Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Tales of Symphonia Chronicles & Tales of Graces F Games Compilation (PS3)

Tales of Symphonia Chronicles & Tales of Graces F Games Compilation PS3

Kompilacja trzech gier spod znaku Tales of, w której skład wchodzą Tales of Symphonia, Tales of Symphonia: Dawn of the New World, a także Tales of Graces F.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | pakiet | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Tales of Symphonia Chronicles & Tales of Graces F Games Compilation (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

24kwietnia2015

15maja2015

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Symphonia Chronicles & Tales of Graces F Games Compilation na konsoli PlayStation 3 to kompilacja zawierająca kolekcję Tales of Symphonia Chronicles, w której skład wchodzą Tales of Symphonia i Tales of Symphonia: Dawn of the New World, a także grę Tales of Graces F. Tytuły należą do jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii jRPG, nad którą od początków sięgających 1995 roku czuwa firma Namco (obecnie Bandai Namco). W jej skład wchodzi co najmniej kilkanaście głównych części oraz prawie drugie tyle powiązanych z nimi pobocznych produkcji, które wydane zostały na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych. Cykl z pewnością nie jest tak popularny jak np. Final Fantasy, ale ma swoją oddaną i wierną rzeszę fanów, także poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Kolekcja Tales of Symphonia Chronicles została pierwotnie wydana pod koniec 2013 roku. Zestaw zawiera dwie części Tales of Symphonia, które ukazały się na konsolach Game Cube oraz PlayStation 2. Tales of Symphonia jest jednym z najlepiej ocenianych przedstawicieli cyklu przed wszystkim ze względu na jego fabułę. Głównym bohaterem gry jest młody i pełen entuzjazmu Lloyd Irving, który wraz ze swoim przyjacielem towarzyszy obdarzonej specjalnymi mocami Colette Brunel i jej świcie w pielgrzymce. Celem podróży są rozrzucone po świecie świątynie. W każdej z nich Collet musi wziąć udział w rytuale, którego celem jest uratowanie umierającej planety. Akcja Tales of Symphonia: Dawn of the New World rozgrywa się bezpośrednio po finale poprzednika i pozwala graczom poznać losy dwójki nowych postaci – Emila Castagniera oraz Marty Lualdi. Emil jest przekonany, że jego rodzice zginęli z ręki Lloyda Irvinga. Chłopak nie marzy o niczym innym jak o zemście, która okaże się tym łatwiejsza, że para bohaterów wkrótce stanie oko w oko z protagonistami poprzedniej gry.

Tales of Graces F ukazało się pierwotnie w 2010 roku i było rozszerzonym portem Tales of Graces, które w rok wcześniej zadebiutowało na konsoli Wii. Tytuł słynie ze swojego kompleksowego i interesującego systemu walki, wykorzystującego najlepsze rozwiązania mechaniki rozgrywki, które pojawiły się dotychczas w serii. Gracze przenoszą się do fantastycznego świata podzielonego pomiędzy trzy potężna królestwa. Fabuła przedstawia losy młodego Asbela Lhanta, dziedzica małego księstwa leżącego na granicy dwóch zwalczających się politycznych potęg. Wraz z tajemniczą dziewczyną o imieniu Sophie, swym dawno niewidzianym bratem oraz resztą przyjaciół wyrusza w długą podróż, której stawką okażą się losy świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tales of Symphonia Chronicles & Tales of Graces F Games Compilation

Wymagania wiekowe Tales of Symphonia Chronicles & Tales of Graces F Games Compilation

12+