Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Simon the Sorcerer - seria gier

Simon the Sorcerer Origins
Simon the Sorcerer Origins

Przygodowe 2023

Simon the Sorcerer Origins to komediowa przygodówka fantasy. Gra jest prequelem popularnego cyklu i oferuje dużo sarkastycznego humoru, bogaty wybór różnorodnych zagadek logicznych oraz atrakcyjną kreskówkową oprawę graficzną.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Simon the Sorcerer: 25th Anniversary Edition
Simon the Sorcerer: 25th Anniversary Edition

Przygodowe 3 kwietnia 2018

Simon the Sorcerer: 25th Anniversary Edition to opracowana z myślą o pecetach komediowa gra przygodowa, stanowiąca ulepszoną wersję klasyka z 1993 roku. Gra opowiada historię nastoletniego chłopca, który zostaje przeniesiony do krainy fantasy i musi nauczyć się sztuki magii. Zabawa sprowadza się głównie do rozwiązywania zagadek.

PCiOS

Simon the Sorcerer 2: 25th Anniversary Edition
Simon the Sorcerer 2: 25th Anniversary Edition

Przygodowe 3 kwietnia 2018

Simon the Sorcerer 2: 25th Anniversary Edition to opracowana z myślą o pecetach gra przygodowa, stanowiąca podrasowaną wersję klasyka z 1995 roku. Gracz wciela się w młodego maga, który po raz kolejny musi pokonać złego czarnoksiężnika, co wymaga głównie gromadzenia przedmiotów i rozwiązywania zagadek. W porównaniu z pierwowzorem autorzy ograniczyli się głównie do odświeżenia oprawy audiowizualnej oraz ulepszenia interfejsu.

PCiOS

Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition
Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition

Przygodowe 19 czerwca 2014

Zremasterowana z okazji 20 rocznicy premiery, druga odsłona kultowej serii przygodowej, opowiadającej o perypetiach nastolatka, przeniesionego do krainy magii. Aby wrócić do swojego świata, Simon musi odnaleźć magiczne paliwo do czarodziejskiej szafy.

AND

Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition
Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition

Przygodowe 26 sierpnia 2013

Zremasterowana wersja klasycznej przygodówki point-and-click z 1993 roku, przygotowana dla uczczenia 20 rocznicy premiery oryginału. W grze wcielamy się postać nastolatka Simona, który po znalezieniu pewnej tajemniczej księgi, przenosi się do magicznego świata fantasy.

AND

Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?
Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?

Przygodowe 26 marca 2009

Simon the Sorcerer: Who'd Even Want Kontact (Simon the Sorcerer: Kto nawiąże kontakt) to piąta odsłona serii przygodówek typu point'n'click. Grę stworzyła ekipa studia Silver Style. Gracze wcielają się w tytułowego młodego czarodzieja, który próbuje uratować Magiczne Królestwo i cały świat przed groźbą inwazji z kosmosu.

PC

Simon the Sorcerer 4
Simon the Sorcerer 4

Przygodowe 23 lutego 2007

Kolejna odsłona serii gier przygodowych z charakterystycznym Szymkiem w roli głównej. Przy tworzeniu czwartej części twórcy postawili na powrót do korzeni – zrezygnowali z całkowicie trójwymiarowej oprawy graficznej na rzecz klasycznych rozwiązań, znanych z dwóch pierwszych odcinków serialu o początkującym czarodzieju.

PC

Szymek Czarodziej
Szymek Czarodziej

Przygodowe 26 kwietnia 2002

Szymek Czarodziej to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Headfirst Productions z myślą o fanach młodego adepta magii. Kierując poczynaniami tytułowego bohatera gracz musi zmierzyć się ze złym czarnoksiężnikiem Sordidem. Tytuł oferuje atrakcyjną, trójwymiarową oprawę wizualną i zapewnia ponad 30 godzin zabawy.

PC

Simon the Sorcerer's Puzzle Pack
Simon the Sorcerer's Puzzle Pack

Przygodowe 15 czerwca 1997

Simon the Sorcerer's Puzzle Pack to przygotowany przez firmę Adventure Soft pakiet czterech gier logiczno-zręcznościowych, których akcja osadzona została w magicznym uniwersum Simona Czarodzieja. Gracze mają okazję sprawdzić swoją cierpliwość, ułożyć animowane układanki, uratować dzieci Swampiego, a nawet wychować własnego demona.

PC

Simon the Sorcerer II
Simon the Sorcerer II

Przygodowe 15 czerwca 1995

Kolejne zabawne przygody wesołego nastolatka Simona, który podróżując przez wymiary niespodziewanie trafia do fantastycznej krainy magii. Aby wrócić do swojego świata, musi odnaleźć magiczne paliwo do czarodziejskiej szafy.

PCiOS

Simon the Sorcerer (1993)
Simon the Sorcerer (1993)

Przygodowe 2 stycznia 1993

Klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, opracowana przez doświadczone brytyjskie studio AdventureSoft. Tytuł ukazał się pierwotnie w 1993 roku, a dwa lata później doczekał się usprawnionej edycji CD, w której dodano dialogi mówione.

PCiOS

Simon the Sorcerer: Between Worlds
Simon the Sorcerer: Between Worlds

Przygodowe prace wstrzymane

Kolejna odsłona serii gier przygodowych, w której wcielamy się w czarodzieja Simona. Tym razem musi on połączyć swoje siły z sobowtórem z równoległego świata, z którego przeciekła magia, zaburzając tym samym równowagę obu wymiarów. Produkcja została stworzona w studiu StoryBeasts, które otrzymało błogosławieństwo firmy Adventure Soft - twórców oryginału.

PC