Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Galactic Civilizations III (PC)

PC
Galactic Civilizations III: Retribution
Galactic Civilizations III: Retribution

dodatek do gry21 lutego 2019

Czwarte duże rozszerzenie do wydanej w 2015 roku kosmicznej strategii 4X Galactic Civilizations III. Dodaje ono do gry dwie cywilizacje oraz szereg nowych elementów rozgrywki, takich jak hiperbramy czy artefakty. Za stworzenie DLC odpowiadają autorzy podstawki, czyli studio Stardock Corporation.

Galactic Civilizations III: Intrigue
Galactic Civilizations III: Intrigue

dodatek do gry11 kwietnia 2018

Intrigue to opracowany z myślą o pecetach trzeci duży dodatek do rozgrywanej w systemie turowym kosmicznej strategii kosmicznej Galactic Civilizations III. Produkcja rozszerza warstwę polityczną gry, oferując możliwość tworzenia różnych typów rządów, dodaje galaktyczny bazar z niezależnymi kupcami i wprowadza wiele nowych technologii.

Galactic Civilizations III: Crusade
Galactic Civilizations III: Crusade

dodatek do gry4 maja 2017

Dodatek do kosmicznej strategii 4X Galactic Civilizations, opracowanej przez studio Stardock. Galactic Civilizations III: Crusade wprowadza do gry nową kampanię: tytułową Krucjatę. Dowiadujemy się z niej, że imperium ludzkie w końcu traci cierpliwość do nieudanych prób nawiązania dyplomacji z obcymi rasami i postanawia siłą zawalczyć o swoje miejsce we wszechświecie. Dodatek zawiera trzy nowe grywalne frakcje: pochodzący z Ziemi Terrański Ruch Oporu, żyjący w asteroidach Rój Onyx oraz zaawansowane, ale niezwykłe aroganckie cybernetyczne ameby, znane jako Slyne. Gracze otrzymują także opcję wykreowania własnej cywilizacji, wliczając w to jej przywódcę, ideologię oraz zdolności. Sami możemy zaprojektować też statki oraz napisać historię i linie dialogowe. Galactic Civilizations III: Crusade wprowadza do gry system obywateli, który pozwala nadawać postaciom różne role, a także mechanikę szpiegostwa. Ponadto rozszerzenie oferuje rozbudowany system inwazji planetarnych, wymagający trenowania legionów żołnierzy i własnoręcznego wysyłania ich na konkretne obszary planet.

Galactic Civilizations III: Mercenaries
Galactic Civilizations III: Mercenaries

dodatek do gry18 lutego 2016

Oficjalne rozszerzenie do trzeciej części turowej strategii 4X studia Stardock: Galactic Civilizations III z 2015 roku. Akcja dodatku o nazwie Mercenaries kontynuuje historię wielkiej galaktycznej wojny pomiędzy ludzkością a bezwzględnym Imperium Drengin. Kiedy na skutek długotrwałego konfliktu zasoby militarne rywali zostają mocno uszczuplone, obie frakcje postanawiają wzmocnić swe szyki poprzez wykorzystanie tytułowych najemników. W trakcie nowej kampanii fabularnej obejmujemy dowództwo nad niedostępną wcześniej frakcją Torian – żyjącą głównie pod wodą obcą rasą, która próbuje wyprzeć siły Imperium ze swojego terytorium. W wariancie gry swobodnej możemy zaś pokierować inną nową rasą, Arcean, będącą prastarą cywilizacją honorowych wojowników. Wśród innych wartych odnotowania nowości wymienić warto całą masę nowych typów statków oraz dodatkowych części do znanych już jednostek, a także tzw. galaktyczny bazar, na którym swoje usługi oferują dziesiątki najemników o różnych talentach.

Worlds in Crisis

cena: 17,99 zł

DLC12 maja 2020

Dodatek wprowadza do gry nowe wydarzenia o charakterze kryzysowym (z możliwością podejmowania decyzji w zakresie rozwiązywania poszczególnych problemów), kolejne typy planet (np. sterylny glob idealnie nadający się do przeprowadzania eksperymentów) i kilkanaście nowych cech planet (wyspy, kontynenty itd.).

