Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2021, 19:14

Expeditions: Rome kolejną grą z serii historycznych RPG; jest zwiastun i gameplay

Studio Logic Artists zapowiedziało trzecią odsłonę serii historycznych gier RPG, która tym razem osadzona została w czasach starożytnego Rzymu. W Expeditions: Rome wcielimy się w legionistę zdobywającego chwałę podczas kampanii wojskowych w Grecji, Egipcie oraz Galii.

Duńskie studio deweloperskie Logic Artists zapowiedziało właśnie kolejną część cyklu Expeditions, w skład którego wchodzą dość unikalne historyczne RPG Expeditions: Viking oraz Expeditions: Conquistador. Nowa produkcja zatytułowana została Expeditions: Rome i przeniesie nas w czasy starożytnego Rzymu. Twórcy opublikowali dwa zwiastuny gry oraz podzielili się najważniejszymi informacjami na jej temat. Premiera na PC planowana jest pod koniec tego roku. Dzieło Logic Artists dostępne będzie również w polskiej wersji językowej.

W Expeditions: Rome wcielimy się w stworzonego przez gracza młodego bohatera o imieniu Legatus (w edytorze określimy jego płeć, klasę oraz startowe umiejętności). Po tym, jak jego ojciec został zamordowany na skutek politycznych machinacji, protagonista przyłącza się do rzymskiej armii, gdzie zdobywa doświadczenie bojowe oraz wspina się po kolejnych szczeblach wojskowej hierarchii.

Legatus wraz z graczem weźmie udział w trzech dużych kampaniach, w Grecji, Egipcie oraz Galii. Fabuła Expeditions: Rome jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, a podczas przygody spotkamy się z wieloma żyjącymi przed wiekami postaciami historycznymi. Twórcy podkreślają również, że na kształt scenariusza ogromny wpływ będą miały podejmowane przez nas decyzje, możemy bowiem odgrywać zarówno rolę ostrożnego dyplomaty, jak i bezlitosnego zdobywcy.

Akcja Expeditions: Rome przedstawiona zostanie w widoku izometrycznym. Podczas przygody stoczymy potyczki z przeciwnikami, korzystając z turowego taktycznego systemu walki, w którym duże znaczenie mają zarówno pasywne, jak i aktywne umiejętności postaci, jej poziom oraz aktualnie posiadany ekwipunek. Podczas pojedynków towarzyszyć będzie nam maksymalnie pięcioro kompanów. Każde z nich posiadać ma własną osobowość oraz historię, którą poznamy podczas zabawy. W grze nie zabraknie też elementów strategicznych sprowadzających się do zarządzania obozem wojskowym oraz zdobywanymi zasobami czy terytorium.

  1. Oficjalna strona Logic Artists
  2. Expeditions: Rome w serwisie Steam