Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3
Okładka Downtown Nekketsu Koushinkyoku Soreyuke Daiundoukai: All Star Special (PS3)

Downtown Nekketsu Koushinkyoku Soreyuke Daiundoukai: All Star Special

River City Super Sports Challenge: All-Star Special

Ulepszona wersja gry River City Super Sports Challenge z przenośnych konsolek Nintendo, będącej kolejną odsłoną oldskulowej serii zręcznościowych produkcji Kunio-Kun, zapoczątkowanej jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku na konsoli Famicom.

Sportowe | elementy zręcznościowe

Okładka Downtown Nekketsu Koushinkyoku Soreyuke Daiundoukai: All Star Special (PS3)

producent: Million Co.

data premiery gry:

5mar2015

PS3

17gru2015

PC

River City Super Sports Challenge: All-Star Special to kolejna odsłona oldskulowej serii gier zręcznościowych Kunio-Kun (od imienia głównego bohatera), zapoczątkowanej jeszcze w latach 80-tych na konsoli Famicom. Pierwotna wersja tytułu ukazała się w 2010 roku na przenośnych konsolkach Nintendo, zaś jego wersja rozszerzona trafiła po raz pierwszy w historii cyklu na konsolę PlayStation 3 (choć gra ukazała się wyłącznie w rodzimej Japonii). Edycja PC jest konwersją z tej właśnie platformy.

Akcja serii opowiada o perypetiach uczniów jednego z Japońskich liceów, którzy tym razem uczestniczą w dość nietypowych zawodach sportowych. W grze czekają nas cztery tryby rozgrywki. Pierwszy z nich nosi nazwę Cross-Country Dream Town i polega na wyścigu czterech zawodników trasą, wiodącą przez ulice, dachy, wnętrza budynków, a nawet ścieki. Kolejny to On-the-Pole Ball Breaking Competition, a zadaniem zawodnika jest w nim wspięcie się na pal i zrzucenie znajdującej się na szczycie piłki. W trzecim trybie - Obstacle Room Competition, gracze starają się uwolnić z pokoju, przy jednoczesnym unikaniu kontaktu z przeciwnikiem. Ostatnim jest Wrestling Tournament, który zgodnie z nazwą koncentruje się na zapasach.

Pod względem oprawy gra przypomina nieco wcześniejsze odsłony serii, wydawane na konsolkach Nintendo DS i 3DS. Postaci w grze to nadal charakterystyczne, rozpikselowane sprite’y, poruszające się po trójwymiarowych lokacjach. W porównaniu z oryginałem modele bohaterów pozostały bez zmian, jednakże tła podrasowano do pełnego HD. W grze pojawiła się także opcja rozgrywki sieciowej, dzięki czemu zabawa może toczyć się zarówno w klasycznym trybie każdy na każdego, jak i kooperacyjnie w drużynie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Downtown Nekketsu Koushinkyoku Soreyuke Daiundoukai: All Star Special

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe River City Super Sports Challenge: All-Star Special

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB RAM GeForce GT 8800/Radeon HD 3700 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 7900/Radeon X1900 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC
PS3