Villains of Star Control: Origins

cena: 21,99 zł

DLC27 sierpnia 2019

Rozszerzenie stanowiące cross-over z kosmicznym sandboxem Star Control: Origins. Zapewnia ono dostęp do czterech nowych frakcji (The Measured, The Phamyst, The Xraki, The Scryve) z unikalnymi przywódcami, projektami statków i oprawą muzyczną.

Heroes of Star Control: Origins

cena: 21,99 zł

DLC12 listopada 2018

Rozszerzenie stanowiące cross-over z kosmicznym sandboxem Star Control: Origins. Zapewnia ono dostęp do czterech nowych frakcji (Tywom, Mowlings, Mu’Kay, Free Trandals) z unikalnymi przywódcami, projektami statków i oprawą muzyczną. Nie brakuje tu również wielu nowych części do budowy i ulepszania statków kosmicznych, inspirowanych Star Control: Origins.

Mech Parts Kit

cena: 10,99 zł

DLC24 października 2017

Dodatek oferuje dostęp do wielu nowych części służących do budowy i ulepszania statków kosmicznych (z robotycznym motywem przewodnim).

Altarian Prophecy

cena: 22,00 zł

DLC23 sierpnia 2016

Dodatek oferuje nową kampanię. W trakcie trzech misji gracz zawiązuje sojusz z Altarianami i ściera z Dominium Korksów i panującą rasą Drathów. Dopełnieniem obrazu DLC jest masa rozmaitych części przydatnych podczas budowy statków kosmicznych.

Lost Treasures

cena: 22,00 zł

DLC27 lipca 2016

Dodatek wprowadza szereg nowości powiązanych tematycznie z dawnymi, potężnymi cywilizacjami. Za jego sprawą gracz mierzy się z nowymi kolonizacyjnymi wyzwaniami, odkrywa nieznane usprawnienia o charakterze planetarnym oraz może skorzystać z niedostępnych wcześniej podzespołów do budowy statków kosmicznych.

Rise of the Terrans

cena: 22,00 zł

DLC15 czerwca 2016

Rozszerzenie wprowadza prequelową kampanię fabularną, ukazującą jak doszło do powstania Sojuszu Terran i z jakimi trudności musiała uporać się ludzkość, aby go zawiązać (m.in. stawienie czoła gildii Stellar i śmiertelnemu zagrożeniu w postaci Xendar Menace). Twórcy udostępnili również nową frakcję (Zjednoczona Ziemia), na czele której stoi Generał Mathews.

Builders Kit

cena: 22,00 zł

DLC2 czerwca 2016

Pakiet dodatkowej zawartości, wprowadzający do gry ponad 100 nowych części przeznaczonych do budowy statków kosmicznych, kolejne możliwości w zakresie modyfikacji wyglądu, a także nowy stylowy set o nazwie Raider.

Precursor Worlds

cena: 22,00 zł

DLC9 grudnia 2015

Dodatek wprowadza do gry opuszczone planety prastarej rasy Prekursorów i wydarzenia związane z zakładanymi tam koloniami, a także anomalie Prekursorów.

Revenge of the Snathi

cena: 22,00 zł

DLC10 września 2015

Dodatek oferuje nową kampanię, w ramach której przejmujemy kontrolę nad prastarą rasą The Snathi - wiewiórkowatych stworzeń, powołanych do życia przez Dread Lordów, a następnie uwięzionych na odległej planecie. Celem jest wyrwanie się z więzienia i przywrócenie The Snathi należnego miejsca we wszechświecie. Rozszerzenie wprowadza też nowe statki i części do budowy jednostek, powiązane z rasą, a także zdolność Scavenge, umożliwiającą przejmowanie wrogich, uszkodzonych okrętów.

Mega Events

cena: 22,00 zł

DLC11 sierpnia 2015

Dzięki dodatkowi można wziąć udział w pięciu groźnych wydarzeniach, oddziałujących na całą galaktykę - m.in. w przebudzeniu Dread Lordów, czy też przybyciu armii robotów, które odbyły podróż w czasie, aby zmienić bieg historii.

Map Pack

cena: 22,00 zł

DLC9 lipca 2015

Dodatek oferuje 8 nowych map do zmagań wieloosobowych, a także edytor, umożliwiający tworzenie własnych aren.