Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry The Elder Scrolls V: Skyrim (PC)

Dodatki do The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn

dodatek do gry5 lutego 2013

Kolejny fabularny dodatek DLC do wydanego pod koniec 2011 roku gry RPG The Elder Scrolls V: Skyrim firmy Bethesda Softworks. Akcja rozszerzenia zatytułowanego Dragonborn rozgrywa się na mroźnej wyspie Solstheim, położonej na północny wschód od prowincji Skyrim i stanowiącej arenę zdarzeń z drugiego dodatku do gry The Elder Scrolls III: Morrowind. Fabuła DLC koncentruje się na postaci tajemniczego Miraaka – obdarzonego podobnymi umiejętnościami co główny bohater pierwszego Dragonborna, który setki lat temu popadł w obłęd i zaginął w odmętach czasu. Nowy wątek fabularny stawia przed nami zadanie powstrzymanie wspomnianego szaleńca przed ponownym objęciem władzy nad wyspą. Jedną z najważniejszych nowości na gruncie mechaniki stanowi wprowadzenie możliwości dosiadania smoków i wznoszenia się wraz z nimi w przestworza. Prócz tego, dodatek oferuje masę nowych zadań i nowe rodzaje przeciwników, broni, pancerzy oraz mocy.

The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire
The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire

dodatek do gry5 października 2012

Drugie, dość nietypowe rozszerzenie DLC do piątej części słynnego cyklu RPG The Elder Scrolls autorstwa Bethesda Game Studios. Dodatek zatytułowany Hearthfire nie wprowadza żadnych nowych wątków ani zadań fabularnych, skupiając się na zupełnie nowej w grze opcji, jaką stanowi możliwość wybudowania domu i założenia rodziny. Dzięki niej bez konieczności korzystania z dodatkowych edytorów możemy w świecie gry zbudować swój wymarzony dom (lub kilka), choć jest to proces dość skomplikowany i wymaga m.in. kupna ziemi, zaprojektowania budynku na stole kreślarskim, zgromadzenia odpowiedniej ilości materiałów i przerobienia ich na potrzebne do budowy elementy. Po wzniesieniu domu, możemy umeblować go i wyposażyć według własnych preferencji, a następnie zająć się np. uprawą ogródka, hodowlą ryb, pszczół lub bydła. Kwintesencję rodzinnej sielanki stanowi możliwość adopcji dzieci, z którymi możemy się bawić, ale także wychowywać i dbać o ich bezpieczeństwo.

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard

dodatek do gry2 sierpnia 2012

Pierwszy duży dodatek fabularny do piątej odsłony kultowego cyklu RPG firmy Bethesda The Elder Scrolls V: Skyrim. Fabuła rozszerzenia o nazwie Dawnguard osnuta jest wokół powrotu lorda wampirów – Harkona, który używając Pradawnych Zwojów usiłuje zniszczyć słońce i sprowadzić na świat wieczną ciemność. Na drodze krwiopijcy staje jednak tytułowy zakon łowców wampirów, zaś główny bohater gry musi na jakiś czas przerwać polowanie na smoki, aby opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu. W zależności od wyboru, przed protagonistą otwierają się nowe ścieżki – od możliwości przemiany w wampira po dostęp do ciekawych rodzajów broni. Oprócz nowych terenów do eksploracji, kolejnych zadań do wykonania i niespotykanych dotąd przeciwników, dodatek wprowadza również oczekiwaną przez fanów możliwość walki z grzbietu wierzchowca, opcję zmiany wyglądu bohatera oraz nowe drzewka umiejętności, które – co ciekawe – przydzielane są nie za punkty doświadczenia, ale za zabicie posiadających je przeciwników.