Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Police Quest: SWAT 2 - seria gier

SWAT 4
SWAT 4

Akcji 5 kwietnia 2005

Kolejna odsłona serii realistycznych, taktycznych gier akcji, stworzona przez studio Irrational Games, znane m.in. z produkcji System Shock 2. Głównym trybem rozgrywki w SWAT 4 jest kariera, która umożliwia graczom dowodzenie oddziałem policjantów wchodzących w skład tytułowej elitarnej jednostki na przestrzeni kilkunastu misji. Do zadań gracza należy m.in. odbijanie zakładników z rąk terrorystów czy aresztowanie groźnego przestępcy. Przed każdą akcją dobieramy uzbrojenie i wyposażenie najlepiej pasujące do jej celów. W grze znajdziemy bogaty arsenał autentycznych broni i gadżetów taktycznych. W trybie solowym gracz ma możliwość sterowania wybranym policjantem oraz przełączania się pomiędzy ludźmi lub kierowania ruchami oddziału z centrum dowodzenia. Poza rozgrywką jednoosobową, SWAT 4 pozwala również na grę wieloosobową w trzech trybach oraz w kooperacyjnej wersji kariery. Gra zawiera także specjalny edytor, pozwalający na tworzenie nowych misji bądź modyfikację już istniejących.

PC

SWAT 3: Close Quarters Battle
SWAT 3: Close Quarters Battle

Akcji 18 listopada 1999

SWAT 3 łączy w sobie elementy gry taktyczno-strategicznej z klasyczną grą akcji. Efektem takiego połączenia jest wyjątkowo interesująca gra, zarówno w trybie single jak i multiplayer.

PC

Police Quest: SWAT 2
Police Quest: SWAT 2

Akcji 30 czerwca 1998

Rozbudowana gra strategiczno-taktyczna, będąca sequelem świetnej produkcji z 1995 roku. Za jej opracowanie odpowiadają programiści z zespołu developerskiego Yosemite Entertainment, zaś pełna wersja pozwala nam poprowadzić elitarną jednostkę do zadań specjalnych, bądź też oddziały terrorystów.

PC

Daryl F. Gates' Police Quest: SWAT
Daryl F. Gates' Police Quest: SWAT

Symulacje 30 września 1995

Taktyczny symulator pozwalający na wcielenie się w oficera oddziału antyterrorystycznego S.W.A.T. Bierzemy udział w codziennych szkoleniach, odprawach i innych obowiązkach na terenie jednostki. W momencie otrzymania wezwania udajemy się na miejsce akcji i próbujemy zażegnać kryzys.

PC

SWAT: Urban Justice
SWAT: Urban Justice

Akcji prace wstrzymane

SWAT: Urban Justice to taktyczna gra akcji autorstwa zespołu deweloperskiego firmy Sierra Studios. Gracz wciela się w dowódcę policyjnej jednostki LA SWAT Team, która otrzymuje zadanie stłumienia wojny gangów, ujęcia przestępców oraz przywrócenia spokoju na ulicach Los Angeles. Twórcy przewidzieli 16 misji do wykonania oraz bogaty arsenał broni, jakiej można użyć do walk z wirtualnymi bandytami. Prace nad grą zostały wstrzymane w 2004 roku.

PC