Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2018, 10:25

autor: Adrian Werner

PlanetSide Arena – battle royale i 500-osobowe bitwy w nowej grze z serii

Studio Daybreak Game Company zapowiedziało PlanetSide Arena, czyli sieciową strzelankę z trybem battle royale. Dostępne też będą inne warianty rozgrywki, w tym 500-osobowe bitwy. Twórcy podali już datę premiery i wymagania sprzętowe.

Gra ukaże się w przyszłym miesiącu - PlanetSide Arena – battle royale i 500-osobowe bitwy w nowej grze z serii - wiadomość - 2018-12-17
Gra ukaże się w przyszłym miesiącu
PLANETSIDE ARENA W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Daybreak Game Company
 2. Wydawca: Daybreak Game Company
 3. Gatunek: FPS
 4. Platforma: PC
 5. Data premiery: 29 stycznia 2019 r.

Ostatnie dwa lata to okres eksplozji popularności gier battle royale i mimo totalnej dominacji Fortnite oraz Playerunknown's Battlegrounds, wciąż pojawiają się zespoły, które chcą z tego tortu wykroić kawałek dla siebie. Rzadko jednak widujemy deweloperów próbujących jednocześnie utrzymać dwie produkcje z tego gatunku. Dlatego sporym zaskoczeniem okazała się zapowiedź PlanetSide Arena, nad którym pracuje firma Daybreak Game Company, równolegle rozwijająca Z1 Battle Royale.

Zgodnie z tytułem, gra jest spin-offem serii PlanetSide, łączącej mechanikę FPS ze skalą rozgrywki typową dla produkcji MMO. PlanetSide Arena pozostanie wierne tym tradycjom i bitwy rozegramy na wielkiej mapie o rozmiarach 8 na 8 kilometrów.

Produkcja zaoferuje kilka wariantów rozgrywki. W Massive Clash zmierzą się ze sobą dwie drużyny, po 250 osób każda. Dostępne też będzie klasyczne battle royale, ze 100 samotnymi wilkami oraz wariant drużynowy, gdzie 102 żołnierzy podzielonych zostanie na trzyosobowe oddziały. W dalszych planach jest dodanie kolejnych, bardziej klasycznych trybów, takich jak Capture the Flag, Team Deathmatch czy Search and Destroy.

Rozpoczynając mecz wybierzemy między trzema klasami postaci, posiadającymi odmienne umiejętności i zdolności pasywne. Wszystkie wyposażone zostaną w plecaki odrzutowe i będą mogły w każdej chwili przywołać własny pojazd transportowy. Nie zabraknie również czołgów i innych maszyn bojowych.

Walka ma toczyć się w wolniejszym tempie niż standardowe battle royale. Żołnierze wyposażeni będą w tarcze energetyczne, które sprawią, że wyeliminowanie przeciwnika zajmie więcej czasu. Innym nietypowym elementem będzie umieszczenie wszystkich przedmiotów na podwyższeniach. W typowych battle royale leżą one na ziemi, przez co gracze początkowe fazy meczu spędzają spoglądając sobie pod nogi, co utrudnia dostrzeżenie na horyzoncie przeciwników.

PlanetSide Arena zmierza wyłącznie na PC i ukaże się 29 stycznia przyszłego roku. Będzie to płatna produkcja, ale jednocześnie zaoferuje ona karnety bojowe, kupowane na kolejne sezony rozwoju gry. Mają one mieć dwie części – wszystkie bronie oraz inne zmieniające rozgrywkę przedmioty będą darmowe i odblokujemy je tylko przez odnoszenie sukcesów w sieciowych starciach. Natomiast płatna część karnetów odpowiadać ma jedynie za dodatki zmieniające wygląd postaci.

Warto na koniec wspomnieć, że na Steamie pojawił się już profil gry, dzięki czemu poznaliśmy jej wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel i5-2500K
 2. Pamięć RAM: 4 GB RAM
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 570 lub lepsza
 4. Wersja DirectX: 10
 5. Miejsce na dysku: 20 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i7-7700K
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 lub lepsza
 4. Wersja DirectX: 10
 5. Miejsce na dysku: 20 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10
 1. Oficjalna strona gry