Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCPS4
Okładka River City Saga: Three Kingdoms (Switch)
OkładkaRiver City Saga: Three Kingdoms (Switch)

River City Saga: Three Kingdoms

Spin-off cyklu Kunio-kun, na Zachodzie wydawanego pod szyldem River City. W River City Saga: Three Kingdoms trafiamy do Chin z Epoki Trzech Królestw i bierzemy udział w historycznych wydarzeniach przedstawionych z przymrużeniem oka.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | Chiny | podzielony/wspólny ekran | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

River City Saga: Three Kingdoms Premiera

16gru2021

Switch

kwi2022

PC PS4

producent: APlus Games wydawca: Arc System Works

River City Saga: Three Kingdoms to spin-off zapoczątkowanej w 1986 roku serii beat'em upów, zatytułowanej Kunio-Kun (na Zachodzie znanej jako River City). Za opracowaniem tej produkcji stoi studio APlus Games, z kolei jej wydaniem zajęła się firma Arc System Works.

Fabuła

Akcję gry River City Saga: Three Kingdoms osadzono w tytułowej Epoce Trzech Królestw, czyli okresie, w którym Chiny były rozbite na trzy wrogo nastawione do siebie państwa. Głównym bohaterem gry jest Kunio, który znalazł się w samym środku zamieszania. Nie jest on przy tym jedyną postacią znaną z innych gier spod tego szyldu, które pojawiają się tu w zupełnie nowych rolach; pozostałe występują tu między innymi jako lokalni watażkowie czy słynni dowódcy. Produkcja pozwala nam wziąć udział w licznych wydarzeniach znanych z kart historii – od powstania Żółtych Turbanów, aż po Bitwę pod Czerwonymi Klifami. Opowieść utrzymano jednak w humorystycznym tonie.

Mechanika

W River City Saga: Three Kingdoms akcję ukazano z boku. Rozgrywka nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaił nas cykl Kunio-kun. Przemierzając barwne etapy (na ich liście znajdziemy zarówno malownicze plenery, jak i rozmaite wioski czy miasteczka), zajmujemy się przede wszystkim walką z przeciwnikami. Wrogów eliminujemy, robiąc użytek z szerokiego wachlarza broni białej (w coraz lepszy oręż zaopatrujemy się między innymi u handlarzy) oraz wyprowadzając widowiskowe kombinacje ataków.

Tryby gry

W River City Saga: Three Kingdoms można grać w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie trzech osób. Tytuł oferuje specjalny tryb kooperacyjny, zwany Record of Three Kingdoms Heroes: Red Cliffs Chapter, w którym gracze wspólnie posyłają do piachu zastępy nieprzyjaciół i eliminują bossów.

Kwestie techniczne

River City Saga: Three Kingdoms posiada prostą, choć barwną i przejrzystą grafikę wykonaną w technice pixel art. Gra pozwala nałożyć na obraz specjalny filtr imitujący ekran CRT.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe River City Saga: Three Kingdoms: 12+

Switch
PC
PS4