Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Darkest Dungeon (PC)

Darkest Dungeon: The Butcher's Circus
Darkest Dungeon: The Butcher's Circus

dodatek do gry28 maja 2020

Darmowy dodatek do gry RPG Darkest Dungeon, który wprowadza do niej sieciowy tryb multiplayer. W The Butcher's Circus gracze uzyskują możliwość toczenia walk PvP na krwawej arenie. Projekt został opracowany przez Red Hook Studios.

Darkest Dungeon: The Color of Madness
Darkest Dungeon: The Color of Madness

dodatek do gry19 czerwca 2018

The Color of Madness to opracowane z myślą o pecetach rozszerzenie do turowego RPG-a Darkest Dungeon. DLC wprowadza dodatkowy typ przygody, w której walczymy z niekończącymi się falami wrogów, próbując dotrzeć do celu oraz nową frakcję przeciwników. Nie zabrakło także niedostępnych wcześniej przedmiotów.

Darkest Dungeon: The Crimson Court
Darkest Dungeon: The Crimson Court

dodatek do gry19 czerwca 2017

Pierwsze rozszerzenie do wydanej w 2016 roku gry RPG typu dungeon crawler zatytułowanej Darkest Dungeon, stworzone przez zespół Red Hook Studios. Add-on wykorzystuje schemat rozgrywki opracowany na potrzeby podstawowej wersji gry – po skompletowaniu drużyny śmiałków ruszamy w niebezpieczną podróż po tytułowym Najmroczniejszym Lochu. Celem wyprawy jest zdobycie nieprzebranych bogactw, dzięki którym rozwijamy podupadłe miasto, stanowiące bazę wypadową naszych podopiecznych. Podobnie jak miało to miejsce w oryginalnym Darkest Dungeon, bohaterowie Darkest Dungeon: The Crimson Court cierpią na typowo ludzkie przypadłości – jedni mogą wpadać w bitewny szał, z kolei inni popadać w panikę, otoczeni przez egipskie ciemności. Powiew świeżości do zabawy wprowadza natomiast koncentracja na krwi, z jaką związane są znajdowane przedmioty oraz przeciwnicy. Ponadto, debiut w uniwersum zalicza tutaj wampir, wyposażony w charakterystyczne cechy i umiejętności.

The Musketeer

cena: za darmo

DLC19 czerwca 2018

Dodatek wprowadza nową klasę bohatera: Muszkieterkę (mechanika identyczna jak w przypadku Kuszniczki), a także przeznaczone dla niej błyskotki.

The Shieldbreaker

cena: 17,00 zł

DLC26 października 2017

Dodatek wprowadza do gry nową postać - Łamaczkę Tarcz, wyposażoną w kilka ciekawych mechanik, w tym przebicie pancerza, łamanie gardy oraz ukrywanie się w cieniu. Jej piętą achillesową jest niewielka pula punktów życia. W skład paczki wchodzą też trzy potwory-iluzje oraz jednorazowy przedmiot Aegis Scale, zapewniający dodatkową obronę w trudnych sytuacjach.