Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Zoo Tycoon - seria gier

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection
Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection

Strategiczne 31 października 2017

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection jest przygotowaną przez Blue Fang Games strategią ekonomiczną umożliwiającą prowadzenie własnego zoo. Gra stanowi ulepszoną wersję wydanego w 2013 roku Zoo Tycoon autorstwa studia Frontier Developments.

PCXONE

Zoo Tycoon
Zoo Tycoon

Strategiczne 22 listopada 2013

Nowa wersja klasycznej strategii ekonomicznej Microsoftu, opracowana w pełnym trójwymiarze i adresowana głównie do graczy konsolowych. W grze przejmujemy kontrolę nad niewielkim wirtualnym zoo, a naszym celem jest rozwinięcie go do rangi potężnego ogrodu zoologicznego, który zapewni nam odpowiednią renomę i wysokie zyski. Aby to osiągnąć, musimy zadbać nie tylko o zaplecze finansowe, ale przede wszystkim o odpowiednie warunki bytowe oraz pożywienie dla różnych gatunków zwierząt, a także atrakcyjny wygląd naszego zoo, który przyciągnie potencjalnych klientów. Atutem gry jest kolorowa grafika i realistyczne modele zwierząt, przygotowane na podstawie autentycznych wzorców wyglądu i zachowań poszczególnych gatunków. Niewątpliwą atrakcję stanowi też możliwość zwiedzania naszego ogrodu z perspektywy pierwszoosobowej, jak również karmienia i zabawy z jego wirtualnymi mieszkańcami.

XONEX360

Zoo Tycoon 2 DS
Zoo Tycoon 2 DS

Strategiczne 5 lutego 2008

Druga część popularnej strategii ekonomicznej. Ponownie wcielamy się w postać osoby zarządzającej tytułowym zoo. Lista nowości obejmuje między innymi nowy tryb zabawy, lepszą grafikę oraz obecność trybu multiplayer.

NDS

Zoo Tycoon DS
Zoo Tycoon DS

Strategiczne 10 października 2005

Kieszonkowa konwersja bardzo popularnej na całym świecie (w sumie ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy) pierwszej części serii Zoo Tycoon, Podobnie jak w oryginale, naszym zadaniem jest prowadzenie ogrodu zoologicznego, opiekowanie się zamieszkującymi go zwierzętami oraz dbanie o finanse placówki.

NDS

Zoo Tycoon 2
Zoo Tycoon 2

Strategiczne 12 listopada 2004

Kontynuacja popularnej strategii ekonomicznej opracowana przez studio Blue Fang Games. Gracz po raz kolejny wciela się w zarządcę tytułowego zoo, w którym może się pojawić trzydzieści gatunków zwierząt. Z uwagi na fakt, że nasi podopieczni wymagają stałego nadzoru, konieczne jest zatrudnienie odpowiednio wyszkolonego personelu, czyli treserów i sprzątaczy oraz ochrony; nie bez znaczenia pozostają również osoby zabawiające gości. W miarę czynionych postępów otrzymujemy dostęp do kolejnych budynków - oprócz klatek dla zwierząt są to m.in. obiekty rozrywkowe oraz elementy zwiększające atrakcyjność zoo, jak choćby ławki, latarnie czy stylowe mosty. Oczywiście realizacja wszystkich planów wymaga zgromadzenia odpowiedniej sumy gotówki – jeśli sprawy nie idą po naszej myśli, generowane przychody można dodatkowo zwiększyć na przykład poprzez podwyższenie ceny biletów czy obniżenie pensji pracowników. Zoo Tycoon 2 oferuje kilka wariantów rozgrywki – oprócz kampanii fabularnej i gry dowolnej na sprawdzenie czeka tutaj Guest Mode, w którym wcielamy się w jednego z turystów, oraz Keeper Mode, gdzie możemy się skoncentrować na opiece nad zwierzętami i ich tresurze. Całość cechuje się wysokiej jakości oprawą graficzną zrealizowaną w pełnym trójwymiarze.

PC

Zoo Tycoon: Complete Collection
Zoo Tycoon: Complete Collection

Strategiczne 5 sierpnia 2003

Jak wskazuje sam tytuł, jest to zestaw gier ze strategiczno-ekonomicznej serii Zoo Tycoon. W jego skład wchodzi podstawowa gra Zoo Tycoon oraz dwa oficjalne dodatki do niej: Dinosaur Digs i Marine Mania. Ponadto w pakiecie tym znajdziemy bonusowe rozszerzenie Endangered Species Theme Pack.

PC

Zoo Tycoon (2001)
Zoo Tycoon (2001)

Strategiczne 28 października 2001

Zoo Tycoon to wyprodukowana przez studio Blue Fang Games strategia ekonomiczna, pozwalająca graczom wcielić się w rolę zarządcy ogrodu zoologicznego. Do obowiązków dyrektora wirtualnego zoo należy m.in. dbanie o zwierzęta, zatrudnianie pracowników, pilnowanie spraw finansowych oraz projektowanie i nadzorowanie inwestycji. Celem zabawy jest stworzenie doskonałego ogrodu zoologicznego, do którego ściągać będą tłumy gości.

PC