Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Senran Kagura (3DS)
OkładkaSenran Kagura (3DS)

Senran Kagura 3DS

Trójwymiarowa produkcja akcji z elementami przygodowymi. Gracze wcielają się w bohaterki uczęszczające do tajnej szkoły ninja i wykonują zlecone im misje, walcząc z wrogami przy użyciu specjalnych technik i stylów walki.

Akcji | hack'and'slash | ninja | visual novel | elementy przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Senran Kagura Premiera 3DS

22września2011

producent: Tamsoft wydawca: Marvelous AQL Strona oficjalna

japońskajapońska

Senran Kagura to trójwymiarowa produkcja akcji z elementami przygodowymi, w której wcielamy się w uczennice szkoły ninja. Za stworzenie tytułu odpowiada japońska firma MarvelousAQL oraz studio Tamsoft. Gra była na tyle popularna, że w 2012 roku ukazała się jej druga część na Nintendo 3DS, a w 2013 trzecia na konsoli PlayStation Vita. Poza tym doczekała się licznych adaptacji w postaci mangi, serialu telewizyjnego, słuchowisk radiowych oraz książek.

Akcja Senran Kagura ma miejsce we współczesnej Japonii. Kampania fabularna śledzi losy pięciu bohaterek uczęszczających do tajnej akademii Hanzo szkolącej wojowniczki ninja, która prowadzona jest przez rząd. Uczennice poznają w niej techniki walki oraz uczą się odpowiedzialności i lojalności. Jako ninja Hanzo zobowiązane są do wykonywania zadań służących dobór społeczeństwa oraz porządkowi. Rywalkami protagonistek są podopieczne akademii Hebijo, wpajającej zupełnie przeciwne wartości. Ninja wywodzące się z tej szkoły wykonują każde nawet najgorsze zlecenie, pracując dla prywatnych przedsiębiorstw i organizacji przestępczych.

Rozgrywka podzielona jest na kilka części. Najważniejszym miejscem w grze jest budynek akademii, pełniący rolę hubu. Przemieszczając się po lokacji możemy porozmawiać z niektórymi postaciami, wybrać kolejne misje, opcje, a także bohaterki. Fabułą prezentowana jest w formie znanej z visual novel. Gracze odczytują tekst pojawiający się na ekranie, któremu towarzyszą ilustracje. Niektóre eventy posiadają jednak animowane modele postaci. W trakcie walki jesteśmy przenoszeni na trójwymiarowe linearne areny. Gracze nie kontrolują swobodnie kamery, cały czas obserwując akcję z boku. Każda postać posiada własną technikę walki. Możemy skakać, unikać ciosów i wyprowadzać mocne oraz słabe ciosy. Budując komba zdobywamy więcej punktów doświadczenia, dzięki którym odblokowujemy nowe umiejętności. Bohaterki w trakcie pojedynku mogą aktywować swoją specjalną formę ninja i wyprowadzić najsilniejsze ataki. Rolę paska zdrowia pełnią kostiumy, które z czasem ulegają zniszczeniu. W sumie gra posiada 70 różnych misji..

Oprawa graficzna tytułu powinna spodobać się fanom japońskiej animacji. Trójwymiarowe modele przeciwników oraz otoczenia pozostawiają jednak nieco do życzenia. Są bardzo proste i kontrastują z przygotowanymi z dużą uwagą modelami bohaterek, które dodatkowo posiadają niezliczoną ilość opcjonalnych kostiumów, akcesoriów oraz fryzur.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Senran Kagura: Odpowiednia dla każdego wieku.