Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweAND
Okładka Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition (AND)

Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition AND

Zremasterowana z okazji 20 rocznicy premiery, druga odsłona kultowej serii przygodowej, opowiadającej o perypetiach nastolatka, przeniesionego do krainy magii. Aby wrócić do swojego świata, Simon musi odnaleźć magiczne paliwo do czarodziejskiej szafy.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | reedycje/remastery/remaki

Android
Okładka Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition (AND)

producent: Adventure Soft

wydawca: MojoTouch

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji AND:

19czerwca2014

19czerwca2014

Google Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition to zremasterowana wersja drugiej części zabawnych przygód młodego adepta magii, którego perypetie mogliśmy śledzić w grze Simon the Sorcerer. Tytuł został odświeżony w 20 rocznicę premiery i pojawił się wyłącznie na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Za jego przygotowanie odpowiada zaś izraelskie studio MojoTouch – to samo, które w 2009 roku (pod wcześniejszą nazwą iPhSoft) przeniosło oryginalną wersję gry oraz jej poprzedniczki na urządzenia firmy Apple.

W wyniku knowań złego czarnoksiężnika Sordida pozornie zwyczajny nastolatek Simon trafia do krainy pełnej elfów, goblinów i brzydkich księżniczek. Aby wrócić do swojego świata, musi odnaleźć magiczne paliwo do czarodziejskiej szafy, która na czas całej draki dość niespodziewanie stała się urządzeniem do podróży między wymiarami. Po drodze naszego bohatera czeka wiele przygód, począwszy od konkursu na królewskiego maga, przez rejs pirackim statkiem, aż po odkrywanie tajemnic egzotycznej wyspy.

Podobnie jak pierwsza część cyklu, tak i Simon the Sorcerer 2 pełen jest humoru w najlepszym wydaniu, czego dowodem może być choćby pierwotny podtytuł gry (The Lion, the Wizard and the Wardrobe), stanowiący ewidentne nawiązanie do Opowieści z Narnii autorstwa C.S. Lewisa. W grze możemy znaleźć takie elementy, jak delikatna kpina ze znanych legend i bajek oraz przezabawny humor sytuacyjny. Przygody Simona przedstawione są w formie ręcznie rysowanej grafiki z mnóstwem animacji. Zagadki logiczne wymagają odrobiny zastanowienia, lecz skonstruowane są jasno i przejrzyście.

Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition na urządzeniach z systemem Android posiada podrasowaną oprawę graficzną HD i poprawione animacje, które nie straszą już pikselami tak, jak w wersji iOS-owej. Na potrzeby gry opracowano od podstaw dotykowy model sterowania, oraz nowe menusy i system zapisu stanu gry. W grze obecny jest oczywiście pełny dubbing aktorski, dostępny – co rzadko spotykane w przypadku gier mobilnych – także w wersji polskiej. Dla fanów oldskulu twórcy pozostawili możliwość włączenia oryginalnej oprawy graficznej i dźwiękowej, a nawet pierwotnego modelu sterowania imitującego kursor myszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition

Wymagania wiekowe Simon the Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition

odpowiednia dla każdego wieku