Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Postal 2 (PC)

PC

Dodatki do Postal 2

Postal 2: Paradise Lost
Postal 2: Paradise Lost

dodatek do gry17 kwietnia 2015

Drugie oficjalne rozszerzenie do kontrowersyjnej gry akcji Postal 2, wydane – co zdarza się niezwykle rzadko – aż 12 lat po premierze gry podstawowej. Akcja rozszerzenia toczy się 11 lat po wydarzeniach znanych z pierwszego dodatku Apocalypse Weekend. Kontrolowana przez nas postać trafia ponownie do miasteczka Paradise, w którym po ataku nuklearnym panuje chaos i anarchia. Naszym zadaniem jest zaprowadzić porządek w mieścinie, stawiając czoła samozwańczym bandom separatystów. W grze, prócz znanego z poprzednich części Gary’ego Colemana, spotykamy całą galerię znajomych postaci, a rozgrywka – podobnie jak w poprzednich odsłonach – przesycona jest absurdalnym humorem i dużą dawką brutalności. Twórcy ze studia Running With Scissors niestety nie pokusili się o wprowadzenie żadnych zmian technicznych, wykorzystując dokładnie ten sam silnik, na którym powstał pierwowzór. Skutkiem tego po oprawie graficznej gry, wydanej pierwotnie w 2003 roku, widać dość wyraźnie upływ czasu.

Postal 2: Apocalypse Weekend
Postal 2: Apocalypse Weekend

dodatek do gry25 listopada 2004

Pierwsze duże rozszerzenie do gry Postal 2 z 2003 roku, wymagające do działania gry podstawowej wraz z dodatkiem Share the Pain, wprowadzającym do rozgrywki opcje zabawy wieloosobowej. Apocalypse Weekend niesie ze sobą 10 nowych misji fabularnych, rozgrywających się w zupełnie nowych lokacjach fikcyjnego miasteczka Paradise City, takich jak rezerwat słoni czy obóz islamskich terrorystów. W grze pojawia się też cała masa nowych postaci, w rodzaju szalonych kotów czy ofiar niesławnej choroby wściekłych krów. Mechanika rozgrywki pozostała niezmieniona, jednakże „Koleś z Postala” otrzymał do dyspozycji całkiem nowe zabawki i narzędzia mordu, wśród których znajdziemy m.in. śmiercionośną kosę, oburęczny młot czy oryginalną krzyżówkę maczety z bumerangiem. Całości dopełnia funkcjonalny edytor wirtualnego świata, pozwalający dać upust chorej fantazji graczy.