Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Senran Kagura - seria gier

Senran Kagura Peach Ball
Senran Kagura Peach Ball

Zręcznościowe 9 lipca 2019

Senran Kagura Peach Ball to kolejna część przygód dziewczyn ninja, które wskutek nieszczęśliwego wypadku postrzegają siebie jako zwierzęta. Zadaniem gracza jest przywrócić im normalną postać - poprzez granie w pinball.

PCSwitch

Senran Kagura Burst Re:Newal
Senran Kagura Burst Re:Newal

Akcji 18 stycznia 2019

Remake dwóch pierwszych odsłon serii Senran Kagrua, stworzonych z myślą konsoli Nintendo 3DS. Produkcja korzysta z szybkiego trójwymiarowego systemu walki, który wprowadzony został w grach Senran Kagura: Estival Versus oraz Senran Kagura: Shinovi Versus. Akcja tytułu rozgrywa się we współczesnej Japonii, a gracze wcielają się w uczennice dwóch rywalizujących ze sobą szkół ninja.

PCPS4

Senran Kagura Reflexions
Senran Kagura Reflexions

Przygodowe 13 września 2018

Spin-off serii Senran Kagura, będący interaktywną grą visual novel, w której spędzamy czas z kilkoma protagonistkami cyklu. Akcja Senran Kagura Reflexions rozgrywa się w szkole średniej, a gracze wcielają się w jednego z uczniów, który zadurzył się w wybranej bohaterce.

PCSwitch

Senran Kagura: Peach Beach Splash
Senran Kagura: Peach Beach Splash

Akcji 26 września 2017

Spin-off cyklu Senran Kagura, który zrywa z dotychczasową formułą slashera na rzecz strzelaniny TPP. W produkcji opracowanej przez studio Honey Parade Games gracze przejmują kontrolę nad nastoletnimi uczennicami szkół ninja. Dziewczyny stają do walki w turnieju opartym na pojedynkach z wykorzystaniem pistoletów na wodę – jego zwyciężczyni może liczyć na spełnienie jednego życzenia. W Senran Kagura: Peach Beach Splash otrzymujemy do dyspozycji rozbudowany arsenał, na który składa się dziesięć typów broni. Każda z nich posiada dwa alternatywne tryby działania, z kolei wszystkie z trzydziestu postaci charakteryzują się trzema unikalnymi umiejętnościami, w zależności od sytuacji pełniącymi rolę ofensywną lub defensywną. Oprócz kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza (historia przekazywana jest za pośrednictwem animowanych przerywników oraz segmentów wykonanych w konwencji visual novel), tytuł oferuje kilka wariantów sieciowych rozgrywek wieloosobowych. Wszystko to okraszono przyjemną dla oka oprawą graficzną, utrzymaną w mangowej stylistyce.

PCPS4

Senran Kagura: Estival Versus
Senran Kagura: Estival Versus

Akcji 15 marca 2015

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w 2011 roku na handheldach 3DS serii Senran Kagura, łączącej cechy przygodowej gry akcji z elementami bijatyk oraz gier hack-and-slash, przygotowanej niezmiennie przez japońskie studio Tamsoft. Gra Estival Versus jest bezpośrednim sequelem spin-offu Senran Kagura: Shinovi Versus, który w roku 2013 trafił na przenośną konsolkę PS Vita. Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w poprzedniczkach, a podczas zabawy trafiamy do współczesnej Japonii, w której walczą ze sobą wojowniczki ninja. Tym razem biorą one udział w turnieju, w którym zwycięstwo pozwoli im odesłać w zaświaty zmarłych bliskich. Całość nacechowana jest dynamiczną akcją, a podczas rozgrywki przemierzamy rozległe lokacje, ścierając się z napotkanymi grupami przeciwników za pomocą rozbudowanego systemu walki, z możliwością wykonywania uników, kontrataków i combosów. Podobnie jak w poprzedniczkach, rolę wskaźnika zdrowia pełnią kostiumy bohaterek, które w miarę odnoszenia obrażeń ulegają zniszczeniu.

PCPS4PSV

Senran Kagura 2: Deep Crimson
Senran Kagura 2: Deep Crimson

Akcji 7 sierpnia 2014

Kolejna odsłona serii Senran Kagura, która jest trójwymiarową produkcją akcji z elementami przygodowymi. Gracze wcielają się w bohaterki uczęszczające do tajnej szkoły ninja i wykonują zlecone im misje, walcząc z wrogami przy użyciu specjalnych technik oraz stylów walki. Nowością w cyklu jest możliwość zabawy multiplayer w trybie co-op.

3DS

Senran Kagura: Bon Appetit
Senran Kagura: Bon Appetit

Towarzyskie 20 marca 2014

Senran Kagura: Bon Appetit to przeznaczony jedynie dla dystrybucji cyfrowej spin-off serii zręcznościowych tytułów akcji Senran Kagura. W produkcji bohaterki cyklu uczestniczą w wielkim konkursie kulinarnym. Proces gotowania został przedstawiony w formie rytmicznej gry muzycznej, a zadaniem gracza jest stworzenie jak najlepszych i najbardziej wykwintnych potraw.

PCPSV

Senran Kagura Shinovi Versus
Senran Kagura Shinovi Versus

Akcji 28 lutego 2013

Senran Kagura Shinovi Versus to dostępna na pecety japońska gra akcji. Fabuła opowiada o rywalizacji między trzema szkołami ninja. Rozgrywka koncentruje się na toczeniu efektownych potyczek, podczas których wykonujemy imponujące akrobacje oraz korzystamy z wielu różnorodnych technik ataków.

PCPSV

Senran Kagura Burst
Senran Kagura Burst

Akcji 30 sierpnia 2012

Rozszerzona o nową kampanię i opcje wersja gry Senran Kagura, będącej trójwymiarową produkcją akcji z elementami przygodowymi. Gracze wcielają się w bohaterki uczęszczające do tajnej szkoły ninja i wykonują zlecone im misje, walcząc z wrogami przy użyciu specjalnych technik i stylów walki.

3DS

Senran Kagura
Senran Kagura

Akcji 22 września 2011

Trójwymiarowa produkcja akcji z elementami przygodowymi. Gracze wcielają się w bohaterki uczęszczające do tajnej szkoły ninja i wykonują zlecone im misje, walcząc z wrogami przy użyciu specjalnych technik i stylów walki.

3DS