Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2018, 10:07

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Zapowiedziano Hytale – grę tworzoną przez fanów Minecrafta ze wsparciem Riot Games

Firma Riot Games oraz nowo powstałe niezależne studio Hypixel – w którego szeregach znaleźć można doświadczonych twórców zawartości do Minecrafta – zapowiedziały grę Hytale. Tytuł przypomina produkcję MojangAB.

Hytale oficjalnie zapowiedziane. - Zapowiedziano Hytale – grę tworzoną przez fanów Minecrafta ze wsparciem Riot Games - wiadomość - 2018-12-14
Hytale oficjalnie zapowiedziane.

W SKRÓCIE:

  1. część twórców zaangażowanych w tworzenie zawartości dla Hypixel – serwera Minecrafta – założyła własną firmę Hypixel Studios;
  2. deweloperzy zapowiedzieli nową grę, wyraźnie inspirowaną Minecraftem - Hytale;
  3. produkcja powstaje ze wsparciem Riot Games.

Kojarzycie Hypixel – jeden z największych serwerów Minecrafta, do którego społeczności należy kilku bardzo oddanych twórców? Jeśli nie, zerknijcie na jego kanał na YouTube, bo pełno tam naprawdę fajnych rzeczy. Jeśli tak, mamy dobre wieści: niektórzy ludzie zaangażowani w tworzenie zawartości omawianego serwera zajmą się teraz pracą nad swoją własną grą, w ramach nowopowstałej niezależnej firmy Hypixel Studios. Projekt będzie nosił tytuł Hytale i zostanie objęty patronatem Riot Games (League of Legends).

Od czasu spotkania z zespołem Hypixel w 2016 roku, jesteśmy zdumieni ich wsparciem dla społeczności, wizją przyszłości gier sandboksowych oraz wiarą w indywidualnych współpracowników, którzy pracują na rzecz wspólnego celu. Ich ambicja i zaangażowanie w jakość tworzonej zawartości dają nam mnóstwo pewności siebie. Nie zawiedliśmy się na niczym, co widzieliśmy w związku z Hytale. Wspieranie Hypixel to również okazja, aby wesprzeć grę, która dotrze do graczy na wielu etapach ich gamingowej podróży, w różnych grupach wiekowych, gatunkach i stylach gry. Nie możemy się doczekać, aby zanurzyć się w świat Hytale – powiedział szef Riot Games, Dylan Jadeja.

Czym będzie Hytale? Zarówno powyższy komentarz, jak i udostępniony zwiastun (poniżej) wskazują na tytuł, który pod wieloma względami czerpie inspirację z Minecrafta – co prawdopodobnie nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, biorąc pod uwagę „rodowód” deweloperów. Znajdziemy tu zawartość wykonaną przez twórców (np. lochy i bossów), a także tryb kreatywny umożliwiający tworzenie własnych mini-gier. Podobieństwa do produkcji MojangAB widać też w „kwadratowej” oprawie graficznej.

Warto odnotować, że Hytale powstaje od 2015 roku. Nad grą pracuje przeszło 40 osób. Można się spodziewać, że teraz – dzięki wsparciu Riot – projekt złapie wiatr w żagle.

Inwestycja oznacza, że jesteśmy w stanie podnieść wartości produkcyjne w wielu obszarach i zapewnić stabilność naszego zespołu. Pozwoli nam to również uniknąć wielu powszechnych pułapek związanych z tworzeniem gier, takich jak poczucie presji, by zbyt wcześnie wydać produkt lub nadmierne poleganie na finansowaniu społecznościowym. Jesteśmy nowo utworzonym studiem, to nasza pierwsza gra, ale jesteśmy podekscytowani, że możemy podjąć wyzwania, które przed nami stoją - cieszą się deweloperzy.

Hytale nie ma na razie daty premiery. Jedyną potwierdzoną platformą docelową są komputery (PC i Mac), jednak w późniejszym terminie twórcy rozpatrzą także inne możliwości. Gracze zainteresowani tym tytułem mogą zainteresować się beta-testami. Zachęcamy też do odwiedzenia uruchomionej już oficjalnej strony omawianego tytułu.

  1. Hypixel Studios – strona oficjalna
  2. Hytale – strona oficjalna
  3. Riot Games – strona oficjalna