Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Creaks
Creaks
Creaks Game Box

Najciekawsze materiały do: Creaks

Przygodówka twórców Machinarium debiutuje ze świetnymi recenzjami
Przygodówka twórców Machinarium debiutuje ze świetnymi recenzjami

wiadomość22 lipca 2020

Creaks to nowa dwuwymiarowa przygodówka twórców Machinarium, która zadebiutowała właśnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem krytyków, zdobywając wysokie noty w pierwszych recenzjach.

Data premiery Creaks - nowej przygodówki twórców Machinarium
Data premiery Creaks - nowej przygodówki twórców Machinarium

wiadomość14 lipca 2020

Studio Amanita Design (twórcy m.in. świetnie przyjętego Machinarium) ogłosiło dzisiaj datę premiery nadchodzącej przygodówki Creaks. W produkcję zagramy jeszcze w tym miesiącu.

Creaks – twórcy Machinarium zapowiadają kolejną grę
Creaks – twórcy Machinarium zapowiadają kolejną grę

wiadomość9 października 2018

Czeskie studio Amanita Design, znane dzięki grze Machinarium, zapowiedziało właśnie nową dwuwymiarową przygodówkę, zatytułowaną Creaks. Produkcja ukaże się w 2019 roku na konsolach oraz komputerach PC.

17 świetnych gier 2020 roku, które mogliście przegapić
17 świetnych gier 2020 roku, które mogliście przegapić

artykuł10 stycznia 2021

Wśród Cyberpunkowego zamieszania czy trzystu godzin potrzebnych, by liznąć zawartość Valhalli, sporo tytułów wydanych w zeszłym roku mogliśmy przeoczyć. A niektóre zdecydowanie na to nie zasłużyły. Oto nasza lista niesłusznie przegapionych gier 2020 roku.

PC
Switch
PS4
XONE
iOS
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.11.2018 22:56
blastula
😍
1
blastula
56
Generał
9.5

Czekam zapowiada się tytuł na miarę Machinarium!

15.09.2020 21:24
odpowiedz
KORZYCH
64
Centurion

Niestety za głupi jestem na niektóre zagadki :D mózg paruje

15.11.2020 23:42
blastula
👍
odpowiedz
blastula
56
Generał

Amanita Design to pewna oznaka jakości. Zdecydowanie się nie zawiodłem. Jest to jedna z najlepszych gier logicznych w jakie grałem. Inna od typowych gier tego studia, ale powiew świeżości zawsze jest czymś dobrym. Na plus zdecydowanie muzyka i design, czyli standard do którego Czesi nas przyzwyczaili. Wyjątkowo muzyki nie robi czeski artysta Floex, tylko brytyjski zanany pod pseudonimem Hidden Orchestra. W żaden sposób nie obniżyło to jakości soundtracku, jak zwykle jest on wybitny.
Ręcznie rysowana oprawa graficzna jest po prostu piękna. Wszystko ma masę szczegółów, a cały poziomy są niesamowicie zróżnicowane.
Zagadki też są niczego sobie. Cała gra toczy się wokół zjawiska zwanego "pareidolia" czyli dopatrywanie się znanych kształtów w nieożywionych przedmiotach. Wszystkie potwory po oświetleniu stają się znanymi przedmiotami jak szafki, czy wieszaki. Niektóre na prawdę wymagają ruszenia szarych komórek.
Jedyny minus to mała różnorodność zagadek. Bardzo długo pojawia się jeden typ, po czym kilka z nich pojawia się pod sam koniec. Ale to personalna opinia, ktoś inny mógł by tego w ogóle nie zauważyć.
Ode mnie dostaje solidną 9/10. Gra audiowizualnie jest po prostu przepiękna. Czesi znają się na rzeczy. A za 8 godzin gry musimy zapłacić 70 zł, więc cenowo też jest bardzo dobrze.

post wyedytowany przez blastula 2020-11-15 23:42:46
27.12.2020 21:32
marcing805
odpowiedz
marcing805
163
PC MASTER RACE
8.0

Gra jest nieco inna niż poprzednie produkcje od AD ale mi to odpowiada, bo to takie połączenie Limbo, The Swapper czy DarQ. Grafika to mistrzostwo( jak każda gra tego studia). Świetne i bardzo szczegółowo narysowane poziomy i postacie. Zagadki bardzo pomysłowe ale też nie jakieś na miarę Braid, żeby utknąć gdzieś i nie wiedzieć, co dalej począć. Sprytnie poukrywane dodatkowe obrazy. No i muzyka. Dla niej samej warto grę kupić. Niektórzy mogą kręcić nosem, bo to już nie Point and Click ale to nic tej grze nie odbiera. Klimatem też gra może się podobać. Jak ktoś grał w The Bridge, to wie czego oczekiwać.