Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweAND
Okładka Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition (AND)

Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition AND

Zremasterowana wersja klasycznej przygodówki point-and-click z 1993 roku, przygotowana dla uczczenia 20 rocznicy premiery oryginału. W grze wcielamy się postać nastolatka Simona, który po znalezieniu pewnej tajemniczej księgi, przenosi się do magicznego świata fantasy.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | reedycje/remastery/remaki

Android
Okładka Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition (AND)

producent: Adventure Soft

wydawca: MojoTouch

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji AND:

26sierpnia2013

26sierpnia2013

Google Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition to zremasterowana wersja klasycznej, dwuwymiarowej przygodówki point-and-click studia AdventureSoft, która ukazała się pierwotnie w 1993 roku na komputerach PC. Odświeżona w 20 rocznicę premiery gra, pojawiła się wyłącznie na urządzeniach mobilnych z systemem Android, a za jej przygotowanie odpowiada izraelskie studio MojoTouch – to samo, które w 2009 roku (pod wcześniejszą nazwą iPhSoft) przeniosło oryginalną wersję gry na urządzenia firmy Apple.

Fabuła gry opowiada o przygodach tytułowego Simona, przeciętnego nastolatka, którego życie potoczyło się nowym torem po tym jak odnalazł pewną magiczną księgę. Simon został przeniesiony do magicznego świata, pełnego goblinów, orków i czarodziejów. Główny bohater musi pomóc jednemu z tych ostatnich, Calypso. Został on bowiem porwany przez złego maga Sordida.

Warto zaznaczyć, że wzorem popularnych przygodówek LucasArts, gra jest wręcz przepełniona dobrym humorem. Dotyczy to niemal wszystkich aspektów rozgrywki: dialogi są w większości przypadków dosyć niepoważne, główny bohater niejednokrotnie wykonuje „dziwne” czynności, a postacie jakie spotyka na swej drodze często parodiują różne znane osoby. Podczas gry możemy odwiedzić kilkanaście zróżnicowanych miejsc, przy czym do niektórych z nich dociera się dopiero w dalszej części gry, po wykonaniu określonych czynności. Sporym ułatwieniem jest magiczna mapa, dzięki której błyskawicznie można teleportować się do wybranego miejsca na planszy.

Interfejs użytkownika jest wyjątkowo przyjemny w obsłudze i bazuje na wzorcach, zaczerpniętych z gier przygodowych firm Sierra czy LucasArts. U dołu ekranu znajduje się specjalny pasek, na którym usytuowano ikony z nazwami czynności, które można wykonać. Po najechaniu na interaktywny obiekt można na przykład spróbować go podnieść, obejrzeć, popchnąć, a jeśli jest to żywa istota rozpocząć rozmowę. Simon w trakcie zabawy zbiera liczne przedmioty, a warto zauważyć, że może nosić ze sobą dowolną ilość rzeczy. Wiele z nich wykorzystuje do rozwiązywania zagadek. Z racji niepoważnego klimatu rozgrywki trzeba się jednak liczyć z tym, iż większość problemów jest rozwiązywana w dość niecodzienny sposób.

Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition na urządzeniach z systemem Android posiada podrasowaną oprawę graficzną HD i poprawione animacje, które nie straszą już pikselami tak, jak w wersji iOS-owej. Na potrzeby gry opracowano od podstaw dotykowy model sterowania, oraz nowe menusy i system zapisu stanu gry. W grze obecny jest oczywiście pełny dubbing aktorski, w pierwowzorze dostępny wyłącznie w wersji wydanej na CD. Dla fanów oldskulu twórcy pozostawili możliwość włączenia oryginalnej oprawy graficznej i dźwiękowej, a nawet pierwotnego modelu sterowania imitującego kursor myszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition

Wymagania wiekowe Simon the Sorcerer: 20th Anniversary Edition

odpowiednia dla każdego wieku