Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Hyperdimension Neptunia Hypercollection (PS3)

Hyperdimension Neptunia Hypercollection PS3

Zestaw trzech pierwszych odsłon satyrycznego cyklu jRPG Hyperdimension Neptunia. Bohaterkami serii są personifikacje konsol oraz japońskich deweloperów.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | turowe | humorystyczne | pakiet | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Hyperdimension Neptunia Hypercollection (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

3kwietnia2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hyperdimension Neptunia Hypercollection na konsoli PlayStation 3 to zestaw trzech pierwszych odsłon satyrycznej serii jRPG Hyperdimension Neptunia. Cykl zadebiutował w 2010 roku, a jego bohaterkami są ludzkie personifikacje konsol oraz japońskich deweloperów. Za stworzenie marki odpowiadają japońskie firmy Idea Factory oraz Compile Heart. Cykl cieszy się niezwykle dużym powiedzeniem, w zaledwie kilka lat od narodzin, doczekał się on wielu kolejnych odsłon oraz kilku tytułów pobocznych, które trafiły na komputery PC oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PS Vitę. Warto zauważyć, że w skład omawianego zestawu wchodzą oryginalne wersje trzech odcinków serii (w tym najgorzej oceniana przez fanów pierwsza część) a nie ich poprawione i rozszerzone reedycje Re;Brith, które ukazały się na innych platformach sprzętowych.

Hyperdimension Neptunia ukazała się w 2010 roku. Główną bohaterką gry jest pełna energii dziewczyna o imieniu Neptune, będąca wcieleniem nigdy nie wydanej konsoli Segi o kodowej nazwie Neptune. Podobnie jak jej przyjaciółka Noire, która reprezentuje PlayStation 3, Blanc (Wii) oraz Vert (Xbox 360), rządzi własnym krajem i sprawuje rolę jego opiekunki. Bezpieczeństwu wszystkich nacji zagraża jednak niebezpieczna organizacja, dążąca do rozprzestrzenienia piractwa i obalenia stojących na jej czele władczyń.

Premiera Hyperdimension Neptunia mk 2 miała miejsce w 2011 roku. Tytuł nie jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części serii, ale jak ona stara się w satyryczny sposób przedstawić "wojnę" pomiędzy zwolennikami poszczególnych konsol oraz walkę z piractwem komputerowym. Głównymi bohaterkami ponownie są boginie fikcyjnego świata Gamindustri, rządzące czterema krainami, odpowiadającymi rożnym konsolowym platformom sprzętowym. Sequel znaną już obsadę rozszerza o nową protagonistkę – Nepgear, która jest młodsza siostrą Neptune. Nepgear wraz z innymi bohaterkami, będącymi personifikacjami konsol przenośnych takich jak PSP i Nintendo DS, będzie starała się powstrzymać grupę tajemniczych antagonistów należących do zagrażającej istnieniu Gamindustri organizacji Magicon.

Hyperdimension Neptunia Victory ukazało się w 2012 roku. Produkcja kontynuuje historię przedstawioną w drugiej części serii i rozpoczyna się w kilka lat po jej zakończeniu. Groźba ze strony złego bóstwa Arfoire została zażegnana, a boginie czterech krain świata Gamindustri żyją w pokoju i harmonii. Bohaterką gry jest jedna z nich, sympatyczna i nierozgarnięta Neptune. Przez przypadek przenosi się ona do alternatywnej rzeczywistości, w której jej przyjaciółki wraz ze swymi krajami stoją na krawędzi wojny. Zajęte walką boginie nie wiedzą jednak, że ich dalszym rządom zagraża tajemnicza grupa „siedmiu mędrców”. Neptune musi więc pogodzić skłócone strony, pokonać mędrców oraz znaleźć drogę do domu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hyperdimension Neptunia Hypercollection

odpowiednia dla każdego wieku