Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Logic Artists

Firma producent wydawca

Niezależne duńskie studio deweloperskie z siedzibą w Kopenhadze. Zespół jest znany przede wszystkim dzięki serii Expeditions. Gry opracowane przez tę firmę można znaleźć na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych.

Historia

W 2011 roku grupa absolwentów jednego z kopenhaskich uniwersytetów założyła własne studio deweloperskie. Niecały rok później zespół nazwany Logic Artists ukończył swoje debiutanckie dzieło. Mowa o mobilnej grze RPG zatytułowanej Conquistador Mobile.

Poza tym w 2012 roku autorzy zaprezentowali również rozbudowanego erpega z elementami strategii pod tytułem Expeditions: Conquistador, który zmierzał na komputery osobiste. Mając za sobą udaną kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter, produkcja trafiła do sprzedaży 30 maja 2013 roku. Pozycja odniosła sukces artystyczny i komercyjny, dając początek marce, która miała być rozwijana w kolejnych latach.

W maju 2015 roku ekipa Logic Artists zapowiedziała drugą odsłonę swojego cyklu. Tym razem autorzy zamierzali zabrać graczy w podróż do epoki wikingów. Co ciekawe, niedługo później światło dzienne ujrzała trzecia gra studia, czyli Clandestine; tym razem twórcy oddali w nasze ręce szpiegowską grę akcji z elementami skradanki, osadzoną w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. W 2016 roku z kolei firmy IMGN.PRO oraz Logic Artists rozpoczęły współpracę, na mocy której opisywane studio miało ukończyć grę BRUCE, zapowiedzianą w 2012 roku przez katowickie Tabasco Interactive (obecnie Orbital Knight). Projekt nie doczekał się jednak realizacji.

Wyżej wspomniane Expeditions: Viking zadebiutowało natomiast w kwietniu 2017, a jego wydaniem zajęło się IMGN.PRO. W listopadzie 2018 roku firma THQ Nordic stała się nowym właścicielem praw do marki Expeditions. Obecnie studio Logic Artists pracuje nad trzecią częścią serii.


Wydawcy gier Logic Artists

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Logic Artists:


IMGN.PRO

THQ Nordic / Nordic Games

bitComposer Games

Wydane gry