Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2019, 15:50

Prace nad Divinity: Fallen Heroes zostały wstrzymane; Baldur's Gate 3 priorytetem

Firmy Larian Studios i Logic Artists ogłosiły, że wstrzymały prace nad grą Divinity: Fallen Heroes. Oba zespoły zamierzają teraz skoncentrować się na swoich własnych projektach, na czele z Baldur’s Gate III oraz trzecią częścią serii Expeditions.

Zespoły Logic Artists i Larian Studios ogłosiły, że musiały przerwać prace nad swoim wspólnym projektem, czyli Divinity: Fallen Heroes. Ten taktyczny spin-off cyklu Divinity miał zadebiutować w listopadzie bieżącego roku. Niemniej, kiedy w marcu deweloperzy oficjalnie zaprezentowali go światu, nie zdawali sobie jeszcze sprawy, że „gra będzie wymagać znacznie więcej czasu i zasobów, niż obecnie są dostępne, by zrealizować ją w przyjemny i zrównoważony sposób”. W rezultacie autorzy zdecydowali się na wstrzymanie projektu i poświęcenie się pracy nad swoimi indywidualnymi dziełami.

Pomimo że prace nad Divinity: Fallen Heroes zostały wstrzymane, niewykluczone, że w przyszłości jeszcze usłyszymy o tej produkcji. - Prace nad Divinity: Fallen Heroes zostały wstrzymane; Baldur's Gate 3 priorytetem - wiadomość - 2019-10-15
Pomimo że prace nad Divinity: Fallen Heroes zostały wstrzymane, niewykluczone, że w przyszłości jeszcze usłyszymy o tej produkcji.

Należy przy tym zaznaczyć, że wstrzymanie nie jest równoznaczne z anulowaniem. Jeśli jednak kiedykolwiek usłyszymy jeszcze o Divinity: Fallen Heroes, ten moment raczej nie nadejdzie zbyt prędko. Jak pisze ekipa Larian Studios:

Przykro nam z powodu tego, że gracze podekscytowani Fallen Heroes będą musieli czekać przez nieokreślony czas, jednak głęboko wierzymy, że oddanie gry w ręce fanów powinno nastąpić po czasie, który pozwoli na jej solidne dopracowanie. Doceniamy pracę, jaką każdy włożył w Fallen Heroes, i choć rozpaczamy nad jego obecnym statusem, wszyscy zgadzamy się, że to doskonały tytuł, który kiedyś trafi do czekających na niego osób.

Czym teraz zajmą się deweloperzy z obu studiów? Podczas gdy studio Logic Artists skupi się na pracy nad trzecią częścią serii Expeditions i reprezentantem zupełnie nowej marki, Larian Studios skoncentruje się na tworzeniu Baldur's Gate III; nowe informacje na temat tego ostatniego mają ujrzeć światło dzienne „wkrótce”.

Na koniec warto dodać, że choć drogi obu ekip zaangażowanych w omawiany projekt ostatecznie się rozeszły, pozostają one ze sobą w zgodzie. Zespół Logic Artists pisze, że „praca z Larianem nad marką Divinity była niesamowitym zaszczytem, a wszyscy w Logic Artists byli zachwyceni tym, jak pomocny i serdeczny był Larian”. Deweloperzy z Larian Studios przekonują natomiast, że jako niezależne studio „rozumieją i doceniają znaczenie inwestycji we własne IP i własną przyszłość”.

  1. Oficjalna strona internetowa zespołu Larian Studios
  2. Oficjalna strona internetowa studia Logic Artists

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej