Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 lipca 2016, 11:45

autor: Góral

Zadebiutowało Assoluto Racing, czyli mobilne Gran Turismo

Na Androidzie i iOS-ie zadebiutowała kolejna gra wyścigowa - Assoluto Racing od studia Infinity Vector. Produkcję najprościej określić mianem mobilnego i darmowego Gran Turismo.

Na rynku gier mobilnych nie brakuje dobrych gier wyścigowych. Wystarczy wspomnieć tylko o serii Asphalt czy też  Real Racing 3. Jakiś czas temu w ramach soft launchu zadebiutował kolejny tego typu projekt, który warto mieć na oku, a ostatnio zaliczył on oficjalny debiut – poznajcie Assoluto Racing od studia Infinity Vector.

Gdybym miał opisać tę grę w trzech słowach, to powiedziałbym „mobilne Gran Turismo. Oczywiście nie jest to ten sam kaliber, co słynna seria tworzona przez Polyphony Digital, niemniej już w menu widać, na czym twórcy się wzorowali. Pisząc w skrócie, jest to symulator jazdy samochodami, z realistyczną fizyką, świetną oprawą graficzną i tym czymś, co sprawia, że od Assoluto Racing bije miłość do motoryzacji.

Model jazdy jest całkiem zaawansowany jak na grę mobilną i momentami można się poczuć, jakby faktycznie grało się w serię znaną z konsol firmy Sony. Ponadto wielkim atutem są licencjonowane pojazdy – możemy zasiąść za kierownicą m.in. Hondy NSX Type S Zero, Mitsubishi Eclipse czy też Nissana Silvia Spec.R i dodanego ostatnio w aktualizacji GT-R. W zasadzie jedyną dużą wadą produkcji jest mała liczba dostępnych samochodów i brak widoku z kokpitu, ale elementy te z pewnością zostaną nadrobione, a przynajmniej pierwszy z nich.

Assoluto Racing dostaniecie za darmo w Google Play i App Store, ale jak to bywa w takich przypadkach, musicie być świadomi obecności mikropłatności, choć nie są one przesadnie agresywne. Jak widać, produkcja studia Infinity Vector zaliczyła bardzo udany start, więc pozostaje trzymać kciuki za jej dalszy rozwój w dobrym kierunku.

Assoluto Racing w Google Play

Assoluto Racing w App Store

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.