Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

PlaySide Studios

Firma producent

Australijskie studio deweloperskie z siedzibą w Melbourne. Początkowo PlaySide Studios skupiało się na tworzeniu gier mobilnych, jednak z czasem firma zaczęła coraz lepiej radzić sobie na poletku produkcji pecetowych.

Historia

Firma PlaySide Studios rozpoczęła działalność w 2012 roku. W pierwszych latach działalności zespół z siedzibą w Melbourne koncentrował się na tworzeniu gier mobilnych. Choć początkowo były to niskobudżetowe tytuły, z czasem ekipa zyskała na tyle wysoką pozycję, że w jej portfolio zaczęły pojawiać się produkcje oparte na głośnych licencjach. Mowa między innymi o grach Batman v Superman, The LEGO Batman Movie, SpongeBob: Sponge on the Run, Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: Ninja Run czy Jumanji: Epic Run.

Ponadto na przestrzeni lat ekipa coraz śmielej poczynała sobie na rynku gier na PC. Punktem kulminacyjnym jej działalności było wydanie bardzo ciepło przyjętego The Walking Dead: Saints & Sinners, w którego stworzeniu PlaySide Studios pomagało firmie Skydance Interactive. Tytuł zadebiutował w styczniu 2020 roku i doczekał się ciepłego przyjęcia ze strony graczy, o czym świadczyły między innymi „bardzo pozytywne” recenzje na platformie Steam.

Wiele wskazywało na to, że podobną ścieżką podąży kolejny projekt studia, czyli inspirowana popularnym They Are Billions strategia zatytułowana Age of Darkness: Final Stand.


PlaySide Studios: wyprodukowane gry

Age of Darkness: Final Stand (PC)

Age of Darkness: Final Stand (PC)

Gry w produkcji i planach

Age of Darkness: Final Stand PC2023

Wydawcy gier PlaySide Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez PlaySide Studios:


Team17