Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hogwarts Legacy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Hogwarts Legacy - poradnik do gry

Hogwarts Legacy - poradnik do gry

Wands & Witches! Hogwarts Legacy poradnik, solucja to najlepsze porady na start i do eksploracji. Pokazujemy wszystkie Strony przewodnika, zagadki, misje główne oraz poboczne, wybór domu. Przedstawiamy listę mikstur, zaklęć oraz zwierząt, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2024

Nasz poradnik do Hogwarts Legacy pomoże Wam w każdym zagadnieniu związanym z grą. Opis przejścia zawiera wszystkie misje główne, zadania oraz aktywności poboczne. Tutaj znajdziecie wszystkie Łamigłówki Merlina, Strony Przewodnika i skrzynie. Pomogą Wam w tym nasze interaktywne mapy w serwisie gamepressure.com. Podpowiadamy jak rozwijać swoją postać i jak uczyć się nowych zaklęć.

Hogwarts Legacy: Zawartość poradnika

Na pierwszych stronach poradnika Hogwarts Legacy znajdziecie informacje o podstawowych mechanikach rozgrywki. Porady na start pomogą w opanowaniu najważniejszych elementów gry oraz pozwolą wyłapać najczęściej popełniane błędy przez nowicjuszy adeptów magii. Dowiecie się jak działa pokój życzeń oraz poznacie listę wszystkich eliksirów. Opisaliśmy również wszystkie domy, które możecie wybrać na początku rozgrywki.

W rozdziale FAQ znajdziecie odpowiedź na najczęściej zadawane pytania m.in. jak zmienić wygląd postaci, jak hodować magiczne zwierzęta, czy jest szybka podróż oraz jak działa arena walk. Dowiecie się również jak możecie uczyć się nowych zaklęć, jak identyfikować przedmioty i zmienić porę dnia. Wyjaśniamy kiedy można zapisać manualnie stan gry, czy są mikrotransakcje i czy można przewijać dialogi.

Większą część poradnika zajmuje dokładny opis przejścia, w którym znajdziecie solucję wszystkich zadań głównych i pobocznych, w tym zadań profesorów i towarzyszy. Opisujemy te, dziejące się na terenie zamku Hogwart, jak i w pobliskiej wiosce Hogsmeade.

Osobny rozdział poświęciliśmy na sekrety i znajdźki. Podajemy wskazówki jak znaleźć wszystkie strony przewodnika, skrzynie skarbów i posążki demimoza, dzięki którym nauczycie się jak otwierać bardziej skomplikowane zamki. Ponadto znajdziecie tutaj rozwiązania każdej z łamigłówek Merlina oraz tętniących źródeł starożytnej energii.

Poradnik zamyka aneks, w którym opisaliśmy takie zagadnienia, jak edycje gry i premiera gry. Znajdziecie tam listę wspieranych języków oraz informacje na temat długości gry. Dowiecie się jakie są minimalne i zalecane wymagania sprzętowe dla PC oraz jakie ustawienia graficzne oferuje Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy: Szybkie porady na start

 1. Używajcie zaklęcia Revelio do sprawdzania okolicy. Możecie dzięki niemu odkrywać sekrety, interaktywne przedmioty czy drzwi z zamkiem do rozbrojenia.
 2. Zaczarowany kompas łatwo doprowadzi Was do celu podróży. Jest on szczególnie pomocny w Hogwarcie, bo zamek jest skomplikowaną i wielopoziomową konstrukcją.
 3. Otwierajcie jak najwięcej skrzyń. Oprócz sekretów możecie w nich odnajdywać m.in. złoto oraz nowe elementy wyposażenia, dzięki którym podniosą się statystyki postaci.
 4. Zaliczajcie misje poboczne. Mogą one być dobrym sposobem pozyskania XP, ale tez możecie dzięki nim otrzymywać unikalne nagrody (np. nowe stroje lub nawet nowe zaklęcia).
 5. Kolekcjonujcie jak najwięcej stron Przewodnika. Za każdą odnalezioną stronę otrzymacie trochę XP, a w świecie gry na zebranie czeka ich kilkaset.

Więcej wskazówek znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Porady na start.

Hogwarts Legacy: Podstawy

 1. Pokój Życzeń - w tym pokoju będziecie mogli identyfikować przedmioty, uprawiać rośliny i hodować zwierzęta. Wyjaśniamy kiedy otrzymacie dostęp do Pokoju Życzeń i jak dodawać kolejne pomieszczenia. Z tej strony dowiecie się jak zdobywać kamień księżycowy i jak dekorować pomieszczenia.
 2. Domy - tu opisujemy ceremonię przydziału. Przeczytacie jak wybrać 1 z 4 domów Hogwartu i dowiecie się jakie są różnice w rozgrywce i fabule gry zależne od wybranego domu.
 3. Poziomy trudności - gra posiada 4 poziomy trudności. Wyjaśniamy kiedy możecie zmienić poziom trudności.
 4. Lista wszystkich eliksirów - na tej stronie przygotowaliśmy listę eliksirów w Hogwarts Legacy. Dowiecie się jak warzyć mikstury i jak zdobywać składniki.

