Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2016, 11:59

Expeditions: Viking ukaże się dopiero w przyszłym roku

Studio Logic Artists poinformowało, że osadzone w realiach historycznych pecetowe RPG Expeditions: Viking zaliczy spory poślizg. Nowa data premiery została ustalona na luty przyszłego roku. Opóźnienie ma umożliwić dodanie nowych elementów, w tym polskiej wersji językowej.

Mamy złe wieści dla graczy wyczekujących pecetowego RPG-a Expeditions: Viking. Twórcy, czyli ludzie z duńskiego studia Logic Artists, właśnie poinformowali, że produkcja zaliczy poślizg. Początkowo premiera planowana była na jesień tego roku, ale została przełożona na luty 2017 r. Powodem tej decyzji jest oczywiście chęć lepszego dopracowania projektu. Jednocześnie autorzy potrzebują dodatkowego czasu na wprowadzenie nowych elementów.

W Expeditions: Viking zagramy dopiero w przyszłym roku. - Expeditions: Viking przypłynie dopiero w przyszłym roku - wiadomość - 2016-07-03
W Expeditions: Viking zagramy dopiero w przyszłym roku.

Wśród tych nowych rozwiązań znajdzie się obecność niebezpiecznych elementów otoczenia, które będziemy mogli wykorzystać podczas potyczek. Ludzie z Logic Artists chcą również dodać znacznie więcej zdarzeń losowych i opcjonalnych misji pobocznych oraz opracować różne wersje językowe, wśród których znajdzie się także polska.

Przypomnijmy, że Expeditions: Viking to osadzona w realiach historycznych gra RPG będąca następną odsłoną serii zapoczątkowanej przez Expeditions: Conquistador z 2013 roku. Podczas zabawy gracz wcieli się w wodza klanu wikingów, który przejmie tę rolę po śmierci ojca. Jego zadaniem ma być zapewnienie podległym mu ludziom dobrobytu, a jednocześnie uniknięcie zagłady z rąk wrogich klanów. Zagrożenia będą zresztą kryły się również w szeregach naszych podwładnych, gdzie zawsze znajdzie się kilku zdrajców marzących o zajęciu naszego miejsca.

Podczas rozgrywki będziemy musieli m.in. zarządzać klanem oraz zorganizować wyprawy łupieżcze, co wymagać ma zgromadzenia załogi i zapasów oraz odpowiedniego skalkulowania ryzyka, jakie niosą dane cele z potencjalnymi zyskami. Gra zaoferuje turowy system walki oraz liczne elementy survivalowe, takie jak poszukiwanie pożywienia czy radzenie sobie z chorobami oraz siłami natury. Nie zabraknie także mechaniki dyplomacji oraz handlu. Całość ma być w dużym stopniu nieliniowa i to nasze decyzje oraz działania w większości ukształtują przebieg rozgrywki.

Z Expeditions: Viking wiążemy spore nadzieje. Expeditions: Conquistador było bardzo ciekawą produkcją, która jednak miała sporo problemów i wykonana została małym kosztem. W przypadku kontynuacji autorzy mają więcej czasu na dopracowanie projektu, a do tego otrzymali finansowe wsparcie od Duńskiego Instytutu Filmowego.

  1. Oficjalna strona gry