Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Hyperdimension Neptunia - seria gier

Super Neptunia RPG
Super Neptunia RPG

RPG 20 czerwca 2019

Zabawne dwuwymiarowe jRPG z ręcznie rysowaną, a następnie animowaną komputerowo grafiką. Super Neptunia RPG posiada taktyczny, turowy system walki. Za przygotowanie gry odpowiada Artisan Studios, zaś jej wydaniem zajęła się firma Idea Factory.

PCPS4Switch

Megadimension Neptunia VIIR
Megadimension Neptunia VIIR

RPG 8 maja 2018

Megadimension Neptunia VIIR jest stworzoną przez studio Compile Heart ulepszoną wersją humorystycznej gry jRPG Megadimension Neptunia VII. Bohaterkami są personifikacje słynnych japońskich konsol oraz studiów deweloperskich. Nowe wydanie oferuje poprawioną grafikę i tryb VR.

PCPS4

Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online
Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online

RPG 10 października 2017

Spin-off głównego cyklu Cyberdimension Neptunia, opracowany przez studio Compile Heart. Gracze po raz kolejny biorą udział w przygodach czterech bogiń reprezentujących różne konsole. Tym razem Vert (Xbox), Blanc (Nintendo), Neptune (SEGA) oraz Noire (PlayStation) testują nieukończoną jeszcze grę typu MMORPG. Pokonanie wszystkich wyzwań da bohaterkom możliwość odnalezienia twórcy gry i uzyskania jego pomocy w walce z Królem Demonów. Rozgrywka w Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online została oparta na schemacie charakterystycznym dla serii. Jej filary to eksploracja, wykonywanie zadań fabularnych i misji pobocznych, kolekcjonowanie coraz potężniejszego ekwipunku, rozwój postaci oraz walka z przeciwnikami. W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu, tym razem starcia toczą się w czasie rzeczywistym. Duży nacisk położono również na elementy sieciowe – bawić się można zarówno w towarzystwie trójki znajomych, jak i w pojedynkę. W tym drugim przypadku wcielamy się tylko w jedną bohaterkę – kontrolę nad pozostałymi sprawuje natomiast sztuczna inteligencja.

PCPS4

Superdimension Neptune VS Sega Hard Girls
Superdimension Neptune VS Sega Hard Girls

RPG 26 listopada 2015

Japońska gra RPG stanowiąca spin-off serii Hyperdimension Neptunia. Produkcja została stworzona przez studio Felistella i opowiada o przygodach bohaterek będących personifikacjami znanych konsol i innych marek branży gier wideo. Główną bohaterką tego tytułu jest If, która stara się rozwikłać zagadkę tajemniczych kradzieży książek zawierających zapis historii świata. Przygoda, w jakiej towarzyszą jej rozmaite osobistości pokroju Segi Hatsumi, Dream Cast, czy Mega Drive, prowadzi ją przez różne miejsca w czasie i przestrzeni. Sama rozgrywka koncentruje się na eksploracji trójwymiarowych podziemi i walce z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a na naszej drodze stają zróżnicowane potwory; klucz do sukcesu stanowi korzystanie ze specjalnych umiejętności poszczególnych heroin oraz dobór odpowiedniego ekwipunku i klasy postaci. Superdimension Neptune VS Sega Hard Girls charakteryzuje się kolorową, trójwymiarową oprawą graficzną o wyraźnie mangowym charakterze.

PCPSV

MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies
MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies

Akcji 15 października 2015

Powstała we współpracy firmy Idea Factory z japońskim studiem Tamsoft gra akcji z gatunku hack-and-slash, stanowiąca spin-offową odsłonę popularnego cyklu Hyperdimension Neptunia. Fabuła MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies nie jest powiązana z żadną z odsłon serii, lecz przedstawia zupełnie nowe, alternatywne uniwersum. W grze śledzimy losy uczennic żeńskiej szkoły, które aby wypromować placówkę, postanawiają nakręcić film o zombie. W niewyjaśnionych okolicznościach szkołę atakują jednak prawdziwi nieumarli, a bohaterki postanawiają nie tylko stawić im czoła, ale także uchwycić wszystko w obiektywie kamery. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, kontrolując dwie bohaterki o unikalnych atakach i zdolnościach specjalnych, pomiędzy którymi możemy w dowolnej chwili się przełączać. W grze pojawia się także tryb multiplayer dla czterech graczy, oferujący misje o unikalnych celach oraz przeciwników niepojawiających się w klasycznej kampanii fabularnej.