Hogwarts Legacy: Rozwój postaci

 1. Awansowanie na wyższe poziomy - zajrzyjcie na tę stronę, jeśli chcecie się dowiedzieć jak zdobywać punkty doświadczenia. Wyjaśniamy jak podnosić statystyki Waszej postaci
 2. Najlepsze talenty - jeśli nie wiecie, które talenty wykupować, zajrzyjcie na do naszego poradnika. Podpowiadamy, które ulepszenia wykupić na start.
 3. Kreator postaci - tu przedstawiamy krótki poradnik o tym jak stworzyć własną postać w Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy: Lista misji głównych, solucja

Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich głównych questów z gry Dziedzictwo Hogwartu. Są one wymagane do ukończenia głównego wątku fabularnego.

 1. Droga do Hogwartu - To quest prologu, w którym protagonista oraz profesor Fig przechodzą przez ruiny. Z opisu dowiecie się m.in. jak używać zaklęcia podstawowego oraz Revelio, jak odkryć sekret posągu, jak pokonać wartowników i kiedy dokonuje się wyboru Domu.
 2. Witaj w Hogwarcie - To misja, w której zapoznacie się wstępnie z zamkiem oraz dormitorium wybranego Domu. Objaśniamy m.in. jakie czynności wykonuje się w pokoju wspólnym, jak odblokować przewodnik, jak zdobyć stronę Przewodnika i jak użyć płomieni fiuu.
 3. Zajęcia z zaklęć - Na stronie opisaliśmy lekcję prowadzoną przez profesora Ronena. Dowiecie się jak odblokować zaklęcie Accio oraz jak pokonać Natsai w mini-grze z przyciągania kul z użyciem magii.
 4. Zajęcia z obrony przed czarną magią - To lekcja prowadzona przez profesor Hecat. Z naszego opisu dowiecie się kiedy odblokowuje się zaklęcie Levioso oraz jak pokonać Sebastiana w pojedynku z wykorzystania zaklęcia lewitacji.
 5. Weasley po zajęciach - To mniejszy główny quest ze spotkania z profesor Weasley. Dowiecie się kiedy można spotkać się z Weasley oraz czego dotyczy wybór towarzysza wyprawy do Hogsmeade.
 6. Witaj w Hogsmeade - To ważna misja z podróży do Hogsmeade z wybranym wcześniej towarzyszem. Informujemy m.in. jakie sklepy należy odwiedzić w Hogsmeade, jak odblokować własną różdżkę, jak pokonać bossa - Trolla w zbroi, a także jak naprawić zniszczenia po bitwie.
 7. Tajemnica medalionu - na tej stronie znajdziecie opis krótkiego zadania z profesorem Figiem.
 8. Sekrety działu Ksiąg Zakazanych - wyruszycie do niedostępnych miejsc w Hogwarcie. Pomożemy Wam w wykonaniu tego zadania.
 9. Księgi i zwoje - kolejne krótkie zadanie z profesorem Figiem. Tym razem otrzymacie pocztę od profesorów.
 10. Zajęcia z zielarstwa - pierwsze zadanie dotyczące pozyskiwania roślin. Poznacie zastosowanie Chińskiej kąsającej kapusty - wspomaga wybieranego z menu podręcznego.
 11. Zajęcia z eliksirów - na zajęciach z eliksirów poznacie przepis na eliksir wiggenowy i eliksir Edurus.
 12. Dziewczyna z Uagadou - w tej misji spotkacie się z Natty w Dolnym Hogsfield.
 13. Łamigłówki Merlina - zapoznacie się z Norą Treadwell, która wyjaśni czym są łamigłówki Merlina i pomoże Wam rozwiązać pierwszą zagadkę.
 14. Poszukiwania brakujących stron (Gryffindor) - opisujemy misję wyłącznie dla Domu Gryffindor. Dowiecie się jak zdobyć zgniłą pieczeń wołową dla Prawie Bezgłowego Nicka.
 15. Ostatnia nadzieja Zgrzytka (Slytherin) - tu przeczytacie gdzie znaleźć 3 notatki Zgrzytka oraz jak odblokować sekretny obszar w grocie. Misja ta jest na wyłączność dla Domu Slytherin.
 16. Pamiątka Ollivandera (Ravenclaw) - wyjaśniamy jak znaleźć 5 rzeźb ptaków w Sowiarni w zadaniu dla Domu Ravenclaw.
