Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Arland Atelier Trilogy (PS3)

Arland Atelier Trilogy PS3

Przygotowany z myślą o konsoli PlayStation 3 pakiet trzech części serii jRPG Atelier japońskiego studia Gust.

RPG | fantasy | turowe | pakiet | elementy strategiczne | crafting | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Arland Atelier Trilogy (PS3)

producent: Gust

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

6marca2015

Arland Atelier Trilogy to pakiet trzech części serii jRPG Atelier. W jego skład wchodzą trzy powiązane ze sobą fabularnie gry, które tworzą razem tzw. Trylogię Arland. Za produkcje wszystkich części cyklu odpowiada niezmiennie japońskie studio Gust, będące obecnie częścią koncernu Koei Temco. Gry spod szyldu Atelier pozwalają graczom wcielić się początkujących alchemików oraz prowadzić własny warsztat. W trakcie zabawy zbieramy składniki niezbędne do przygotowania setek różnych przedmiotów i specjalnych receptur, równocześnie walcząc z napotkanymi na drodze stworami i eksplorując niezbadane ruiny oraz podziemia. Kolejną istotną cechą wspólną tytułów jest spokojna i pełna humoru fabuła, a także limity czasowe, które sprawiają, że musimy rozsądnie planować prowadzenie interesu.

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland – Pierwsza odsłona serii, która trafiła na konsolę PlayStation 3. Gra zadebiutowała w 2009 roku. Główną bohaterką produkcji jest Rorolina Frixell, adeptka alchemii zwana przez przyjaciół Roroną. Pozostawiona sam sobie przez mentorkę dziewczyna ma do wypełnienia zadanie. Musi przekonać króla, że jest zdolna prowadzić powierzony jej warsztat alchemiczny. W przeciwnym wypadku grozi mu zamknięcie. Aby tego dokonać będzie musiała uporać się z dwunastoma zadaniami, które wyznaczył jej władca. Warto zaznaczyć, że w pakiecie znalazła się oryginalna wersja Atelier Rorona, a nie jej poprawiona edycja z 2013 roku (Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland).

Atelier Totori: The Adventurer of Arland – Bohaterką gry jest Totooria Helmold (przez przyjaciół nazywana Totori), młoda dziewczyna mieszkająca w jednej z wielu nadmorskich wiosek królestwa Arland. Totori postanawia opuścić swój dom i wyruszyć, by znaleźć swoją matkę, sławną poszukiwaczkę przygód, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. W pewnym momencie swojej podróży nasza bohaterka trafia pod skrzydła Rorony i rozpoczyna trening alchemiczny licząc na to, że nabyta podczas niego wiedza pomoże jej odnaleźć matkę. Gra zadebiutowała w 2010 roku.

Atelier Meruru: The Apprentice of Arland – Główną bohaterka gry jest Merurulince Rede (w skrócie Meruru), młoda księżniczka i jedyna córka władcy królestwa Arls, które sąsiaduje z powstałą niedawno republiką Arland. Meruru sprowadza do swojego zamku Totori, chcą nauczyć się od niej posługiwania się alchemią. Dzięki zdobytym umiejętnościom ma zamiar pomóc swojemu rodzinnemu krajowi i jego mieszkańcom. Podstawowym celem rozgrywki jest więc, poza wykonywaniem zleconych nam zadań alchemicznych, wspomożenie rozbudowy i rozwoju całego królestwa, tak by uczynić je równie prosperującym państwem co Arland.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Arland Atelier Trilogy

odpowiednia dla każdego wieku