PCPSV

Megadimension Neptunia VII
Megadimension Neptunia VII

RPG 23 kwietnia 2015

Siódma pełnoprawna odsłona popularnej, choć niszowej serii gier jRPG, której bohaterkami są personifikacje słynnych japońskich konsol oraz studiów deweloperskich. Fabuła Megadimension Neptunia VII podzielona została na trzy niepowiązane ze sobą rozdziały, rozgrywające się w uniwersum stworzonym na potrzeby serii. Podczas zabawy śledzimy zaś perypetie zarówno już znanych, jak i całkiem nowych bohaterek. W porównaniu do poprzednich odsłon cyklu, zasady i przebieg rozgrywki nie uległy zmianie. Mamy więc do czynienia z klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG, z walką rozgrywającą się w turach na osobnych arenach. Bezpośrednio w potyczkach biorą udział co najwyżej trzy bohaterki, które podczas walki mogą przechodzić transformację, przekształcając się w silniejsze, boskie formy. Nowością w serii jest jednak ich dodatkowa, jeszcze potężniejsza wersja, która wprowadza dodatkowy aspekt taktyczny podczas pojedynków z najgroźniejszymi bossami.

PCPS4

Hyperdimension Neptunia Hypercollection
Hyperdimension Neptunia Hypercollection

RPG 3 kwietnia 2015

Zestaw trzech pierwszych odsłon satyrycznego cyklu jRPG Hyperdimension Neptunia. Bohaterkami serii są personifikacje konsol oraz japońskich deweloperów. Warto zauważyć, że w skład Hyperdimension Neptunia Hypercollection wchodzą oryginalne wersje trzech odcinków serii, a nie ich poprawione i rozszerzone reedycje Re;Brith. Główną bohaterką pierwszej części jest energiczna dziewczyna o imieniu Neptune, będąca wcieleniem nigdy niewydanej konsoli SEGA o kodowej nazwie Neptune. Podobnie jak jej przyjaciółka Noire, która reprezentuje PlayStation 3, Blanc (Wii) oraz Vert (Xbox 360), rządzi własnym krajem i sprawuje rolę jego opiekunki. Bezpieczeństwu wszystkich nacji zagraża jednak niebezpieczna organizacja, dążąca do rozprzestrzenienia piractwa i obalenia stojących na jej czele władczyń. Również obie kontynuacje z przymrużeniem oka przedstawiają dalsze losy wojny między zwolennikami poszczególnych konsol oraz walkę z piractwem cyfrowym.

PS3

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation
Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation

RPG 18 grudnia 2014

Udoskonalona i rozszerzona wersja trzeciej części humorystycznej serii jRPG, która przedstawia w satyryczny sposób branżę gier komputerowych oraz wojnę toczoną pomiędzy konsolami. Fabuła gry Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3 kontynuuje wątki poprzedniczki, a podczas zabawy wcielamy się w jedną z boginek świata Gamindustri, która przez przypadek przenosi się do alternatywnej rzeczywistości, gdzie jej przyjaciółki stoją na krawędzi wojny. Jej zadaniem jest zaś pogodzić zwaśnione strony, pokonać zagrażających światu siedmiu mędrców i odnaleźć drogę do domu. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z tradycyjnym jRPG-iem o turowym systemie walki, uzupełnionym absurdalnym humorem odnoszącym się do kultury Japonii oraz wiedzy na temat różnych schematów i klisz z gier anime. W porównaniu z pierwowzorem z konsoli PlayStation 3 nowa edycja gry posiada zmodyfikowany interfejs oraz bohaterów i scenariusze dostępne wcześniej w ramach dodatkowych zestawów DLC.

