Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS5XSXPCXONESwitch
Okładka River City Girls 2 (PS4)
OkładkaRiver City Girls 2 (PS4)

River City Girls 2

River City Girls 2 to gra akcji typu beat 'em up, w której przemierzamy dwuwymiarowe plansze i bijemy się z tłumami przeciwników za pomocą rozbudowanego system walki. W porównaniu z pierwszą częścią produkcja oferuje nowe postacie, techniki walki, lokacje i typy wrogów.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

River City Girls 2 Premiera

Gry podobne do River City Girls 2

My Hero One's Justice

Streets of Rage 4

Claws of Furry

River City Girls 2 to chodzona bijatyka 2D, odwołująca się do automatowej klasyki tego gatunku. Produkcję opracowało studio WayFoward Technologies, czyli zespół mający na koncie pierwszą części serii oraz cykl Shantae. Tak jak pierwowzór, jest to spin-off starszej japońskiej marki Kunio-kun. Jej nazwa może niewiele mówić większości graczy spoza Kraju Kwitnącej Wiśni, gdyż na rynkach europejskich i amerykańskim jej kolejne wcielenia były wypuszczane pod wieloma różnymi nazwami, w tym Super Dodgeball Brawlers. Downtown Smash Dodgeball, czy właśnie River City.

Fabuła

Akcja gry zaczyna się krótko po zakończeniu pierwszego River City Girls. Znane z pierwowzoru wojownicze dziewczyny Misako i Kyoko będą musiały rozprawić się z kolejnym zagrożeniem dla swojego rodzinnego miasta.

Tym razem bohaterkom w walce pomogą postacie z głównego cyklu Kunio-kun, w tym Riki oraz sam Kunio oraz.

Mechanika

River City Girls 2 stanowi rozwinięcie pomysłów z pierwszej części. Jest to więc chodzona bijatyka, w której przedzieramy się przez mapy pełne wrogów, obijając im pyski za pomocą zręcznościowego systemu walki, pozwalającego na wykonywanie różnorodnych ataków, kombosów i technik specjalnych. Podczas rozgrywki możemy zbierać uzbrojenie i bonusy zwiększające skuteczność bohaterek.

W porównaniu z pierwszą częścią River City Girls 2 oferuje dodatkowe postacie, ataki, wrogów i lokacje

Trybu gry

W grę możemy bawić się samotnie lub w trybie kooperacji dla dwóch graczy. Ta druga opcja dostępna jest zarówno przez Internet, jak i na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

River City Girls 2 oferuje atrakcyjną grafikę 2D, wykonaną w pełnym dużych pikseli stylu retro, wzorowanym na 32-bitowych konsolach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe River City Girls 2: 12+

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX