podobnie jak w poprzednich częściach, naszym zadaniem jest wykonanie szeregu misji i pozostanie niezauważonym. W tym celu musimy wykazać się zwinnością oraz użyć odpowiednich przedmiotów, znajdujących się na wyposażeniu każdego ninja (m.in. liny, gwiazdki, specjalne mikstury i sztylety). Bardzo ważnym elementem gry jest obserwacja i nauka zachowań przeciwników, a także atakowanie ich w odpowiednim momencie oraz umiejętne zacieranie śladów w miejscu zbrodni. Gra wymaga cierpliwości i strategicznego myślenia.

Zabawę z Tenchu Z zaczynamy od kreacji naszego bohatera – wybieramy jego twarz, posturę, strój itp. Dodatkowo możemy ustalić poziom naszej sprawności czy wytrzymałości, odpowiednio rozdzielając specjalne punkty. Z czasem uczymy się nowych ciosów, a także zdobywamy inną broń. Łącznie musimy wykonać ponad pięćdziesiąt zadań, polegających najczęściej na zamordowaniu jakiejś ważnej osobistości. Od strony wizualnej gra zapewne podoba się miłośnikom feudalnej Japonii - odwzorowano tu bowiem wiele budynków z tego okresu. Prawdziwą niespodzianką jest online'owy tryb mulitplayer, który pojawił się po raz pierwszy w serii Tenchu i pozwala na wspólną zabawę czterem osobom jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tenchu Z

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tenchu Z

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Dema gier Shadowrun i Tenchu Z do pobrania z Xbox Live Marketplace
Dema gier Shadowrun i Tenchu Z do pobrania z Xbox Live Marketplace

wiadomość8 czerwca 2007

W ostatnich dniach oferta Xbox Live Marketplace poszerzyła się o kolejne dwa grywalne dema. Jednym z nich jest nastawiona na rozgrywkę wieloosobową strzelanina Shadowrun, drugą kontynuacja popularnej serii Tenchu.

Tenchu Z w złocie
Tenchu Z w złocie

wiadomość27 maja 2007

Microsoft ogłosił, że przygotowywana wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 kontynuacja popularnych gier akcji z elementami skradanek, Tenchu Z, osiągnęła status złoty i trafiła do tłoczni. Amerykańscy gracze będą mogli ją nabyć już 12 czerwca. Europejczycy, o czym już wcześniej was informowaliśmy, na swoją wersję będą musieli poczekać nieco ponad dwa tygodnie dłużej.

Tenchu Z, Project Sylpheed i Vampire Rain już niebawem w Europie
Tenchu Z, Project Sylpheed i Vampire Rain już niebawem w Europie

wiadomość11 maja 2007

Microsoft opublikował dzisiaj oświadczenie prasowe, w którym oznajmił, że trzy z wydawanych przez niego tytułów ukażą się na Starym Kontynencie 29 czerwca. Mowa tu grach Tenchu Z, Project Sylpheed oraz Vampire Rain, których to celem będzie zadowolenie europejskich posiadaczy konsoli Xbox 360.

Tenchu Z zostanie wydane poza granicami Japonii
Tenchu Z zostanie wydane poza granicami Japonii

wiadomość21 stycznia 2007

Serwis IGN poinformował, że koncern Microsoft został wydawcą gry Tenchu Z na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo niestety czy będzie się to wiązać z wprowadzeniem tejże pozycji także na rynek europejski.