Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCPS4XONE
Okładka Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition (Switch)
OkładkaScott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition (Switch)

Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition

Scott Pilgrim vs. The World: The Game — Complete Edition to odświeżona wersja chodzonej bijatyki w stylu retro bazującej na komiksowej serii, której autorem jest Bryan Lee O'Malley. Gra oferuje bogaty wybór postaci z unikalnymi stylami walki, tryby solo i kooperacyjny.

Akcji | komiksy | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition Premiera

14sty2021

PC PS4 XONE Switch

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition

Streets of Rage 4

Asterix & Obelix: Slap them All!

Mother Russia Bleeds

Scott Pilgrim vs. The World: The Game — Complete Edition to remaster chodzonej bijatyki z 2010 roku. Nową wersję, podobnie jak pierwowzór, opracowało wewnętrzne studio deweloperskie firmy Ubisoft. Zgodnie z tytułem, jest to edycja kompletna, co oznacza, że oferuje również zawartość wszystkich dodatków, czyli rozszerzeń Knives Chau oraz Wallace Wells.

Fabuła

Remaster posiada dokładnie tę samą kampanię co pierwowzór, więc pod względem fabularnym nic nie uległo zmianie. Gra bazuje na komiksowej serii Scott Pilgrim, której autorem jest Bryan Lee O'Malley.

Tytułowy bohater zadurza się w dziewczynie imieniem Ramona. Niestety, zanim umówi się z nią na randkę będzie musiał pokonać jej siedmiu byłych chłopaków.

Mechanika

Scott Pilgrim vs. The World: The Game — Complete Edition to tradycyjnie zrealizowana chodzona bijatyka, wzorowana na automatowych klasykach tego gatunku. Podczas zabawy przemy w prawą stronę ekranu i eliminujemy hordy wrogów za pomocą czysto zręcznościowego systemu walki.

Poza samym Scottem Pilgrimem do wyboru jest kilka innych postaci, w tym Ramona, Kim Pine oraz Stephen Stills. W czasie rozgrywki możemy także odblokować dodatkowego wojownika imieniem NegaScott. Do tego dochodzą Knives Chau oraz Wallace Wells, którzy w pierwowzorze wprowadzeni zostali za pomocą dodatków DLC.

Każdy z tych herosów posiada unikalny styl walki oraz własny repertuar ataków. Zdolności postaci można rozwijać, gromadząc punkty doświadczenia. Możliwe jest także korzystanie z uzbrojenia oraz elementów otoczenia, co pozwala np. przyłożyć komuś krzesłem.

Pokonani wrogowie upuszczają monety, które służą do kupowania przedmiotów leczących rany oraz zapewniających przydatne bonusy podczas walk. Zabawę urozmaicają starcia z bossami, minigierki oraz dodatkowe poziomy specjalne nazwane Subspace, zapewniające możliwość zdobycia dodatkowej waluty.

Tryby gry

Scott Pilgrim vs. The World: The Game — Complete Edition pozwala na zabawę samotnie lub trybie kooperacji, w którym poza wspólną walką gracze mogą cucić pokonanych kompanów, dzielić się przedmiotami oraz wyprowadzać wspólne kombinacje ataków.

Gra pozwala także odblokować bonusowe tryby rozgrywki, aktywowane kodami cheatów. W ten sposób możemy m.in. zmierzyć się z hordami zombie w potyczkach survivalowych, spróbować sił w battle royale oraz walczyć z jednym bossem za drugim w Boss Rush.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną. Jest ona wykonana w pełnym dużych pikseli stylu retro, ale projekty postaci i lokacji opracowano tak, aby były one wierne komiksowemu pierwowzorowi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270X lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10
PC
PS4
XONE
Switch