Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Simon the Sorcerer's Puzzle Pack (PC)

Simon the Sorcerer's Puzzle Pack PC

Simon the Sorcerer's Puzzle Pack to przygotowany przez firmę Adventure Soft pakiet czterech gier logiczno-zręcznościowych, których akcja osadzona została w magicznym uniwersum Simona Czarodzieja.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Simon the Sorcerer's Puzzle Pack (PC)

producent: Adventure Soft

wydawca: Adventure Soft

wydawca PL: CODA

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1997

15czerwca1998

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Simon the Sorcerer`s Puzzle Pack to kolekcja gier, układanek i programów opartych na fantastycznym świecie Simona Czarodzieja. Znajdziemy tu cztery gry, wymagające logicznego myślenia, planowania a zarazem odrobiny zręczności. Do gry dołączono kilka zestawów unikalnych tapet do MS Windows z gier Simon the Sorcerer, Flojd i Swampy.

W Swampy Adventures musimy pomóc Swampiemu przedostać się przez 50 poziomów, aby mógł uratować swoje dzieci. Popychając odpowiednio przedmioty i uważając na chwiejące się mosty oraz wciągające bagna musimy wydostać się z kolejnych plansz, a zarazem zdobyć klucz do wyjściowych drzwi. Gdy pokonamy pierwsze cztery światy czeka nas decydująca rozgrywka w zamku złego czarnoksiężnika Sordida.

Z kolei Brak Cierpliwości to cztery gry karciane w bajkowej oprawie graficznej nazywające się kolejno: Cierpliwość Patriarchów, Cierpliwość Podstawy, Cierpliwość Prostoty, Cierpliwość Wyimaginowanej Trzynastki .

Galimatias to nowy typ układanki z kwadratowych puzzli. Trudność polega na tym, że musimy układać kawałki ciągle zmieniającej się animacji pochodzących z gier Flojd i Simon the Sorcerer 3. Galimatias ma cztery różne poziomy, a każdy składa się z czterech układanek.

Demon w Mojej Kieszeni to symulacja osobistego demona, którego trzeba wychować, opiekować się nim i gotować w oleju. Gra powstała na bazie kieszonkowego Tamagothi (wirtualnego zwierzątka) w nieco odmiennej formie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 50 PLN

Gry podobne do Simon the Sorcerer's Puzzle Pack

Wymagania wiekowe Simon the Sorcerer's Puzzle Pack

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Simon the Sorcerer's Puzzle Pack

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 90MHz
  • 16MB RAM
Powstanie kolejna odsłona serii przygodówek Simon the Sorcerer

wiadomość20 sierpnia 2008

Niemiecki wydawca, TGC (The Games Company), postanowił zlecić wewnętrznemu studiu deweloperskiemu produkcję kontynuacji znanej serii przygodówek - Simon the Sorcerer. Akcja piątki przeniesie nas do futurystycznej wizji świata gry, a naszym zadaniem będzie pomoc tytułowemu czarodziejowi w odzyskaniu straconych wspomnień.

Demo niemieckiego remake'u Simon the Sorcerer opublikowane
Demo niemieckiego remake'u Simon the Sorcerer opublikowane

wiadomość6 września 2005

Niemiecka grupa niezależnych developerów zrzeszonych pod nazwą Callisto Adventures zaprezentowała pierwsze techniczne demo swojej gry o nazwie Simon the Sorcerer and the Whole Magic Door, która starszym czytelnikom naszego serwisu nasunie bezpośrednie skojarzenia z serią przygodówek, stworzonych w połowie lat dziewięćdziesiątych przez AdventureSoft.