Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Kunio-kun - seria gier

River City Girls 2
River City Girls 2

Akcji 1 grudnia 2022

River City Girls 2 to gra akcji typu beat 'em up, w której przemierzamy dwuwymiarowe plansze i bijemy się z tłumami przeciwników za pomocą rozbudowanego system walki. W porównaniu z pierwszą częścią produkcja oferuje nowe postacie, techniki walki, lokacje i typy wrogów.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

River City Saga: Three Kingdoms
River City Saga: Three Kingdoms

Akcji 20 lipca 2022

Spin-off cyklu Kunio-kun, na Zachodzie wydawanego pod szyldem River City. W River City Saga: Three Kingdoms trafiamy do Chin z Epoki Trzech Królestw i bierzemy udział w historycznych wydarzeniach przedstawionych z przymrużeniem oka.

PCPS4Switch

River City Girls Zero
River City Girls Zero

Akcji 14 lutego 2022

Spin-off serii River City (jap. Kunio-kun) oraz prequel podcyklu River City Girls. River City Girls Zero to klasyczny beat’em up. Kunio i Riki muszą oczyścić swoje imiona i znaleźć osobę, która wrobiła ich w przestępstwo, w czym pomagają im Misako oraz Kyoko.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

River City Girls
River City Girls

Akcji 5 września 2019

Spin-off serii Kunio-kun (na Zachodzie znanej jako River City) w konwencji beat 'em up, w którym odważne dziewczyny Kyoko oraz Misako stawiają czoła zastępom oprychów czających się na ulicach tytułowego miasta. W River City Girls można grać w pojedynkę lub z drugim graczem w ramach lokalnej kooperacji.

PCPS5PS4XONESwitch

River City Ransom: Underground
River City Ransom: Underground

Akcji 28 lutego 2017

Zrealizowana w stylu retro dwuwymiarowa bijatyka z elementami platformówki i RPG, będąca kontynuacją klasycznego hitu, jaki ukazał się w 1989 roku na konsoli NES. Akcja River City Ransom: Underground rozgrywa się 25 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze, kiedy to znani z oryginału bohaterowie, Alex i Ryan, są już absolwentami szkoły River City High. Kiedy pokonany przed laty szef jednego z gangów, Slick, znów zaczyna sprawiać problemy, wcielając się w jedną z ośmiu dostępnych postaci ponownie stawiamy czoła jemu oraz innym organizacjom przestępczym. Najważniejsze elementy mechaniki pozostały niezmienione, a gra oferuje nam ponad 100 poziomów o otwartej strukturze i możliwość ulepszania postaci oraz ich ekwipunku w miarę postępów rozgrywki. Zabawa sprowadza się zaś głównie do skutecznego obijania kolejnych przeciwników, przy czym każda z dostępnych postaci dysponuje tu swoim własnym, indywidualnym stylem walki. Nowość względem pierwowzoru stanowi także kooperacyjny tryb multiplayer.

PC

River City: Rival Showdown
River City: Rival Showdown

Akcji 27 października 2016

Kolejna część serii Kunio-kun, czyli klasycznych beat’em upów tworzonych przez studio Arc System Works. Gracze ponownie wcielają się w Kunio, którego zadanie polega tym razem na odnalezieniu zaginionej dziewczyny Rikiego oraz rozwikłaniu zagadki ataku ze strony tajemniczych zbirów, którego padł ofiarą. W trakcie zabawy w River City: Rival Showdown nieustannie podążamy w prawo i walczymy z zastępami przeciwników. W starciach robimy użytek z ciosów pięścią i kopniaków wyprowadzanych przez bohatera oraz z pozyskiwanej po drodze broni; należy przy tym nie tylko wykazać się zręcznością, lecz także zwracać uwagę na dwa parametry – HP symbolizujący zdrowie Kunio oraz SP, czyli energię służącą do wykonywania ataków specjalnych. W miarę postępów protagonista zdobywa doświadczenie, co pozwala mu na zwiększenie swojego potencjału bojowego i tym samym stawienie czoła potężniejszym oponentom. Podobnie jak wcześniejsze odsłony cyklu, tytuł okraszono pixelartową grafiką.

3DS

River City Super Sports Challenge: All-Star Special
River City Super Sports Challenge: All-Star Special

Sportowe 5 marca 2015

Ulepszona wersja gry River City Super Sports Challenge z przenośnych konsolek Nintendo, będącej kolejną odsłoną oldskulowej serii zręcznościowych produkcji Kunio-Kun, zapoczątkowanej jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku na konsoli Famicom. Fabuła opowiada tradycyjnie o perypetiach uczniów jednego z japońskich liceów, którzy tym razem uczestniczą w dość nietypowych zawodach sportowych. W grze czekają nas cztery tryby zabawy: Cross-Country Dream Town (wyścig po ulicach, dachach i wnętrzach budynków), On-the-Pole Ball Breaking Competition (wspięcie się na pal celem zrzucenia umieszczonej tam piłki), Obstacle Room Competition (gdzie celem zabawy jest uwolnienie się z pokoju przy jednoczesnym unikaniu kontaktu z przeciwnikiem) oraz koncentrujący się na zapasach Wrestling Tournament. Pod względem oprawy produkcja przypomina wcześniejsze odsłony serii, tła zostały jednak podrasowane do rozdzielczości HD i dodano opcję rozgrywek sieciowych.

PCPS3

River City Ransom: Knights of Justice
River City Ransom: Knights of Justice

Akcji 30 kwietnia 2014

Scrollowana bijatyka z elementami gatunku jRPG. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera starającego się uwolnić świat od zła. Dokonujemy tego walcząc z setkami przeciwników stających na naszej drodze.

3DS

River City: Tokyo Rumble
River City: Tokyo Rumble

Bijatyki 8 sierpnia 2013

Dwuwymiarowa scrollowana bijatyka należąca do słynnego cyklu Kunio-kun, towarzyszącego graczom od 1986 roku. Wcielamy się w chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi znajomymi zamierza powstrzymać gangsterów, panoszących się po ulicach Tokio.

3DS

Super Dodgeball Brawlers
Super Dodgeball Brawlers

Sportowe 1 maja 2008

Dość brutalna gra sportowa, nawiązująca do tzw. zbijaka. Zajmujemy się eliminowaniem członków przeciwnej drużyny, wykorzystując do tego celu głównie piłki.

NDS

River City Ransom EX
River City Ransom EX

Akcji 25 maja 2004

River City Ransom Ex to bijatyka, dedykowana kieszonkowej konsoli Game Boy Advane. W wyższej szkole River City High toczyło się standardowe życie dopóty, dopóki dwoje studentów–punków nie przemianowało się na smoczych bliźniaków - spowodowało to bijatyki na holach oraz groźby – nauczyciele żyli w strachu.

GBA

River City Ransom 2
River City Ransom 2

Bijatyki prace wstrzymane

River City Ransom 2 to wyprodukowana przez firmę Miracle Kidz zręcznościowa bijatyka, stanowiąca remake hitu znanego z konsoli NES. Gracze kierują poczynaniami licealistów, którzy ruszają na ratunek dyrektorowi szkoły i jednej z koleżanek porwanym przez gang Sticka. Rozgrywka wzbogacona została o elementy RPG pozwalające rozwijać umiejętności bohaterów.

Wii