Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2020, 12:25

autor: AlexB

Oto imponujące figurki z planszowego Darkest Dungeon

Red Hook Studios nawiązało współpracę z firmą Mythic Games, której owocem będzie planszówka na podstawie przebojowego Darkest Dungeon. Tej jesieni wystartuje kampania na Kickstarterze, której celem będzie sfinansowanie wydania gry.

Oto imponujące figurki z planszowego Darkest Dungeon - ilustracja #1
Oficjalna planszówkowa adaptacja Darkest Dungeon zapowiada się całkiem interesująco.

Bawiąc się w Darkest Dungeon można było dojść do wniosku, że mechanika obecna w tym tytule doskonale sprawdziłaby się w planszówce. Powstały nawet pewne fanowskie próby mające na celu przeniesienie rozgrywki znanej z tytułu na stoły. Nie wszyscy są jednak fanami tego typu nieformalnych eksperymentów i woleliby zobaczyć jakąś bardziej profesjonalną adaptację. Takie osoby z pewnością ucieszy fakt, że Red Hook Studios nawiązało współpracę z firmą Mythic Games (twórców między innymi Super Fantasy Browl). Na jej mocy powstanie oficjalna, licencjonowana kooperacyjna gra planszowa na podstawie Darkest Dungeon, przeznaczona dla maksymalnie czterech osób. Na poniższym tweecie możecie zobaczyć całkiem imponujące figurki, jakie znajdą się w tytule.

Mythic Games opublikowało także wideo (dostępne poniżej) będące częścią internetowego wydarzenia Gen Con 2020. W materiale znalazło się miejsce dla dość długiego segmentu poświęconego planszowemu Darkest Dungeon, w ramach którego omówione zostały struktura oraz zasady rozgrywki. Całość rozpoczyna się od 30 minuty i 16 sekundy.

Jak zapowiedzieli twórcy, tej jesieni w serwisie Kickstarter wystartuje kampania, której celem będzie sfinansowanie planszowej wersji Darkest Dungeon. Ona sama najprawdopodobniej zadebiutuje na rynku w 2021 roku.

  1. Oficjalna strona firmy Mythic Games
  2. Oficjalna strona gry Darkest Dungeon
  1. Recenzja gry Darkest Dungeon – wciągającego jak diabli RPG nie dla mięczaków