Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2020, 10:15

autor: Entelarmer

Darkest Dungeon do sprawdzenia za darmo i premiera trybu PvP

Dziś wieczorem zadebiutuje bezpłatne rozszerzenie Darkest Dungeon: The Butcher's Circus. Premierze DLC wprowadzającego tryb PvP będzie towarzyszył pierwszy darmowy weekend na Steamie.

Darkest Dungeon do sprawdzenia za darmo i premiera trybu PvP - ilustracja #1
Darmowy tryb PvP Darkest Dungeon trafi dziś na Steama.

Zapowiedziane 1 kwietnia rozszerzenie dodające PVP do Darkest Dungeon nie okazało się – ku zaskoczeniu wielu – jedynie żartem studia Red Hook. Ostatecznym potwierdzeniem jest tu ostatni wpis twórców na oficjalnej stronie gry. Deweloperzy ujawnili datę premiery The Butcher’s Circus. Dodatek zadebiutuje jeszcze dziś (na razie tylko na Steamie). Nie podano dokładnej godziny, ale twórcy planują udostępnienie nowej zawartości około godziny 19:00 czasu polskiego. Rzecz jasna DLC będzie wymagało podstawowej wersji gry, lecz samo w sobie będzie całkowicie bezpłatne. Potwierdzono też brak mikropłatności – wszystkie nowości będą do zdobycia wyłącznie poprzez działania w grze.

Nie jest tajemnicą, że Darkest Dungeon to dość wymagająca produkcja, co może odstraszać wiele osób rozważających zakup gry, nawet po sporych (i zresztą częstych) przecenach. Na szczęście premiera PVP zbiegnie się z innym wydarzeniem związanym z grą. O godzinie 19:00 wystartuje pierwszy darmowy weekend z Darkest Dungeon na Steamie (via PCGamer). Tytuł będziecie mogli sprawdzić bezpłatnie do godziny 19:00 w poniedziałek 1 czerwca. Niewykluczone, że promocji będzie towarzyszyć wyprzedaż obejmująca grę oraz dodatki, jak to często ma miejsce przy okazji darmowych weekendów (i co zdaje się sugerować jeden z twórców w serwisie Reddit). Niemniej, nawet jeśli chcecie tylko sprawdzić PvP w The Butcher’s Circus, będziecie mieli całe cztery dni na zabawę.

Główna atrakcja The Butcher’s Circus to tytułowy Cyrk Rzeźnicki, gdzie bohaterowie będą rywalizować ze sobą na arenie (aczkolwiek bez ryzyka permanentnego zgonu). Każde zwycięstwo pozwoli na zwiększenie naszej rangi i odblokowanie kolejnych elementów sztandaru. W grze znajdą się też nowe błyskotki dla postaci dedykowane trybowi PvP. Oczywiście walka wygląda nieco inaczej. Kolejność działania herosów wybierają sami gracze, a o tym, kto zaczyna, decyduje rzut monetą (aczkolwiek drużyna przegranego otrzymuje specjalne wzmocnienie w pierwszej turze). Wszystkie nowości poznamy dopiero po premierze The Butcher’s Circus. Skoro o już o zmianach mowa – Darkest Dungeon doczekało się skromnej aktualizacji, dodającej m.in. dwie nowe metody walki ze stresem oraz garść nowych opcji dla modderów.