Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS
Splatoon 2
Splatoon 2
Splatoon 2 Game Box

Splatoon 2

Gra Akcji Nintendo

Data premiery gry: 21 lipca 2017

Stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch kontynuacja wydanej w 2015 roku trzecioosobowej strzelanki, zaprojektowanej głównie do zabawy w trybie wieloosobowym. W grze Splatoon 2 rozgrywka opiera się na tych samych zasadach, co w pierwowzorze i polega na kierowaniu Inklingami, czyli wesołymi ludźmi-ośmiornicami, którzy walczą przy użyciu broni strzelającej kolorową farbą. Ta służy zaś nie tylko do atakowania przeciwników, ale także do zamalowywania planszy – co jest jednym z celów zabawy i pozwala na szybsze przemieszczanie się oraz uzupełnianie amunicji. Wśród najważniejszych nowości sequela pojawiają się m.in. nowa broń (Splat Dualities), nowy ruch (Dodge Roll), a także nowi bohaterowie (w tym odświeżone wersje tych już znanych). System sterowania przystosowany został zarówno do kontrolerów Joy-Con, jak i Pro Controllera – czyli bardziej klasycznego gamepada. Co ważne, w obu przypadkach możemy skorzystać z przydatnego podczas celowania żyroskopu.

Więcej informacji o: Splatoon 2akcjikooperacjamultiplayerstrzelankiTPPTPS .

Recenzja gry Splatoon 2 – pomaluj swój świat
Recenzja gry Splatoon 2 – pomaluj swój świat

recenzja gry18 lipca 2017

Światowa premiera 21 lipca 2017. Nintendo niedawno w końcu zrozumiało, że sieciowe rozgrywki mogą być fajne nawet w jego własnych grach. Splatoon 2 jest najlepszym przykładem tego, jak w milusi sposób rozsmarowywać przeciwników po ścianach obryzganych wszystkimi kolorami tęczy.

Lipiec w USA należał do Nintendo Switch i Splatoon 2
Lipiec w USA należał do Nintendo Switch i Splatoon 2

wiadomość18 sierpnia 2017

W lipcu pozycję lidera na rynku amerykańskim odzyskała firma Nintendo. Konsola Switch była najlepiej sprzedającą się platformą, a na szczycie listy bestsellerów gier znalazła się strzelanka Splatoon 2.

Splatoon 2 kolejnym hitem na Switcha - sprzedano ponad milion egzemplarzy
Splatoon 2 kolejnym hitem na Switcha - sprzedano ponad milion egzemplarzy

wiadomość18 sierpnia 2017

Wesoła strzelanka Splatoon 2 na konsolę Nintendo Switch rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Taki wynik osiągnęła w niecały miesiąc od premiery.

Przegląd recenzji Splatoon 2 - Nintendo dostarczyło kolejny hit na Switcha
Przegląd recenzji Splatoon 2 - Nintendo dostarczyło kolejny hit na Switcha

wiadomość20 lipca 2017

Firma Nintendo po raz kolejny nie zawiodła i dostarczyła następną udaną produkcję na konsolę Switch. Splatoon 2, czyli wesoła strzelanka przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze, daje radę i zbiera bardzo dobre opinie w mediach.

Gry lipca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

artykuł30 czerwca 2017

Jak zwykle lipiec nie sprzyja wydawaniu największych hitów. Czy zatem nie będzie w co grać? Niezupełnie. Epic Games wypuszcza Fortnite w wersji beta, Nintendo kontynuację Splatoona, zaś polski PlayWay nowego Car Mechanic Simulatora. A to nie wszystko.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.03.2017 18:15
arix99
27
Chorąży
9.0

Co prawda bedzie to praktycznie kopia Splatoon 1 + pare nowosci ale opcja gry na switchu w kazdym miejscu jakim chcemy sprawia ze ta gra bedzie miala na prawde sens ;)

24.07.2017 23:10
😃
odpowiedz
RafBad
2
Junior
9.0

Nie no Panie i Panowie gra się zacnie :) Doskonale to wygląda na switchu. Są emocje i wciąąąga ;) Polecam!