Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Snapshot Games Inc.

Firma producent wydawca

Niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Sofii, założone przez ojca serii XCOM – Juliana Gollopa. Firma specjalizuje się w tworzeniu gier strategiczno-taktycznych, a jej dzieła można znaleźć tak na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych.

Historia

Firma Snapshot Games została założona w grudniu 2013 roku przez Juliana Gollopa (który zdobył światową sławę dzięki serii XCOM) i Davida Kaye’a. Do zespołu szybko dołączyli inni branżowi weterani, wcześniej pracujący między innymi w Ubisofcie i Cryteku.

Po czterech miesiącach Snapshot Games rozpoczęło zbiórkę crowdfundingową na swój pierwszy projekt. Mowa o grze Chaos Reborn, którą gracze wsparli za pośrednictwem serwisu Kickstarter kwotą ponad 210 tysięcy dolarów. Dzięki temu tytuł mógł trafić na komputery osobiste pod koniec października 2015 roku, gdzie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

W związku z tym autorzy ochoczo zabrali się do pracy nad swoim kolejnym dziełem. Miała się nim okazać produkcja czerpiąca garściami z dorobku kultowego XCOM-a, czyli Phoenix Point. Po zainwestowaniu w projekt 450 tysięcy dolarów autorzy po raz kolejny postanowili poprosić graczy o wsparcie finansowe, a ich odzew miał stanowić dla studia „być albo nie być”. W trakcie kampanii zorganizowanej tym razem w serwisie Fig udało im się zebrać 765 tysięcy dolarów.

We wrześniu 2018 roku na urządzenia mobilne trafiła konwersja pierwszego dzieła Snapshot Games, czyli Chaos Reborn: Adventures. Ze względu na fakt, że w trakcie prac nad Phoenix Point znacznie zwiększyła się skala tej produkcji, autorzy zostali zmuszeni do opóźnienia jej premiery – choć początkowo tytuł miał się ukazać pod koniec 2018 roku, ostatecznie jego debiut przesunięto na czerwiec roku 2019. W międzyczasie rozrósł się również sam zespół – do ponad trzydziestu osób.


Snapshot Games Inc.: wyprodukowane gry

Phoenix Point

Phoenix Point

Chaos Reborn

Chaos Reborn

Chaos Reborn: Adventures

Chaos Reborn: Adventures

Gry w produkcji i planach

Phoenix Point XONE, PS42020

Wydawcy gier Snapshot Games Inc.

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Snapshot Games Inc.:


Big Blue Bubble

W Polsce Snapshot Games Inc. współpracuje z:


Koch Media Poland

Wydane gry