Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Claws of Furry (PC)

Claws of Furry

Niezwykle dynamiczny, roguelike'owy brawler, w którym bohaterami są cztery koty ninja próbujące uratować swojego starego mistrza. Twórcami gry Claws of Furry są deweloperzy z niezależnego studia Terahard.

Akcji | platformówki | roguelike | 2D | ninja | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Okładka Claws of Furry (PC)

producent: Terahard

wydawca: Terahard

Strona oficjalna

data premiery gry:

4wrz2018

Switch XONE PC PS4

Claws of Furry jest mieszanką brawlera i gry typu roguelike przygotowaną przez niezależne studio Terahard.

Fabuła

Cztery młode koty trafiają pod opiekę starego mistrza, specjalisty w sztuce walki opartej na elementach ninjutsu. Nowy opiekun zajmuje się treningiem młodzików, ale pewnego dnia zostaje porwany, a nasi bohaterowie stają przed trudnym zadaniem uwolnienia go.

Mechanika

Claws of Furry jest niesamowicie dynamicznym brawlerem, czyli grą polegającą na pokonywaniu przeciwników w walce wręcz w trakcie przemierzania kolejnych ekranów gry. Sterowani przez graczy niewielcy bohaterowie w kostiumach ninja pozbywają się wrogów przy użyciu pazurów oraz omijają, skacząc bądź wykonując uniki, wystrzelone w ich kierunku pociski. Na swojej drodze napotykają bandy szczurów czy krokodyli, a do pokonania mają aż pięćdziesiąt poziomów umieszczonych w czterech zróżnicowanych wizualnie lokacjach.

W miarę pokonywania kolejnych etapów odblokowują się liczne niespodzianki, np. nowe kostiumy oferujące unikalne bonusy. Gra czerpie także dużo z gatunku tzw. „rogalików”, przez co każda rozgrywka może wyglądać inaczej.

Tryby gry

W grę można bawić się zarówno samotnie, jak i w kooperacji maksymalnie czterech osób – przez Internet lub lokalnie. Dla graczy, którzy nie przepadają za „rogalikami” przygotowano specjalny tryb o nazwie Pussycat. Oferuje on bardziej liniową zabawę, w tym rozlokowane w odpowiednich miejscach punkty zapisu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Claws of Furry jest kolorowa i całkowicie dwuwymiarowa. Tła zostały ręcznie narysowane. Postacie, zarówno bohaterów i jak i przeciwników, charakteryzują się dość ładną i płynną animacją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Claws of Furry

12+

Wymagania sprzętowe Claws of Furry

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 260 lub lepsza, 1400 MB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 1400 MB HDD, Windows 7 SP1

Switch
XONE
PC
PS4