Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria PlanetSide - seria gier

PlanetSide 2
PlanetSide 2

Akcji 20 listopada 2012

Pierwszoosobowa strzelanina MMO, za której opracowaniem stoi studio wchodzące w skład Sony Online Entertainment. Pozycja zadebiutowała na komputerach osobistych, jednak z czasem doczekała się premiery również na konsoli PlayStation 4. Akcja tej produkcji toczy się na planecie Auraxis, na której pochodzący z Ziemi koloniści toczą walkę o terytorium, władzę i zasoby. Gracze zasilają szeregi jednej z trzech frakcji (Terran Republic, New Conglomerate, Vanu Sovereignity). Rozgrywka toczy się na olbrzymich mapach mogących pomieścić nawet kilka tysięcy żołnierzy – na każdej z nich roi się od baz, przyczółków i innych miejsc o strategicznym znaczeniu. Rozmiary pól bitew sprawiają, że poruszanie się po nich zostało uproszczone: gracze mogą korzystać z teleportów, pojazdów oraz systemów automatycznego przenoszenia tam, gdzie toczy się akcja. W miarę odnoszonych postępów prowadzona przez nas postać rozwija się w obrębie wcześniej wybranej klasy (każda z nich pełni określoną funkcję i może przysłużyć się frakcji, nie tylko eliminując wrogów). PlanetSide 2 korzysta przy tym z rozwiązań zaczerpniętych z współczesnych FPS-ów, takich jak choćby częściowa regeneracja zdrowia. Całość okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną.

PCPS4

PlanetSide
PlanetSide

Akcji 20 maja 2003

Stań się jednym z tysięcy futurystycznych bojowników, zostań członkiem drużyny świetnie zgranych żołnierzy i pokonaj wszystkich oponentów w wielu fascynujących operacjach militarnych.

PC

PlanetSide Arena
PlanetSide Arena

Akcji prace wstrzymane

PlanetSide Arena to kolejna odsłona serii sieciowych strzelanek oferujących futurystyczne potyczki w dużej skali. Gra zawiera kilka wariantów rozgrywki, w tym battle royale oraz bardziej tradycyjne bitwy dla maks. pół tysiąca graczy.

PCPS4