Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSV
Okładka Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection (PSV)
OkładkaHyperdimension Neptunia: Producing Perfection (PSV)

Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection PSV

Tytuł będący spin-offem serii jRPG Hyperdimension Neptunia, który łączy w sobie cechy przygodówki, gry muzycznej oraz managera. Gracze wcielają się w szefa popowej grupy piosenkarek, a ich zadaniem jest doprowadzenie podopiecznych na sam szczyt popularności.

Strategiczne | muzyczne | visual novel | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection Premiera PSV

20czerwca2013

producent: Compile Heart wydawca: Nippon Ichi Soft. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection

Persona 4 Golden

Demon Gaze

Dungeon Travelers 2: The Royal Library & The Monster Seal

Hyperdimension Idol Neptunia PP to połączenie strategicznego managera i przygodówki, w której wcielamy się w szefa zespołu popowych piosenkarek. Gra jest pobocznym tytułem serii jRPG Hyperdimension Neptunia, która narodziła się w 2010 roku na konsoli PlayStation 3. Tytuł jest pierwszym przedstawicielem tego cyklu, który pojawił się na PS Vicie. Za jego produkcję tradycyjnie odpowiada japońskie studio Compile Heart.

Historia przedstawiona w tytule korzysta ze świata oraz postaci, które pojawiają się w głównych odsłonach Hyperdimension Neptunii. Bohaterkami są tzw. boginie, młode władczynie i opiekunki czterech krajów, reprezentujących najważniejszych producentów konsol, a więc firmy Nintendo, Microsoft oraz Sega. Dziewczyny są personifikacjami konkretnych modeli platform do grania, a swoją moc czerpią z wiary swoich poddanych. Kiedy okazuje się, ze popularność odbiera im pewien żeński zespół muzyczny, nazywający się MOB48, decydują się odzyskać serca ludzi zakładając własną grupę. Gracze przyjmują rolę menadżer, którego zdaniem jest doprowadzić trupę na szczyt list przebojów.

Model rozgrywki to połączenie kilku różnych gatunków. Pierwsza partia gry to symulator zarządzania zespołem muzycznym, wzorowany na popularnej w Japonii serii [email protected]. Gracze ustalają kolejne terminy występów, wywiadów czy eventów medialnych, w których biorą udział bohaterki. Mogą także organizować sesje treningowe, dzięki którym polepsza swoje umiejętności, zaprezentowane w formie liczbowych statystyk. W drugiej części rozgrywki, obserwujemy występy poszczególnych piosenkarek, mając wpływ na efekty sceniczne oraz ustawienie kamery, staramy się uzyskać jak największe zadowolenie uczestników koncertu. Trzecia część tytułu została zrealizowana w formie visual novel. Te fragmenty przygodówkowe, na których przebieg mamy minimalny wpływ, skupiają się na interakcjach między postaciami oraz ich zajęciach kiedy mają wolne i nie przygotowują się do następnych występów.

Trójwymiarowa partia gry, obejmująca koncerty sceniczne nie zachwyca swoim wykonaniem. Twórcy wykorzystali animację oraz modele postaci z głównej serii. Gracze mają jednak możliwość wpływania na wygląd bohaterek i wkładane przez nie stroje. W części przygodowej, zabawie towarzyszą animowane dwuwymiarowe portrety znane fanom z PlayStation 3. Muzyka to składanka oryginalnych japońskich popowych piosenek, wykonywanych przez aktorki użyczające głosu postaciom.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Hyperdimension Neptunia: Producing Perfection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.