Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2018, 10:40

autor: AlexB

League of Legends bez wsparcia dla Windows XP i Vista od 2019 roku

Studio Riot Games ogłosiło, że w maju 2019 roku zakończy wsparcie dla systemów Windows XP oraz Vista w League of Legends (LoL). Z tych OS-ów korzysta około 1% graczy bawiących się w tym tytule.

Coraz więcej firm decyduje się na zakończenie wsparcia dla systemów Windows XP oraz Vista. W ubiegłym roku uczynił to Blizzard, w tym Avast oraz Mozilla, a 1 stycznia zrobi to Valve ze swoją platformą Steam. Do tych gigantów dołączyło studio Riot Games. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, w 2019 roku jego przebojowa sieciowa MOBA, League of Legends, nie będzie już współpracowała z OS-ami starszymi niż Windows 7.

League of Legends powoli żegna się z użytkownikami Windowsów XP oraz Vista. - League of Legends bez wsparcia dla Windows XP i Vista od 2019 roku - wiadomość - 2018-12-16
League of Legends powoli żegna się z użytkownikami Windowsów XP oraz Vista.

Ostatni patch do League of Legends, który będzie wspierał Windowsy XP oraz Vista, ukaże się 30 kwietnia 2019 roku. Kolejny, zaplanowany na 14 maja, oficjalnie zignoruje te systemy. Przedstawiciele Riot Games zalecają, by do tego czasu osoby wciąż z nich korzystające przerzuciły się na nowsze OS-y – Windowsa 7, 8 lub 10. Na szczęście takich graczy nie ma zbyt wielu. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, ich liczba w ostatnich latach drastycznie spadła. Obecnie stanowią oni około 1% całej społeczności, a w przewidywaniach deweloperów w przyszłym roku może być ich jeszcze mniej. Jest to zresztą główny powód decyzji o zakończeniu wsparcia dla Visty oraz XP.

Z dnia na dzień coraz ciężej jest nam zapewnić bezpieczne doświadczenie League of Legends dla bardzo niewielkiej liczby graczy, którzy wciąż korzystają z XP. Wymaga to nieproporcjonalnego wysiłku ze strony naszych inżynierów.

Raczej ciężko rozpatrywać decyzję Riot Games o zakończeniu wsparcia dla Windowsów XP oraz Vista w grze League of Legends w kategoriach błędu. Sam Microsoft już dawno porzucił te systemy (odpowiednio w 2014 i 2017 roku). Jest już tylko kwestią czasu, aż całkowicie znikną one w odmętach komputerowej historii, jak Windowsy 95 czy 98. Pozostanie po nich jedynie sentyment. Wszak mnóstwo osób przeżywało swoje najlepsze chwile jako gracze właśnie na Windowsie XP, czyli swego czasu najpopularniejszym systemie operacyjnym na świecie.

  1. Oficjalna strona Riot Games
  2. Oficjalna strona internetowa gry League of Legends
  3. League of Legends - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

League of Legends

League of Legends