Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2021, 13:51

Expeditions: Rome - prezentacja systemu walki na nowym wideo

Do sieci trafił materiał wideo, prezentujący w akcji system walki w grze Expeditions: Rome.

Firma THQ Nordic wypuściła nowy materiał wideo z Expeditions: Rome, czyli nadchodzącego RPG-a studia Logic Artists.

Filmik trwa trzy i pół minuty oraz koncentruje się na pokazaniu systemu walki. Potyczki rozgrywane będą w systemie turowym. Waga pancerza wpłynie na to, jak daleko w jednej turze przemieści się nosząca go postać.

Wyprowadzane ataki bazować będą na ekwipunku i klasie bohatera. Kluczową rolę odegrać ma organizowanie współpracy między poszczególnymi członkami oddziału. Pokazano to na przykładzie gladiatora znanego jako Bestia Tabat, który potrafi wyzywać wrogów na pojedynki. Jeśli uda mu się dobrze trafić wroga, to ten na chwilę zostanie oszołomiony. To z kolei pozwoli innemu z naszych podwładnych wbić przeciwnikowi ostrze w plecy.

W trakcie potyczek wiele postaci skorzysta z tarcz Scutum, które posłużą nie tylko do ochrony, ale również jako broń. Pomiędzy wyprawami udamy się do baz, gdzie zmodyfikujemy pancerze oraz stworzymy nowe. Każdą kampanię zwieńczy wielka bitwa oblężnicza.

Expeditions: Rome zmierza wyłącznie na pecety. Gra zaoferuje lokalizację kinową (polskie napisy) i ukaże się 20 stycznia 2022 roku. Nie musicie jednak czekać do przyszłego miesiąca, aby sprawdzić ten tytuł, gdyż kilka dni temu na Steamie udostępniono wersję demonstracyjną.

  1. Oficjalna strona serii