PCPSV

Hyperdimension Neptunia U: Action Unleashed
Hyperdimension Neptunia U: Action Unleashed

Akcji 24 sierpnia 2014

Nastawiony na akcję spin-off serii jRPG Hyperdimension Neptunia. Bohaterkami produkcji są postacie z głównego cyklu, ale tytuł porzuca elementy RPG oraz turowy system walki, korzystający z mechaniki i rozwiązań znanych z gier hack'n'slash.

PCPSV

Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart

RPG 29 maja 2014

Spin-off serii Hyperdimension Neptunia. Gra jest strategicznym jRPG z turowym systemem walki. Główną bohaterką tytułu jest Noire, a więc reprezentująca markę PlayStation bogini królestwa Lastation, która w innych produkcjach cyklu pełniła rolę drugoplanową. W trakcie przygody gracze muszą uratować świat przed tajemniczym zagrożeniem, zbierając nowych sprzymierzeńców i przyjaciół.

PCPSV

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Generation
Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Generation

RPG 30 marca 2014

Udoskonalony i rozszerzony port drugiej części serii jRPG Hyperdimension Neptunia, która przedstawia w satyryczny sposób branżę gier komputerowych oraz "wojnę" toczoną pomiędzy konsolami. Twórcy poprawili interfejs, wprowadzili szereg mniejszych usprawnień do rozgrywki, a także nowych bohaterów, wrogów, scenariusze oraz misje.

PCPSV

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1
Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1

RPG 31 października 2013

Kompletny remake pierwszej części serii jRPG Hyperdimension Neptunia, która przedstawia w satyryczny sposób branżę gier komputerowych oraz "wojnę" toczoną pomiędzy konsolami. Twórcy zmienili kompletnie system walki oraz eksploracji świata, poprawili oprawę graficzną oraz wzbogacili oryginalny scenariusz o nowe elementy.

PCPSV

Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection
Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection

Strategiczne 20 czerwca 2013

Tytuł będący spin-offem serii jRPG Hyperdimension Neptunia, który łączy w sobie cechy przygodówki, gry muzycznej oraz managera. Gracze wcielają się w szefa popowej grupy piosenkarek, a ich zadaniem jest doprowadzenie podopiecznych na sam szczyt popularności. Członkiniami trupy są bohaterki głównego cyklu.

PSV

Hyperdimension Neptunia Victory
Hyperdimension Neptunia Victory

RPG 30 sierpnia 2012

Kontynuacja humorystycznej serii jRPG, rozgrywającej się w świecie będącym satyrą na przemysł gier komputerowych. Bohaterkami tytułu są personifikacje konsol oraz japońskich deweloperów. Gracze śledzą losy Neptune, którą poznaliśmy w poprzednich częściach serii. Na skutek przypadku przenosi się ona do alternatywnej wersji rzeczywistości i odkrywa, że zagraża jej tajemnicza grupa czarnych charakterów.

PS3

Hyperdimension Neptunia mk2
Hyperdimension Neptunia mk2

RPG 18 sierpnia 2011

Hyperdimension Neptunia mk2 to sequel wydanej w 2010 roku satyrycznej gry jRPG, wykpiwającej wojnę pomiędzy konsolami i japońskimi studiami deweloperskimi. Dzieło firmy Idea Faktory utrzymane jest w stylistyce anime i przedstawia zmagania boginek fikcyjnego świata Gamindustri z groźną organizacją Magicon. W porównaniu z pierwowzorem twórcy poszerzyli galerię bohaterek oraz wprowadzili zmiany w systemie walki.

PS3

Hyperdimension Neptunia
Hyperdimension Neptunia

RPG 29 października 2010

Hyperdimension Neptunia to gra RPG, która fabularnie nawiązuje do wojny toczącej się na rynku konsol pomiędzy Sony, Microsoftem a Nintendo.

PS3