Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Red Orchestra / Rising Storm - seria gier

Rising Storm 2: Vietnam
Rising Storm 2: Vietnam

Akcji 30 maja 2017

Opracowana we współpracy studia Tripwire Interactive z ekipą Antimatter Games sieciowa strzelanina FPS, będąca kontynuacją gry Rising Storm (znanej w naszym kraju jako Red Orchestra 2). Zgodnie z tytułem gry, jej akcja przenosi nas na Półwysep Indochiński, gdzie wcielamy się w żołnierzy zwalczających się armii USA oraz Wietnamu. Sama mechanika nie odbiega znacząco od rozwiązań poprzedniej części serii, kładąc ponownie spory nacisk na realizm rozgrywki. Ze względu na inny czas akcji i realia ukazanego konfliktu, w grze rządzą helikoptery, w ciemnych tunelach nietrudno o zasadzkę, a najczęściej wykorzystywaną bronią jest karabin maszynowy. Żołnierze poszczególnych frakcji różnią się od siebie nie tylko stylem walki, ale także wykorzystywanym uzbrojeniem. Twórcy zatroszczyli się także o nowy system oddziałów, pozwalający na znacznie większą kontrolę nad składem drużyny. Rising Storm 2: Vietnam obsługuje zmagania przez internet, w których uczestniczyć może nawet do 64 graczy.

PC

Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza
Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza

Akcji 30 maja 2013

Samodzielne rozszerzenie do gry Red Orchestra: Heroes of Stalingrad, opracowane przez studio Tripwire Interactive. Tym razem gracze mogą doświadczyć krwawej kampanii, która miała miejsce na wyspach Pacyfiku w latach 1942-1945. W trakcie zabawy możemy stanąć zarówno po stronie Armii Amerykańskiej i Korpusu Marines, jak i Imperialnej Armii Japońskiej w postaci Lądowych Sił Specjalnych. Podczas rozgrywki bierzemy udział w desantach na plaże, walkach w podziemnych jaskiniach oraz w potyczkach w dżungli, a wszystko to ma miejsce w historycznych lokacjach, takich jak choćby wyspy Corregidor, Guadalcanal czy Iwo Jima. Wśród nowości wprowadzonych w Rising Storm uwagę zwraca przede wszystkim możliwość awansu żołnierza do statusu Hero, dzięki czemu może korzystać z najrzadszego uzbrojenia i ekwipunku, a ponadto wyróżnia się wizualnie na polu bitwy. Add-on działa w oparciu o zmodyfikowany silnik Unreal Engine 3, przez co jego oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania.

PC

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu
Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu

Akcji 13 września 2011

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad to druga część wojennej strzelaniny FPP autorstwa deweloperów ze studia Tripwire Interactive. W trybie zabawy solowej gracz ma możliwość uczestniczyć w szeregu misji zarówno po stronie Rosjan jak i Niemców. Twórcy zadbali też o możliwość rozgrywki w kooperacji. Największym atutem produkcji pozostał jednak tryb multiplayer przeznaczony dla maksymalnie 64 uczestników.

PC

Red Orchestra: Ostfront 41-45
Red Orchestra: Ostfront 41-45

Akcji 14 marca 2006

Dynamiczna strzelanka pierwszoosobowa, z akcją osadzoną na froncie wschodnim II Wojny Światowej. Pomysł na opisywaną grę zrodził się z modyfikacji o nazwie Red Orchestra, która wygrała konkurs na najlepszy dodatek do Unreal Tournament 2003 oraz 2004, tj. "$1,000,000 Make Something Unreal".

PC