 17. Spoczynek Jackdawa - krok po kroku przeprowadzimy Was do grobowca Jackdawa. Wyjaśniamy zagadki z przyciskami w grobowcu, opisujemy walkę z obrońcami oraz jak dotrzeć do Komnaty Mapy.
 18. Zajęcia z latania - na tych zajęciach odblokujecie latanie na miotle. Opisaliśmy jak kupić pierwszą miotłę w Hogsmeade.
 19. Pokój Życzeń - jest to misja, w której odblokujecie zaklęcie Evanesco i Zaklęcie wyczarowujące. Otrzymacie dostęp do warzenia swoich eliksirów i uprawiania roślin.
 20. W cieniu krypty - odkryjecie kryptę (Undercroft) i poznacie nowe zaklęcie, Confringo. Sebastian przedstawi Wam Ominisa Gaunta.
 21. Komnata map - ponownie odwiedzicie Komnatę map i wyruszycie stamtąd na nową misję.
 22. Próba Parsifala Rackhama - opisaliśmy wszystkie zagadki w Pierwszej Próbie. Wyjaśniamy jak pokonywać ożywione posągi i jak pokonać bossa, Obrońcę Myślodsiewni.
 23. Księżycowa niedola woźnego - w tej misji poznacie Alohomora, zaklęcie otwierające zamki w kłódkach. Odblokujecie też zbieranie posążków demimoza, dzięki którym będziecie mogli zdobyć Alohomora II i Alohomora III.
 24. Zajęcia o zwierzętach - pierwsze zapoznanie z magicznymi zwierzętami w grze. Odblokujecie szczotkę i karmę dla zwierząt.
 25. Hełm Urtkota - misja z przechodzeniem lochu (Collector's Cave). Wyjaśniamy wszystkie zagadki z ćmami oraz gdzie znaleźć hełm w obozie czarnoksiężników.
 26. Skrzat, cap-sakwa i krosno - tu poznanie działanie cap-sakwy. Wybudujecie krosno, dzięki któremu nauczycie się nakładać atrybuty na elementy ubioru.
 27. W cieniu posiadłości - w tej misji poznacie siostrę Sebastiana w Feldcroft. Po walce z goblinami będziecie musieli zbadać piwnicę i znaleźć nowe ślady.
 28. Wielki Donżon - w tym zadaniu spotkacie się z Natty przed zamkiem Falbarton. Wyjaśniamy jak wdrapać się na mury używając zaklęcia Wingardium Leviosa.
 29. Zajęcia z astronomii - w tej krótkiej misji odblokujecie stoły astronomiczne, jedną ze znajdziek w grze.
 30. Z powrotem na ścieżce - tu spotkacie się znowu z profesorem Figiem w Komnacie map. Przeczytacie tu kiedy zostanie odblokowanie zadanie z wyprawą do zamku Rookwooda.
 31. Próba Charlesa Rookwooda - opis Drugiej Próby w zamku Rookwooda. Wyjaśniamy jak rozwiązać zagadki w zamku i jak pokonać kolejnego Obrońcę Myślodsiewni.
 32. Ogień i fałsz - to pierwsza misja z Poppy Sweeting. Dziewczyna pomaga zinfiltrować obóz najemników oraz namiot z walkami smoków. Podpowiadamy jak ukraść smocze jajo i jak uwolnić smoka.
 33. W cieniu kopalni - misja, w której będziecie musieli dostać się do kopalni. Nasze wskazówki pomogą Wam zdobyć drugie płótno do tryptyku.
 34. To po goblidegucku - zadanie, które przeprowadzi Was przez kopalnię goblinów. Wyjaśniamy jak zdobyć dokumenty niezbędne do odkrycia plany Ranroka oraz jak rozpalać ogniska pod kotłami.
 35. Rozmowa z dyrektorką - w tym krótkim zadaniu przeprowadzicie rozmowę z portretem Niam Fitzgerald.
 36. Wielosokowa intryga - misja z eliksirem, który zamieni Was w profesora Blacka. Wyjaśniamy jak zdobyć eliksir wielosokowy i jak poznać hasło do gabinetu dyrektora.
 37. Próba Niam Fitzgerald - po dostaniu się do gabinetu dyrektora i znalezieniu księgi, przejdziecie przez miasteczko śmierci, aby ukończyć próbę kamienia.
 38. W cieniu góry - tu znajdziecie wskazówki jak dostać się na wybrzeże i zdobyć ostatni fragment płótna
 39. Lojalność Lodgoka - misja, w której przechodzicie przez kopalnię w celu odnalezienia Lodgoka.
 40. Próba Sana Bakara - w ostatniej próbie będziecie musieli pokonać Władcę Wybrzeża (the Lord of the Shore). Podpowiadamy jak oswoić Garboroga i jak wejść do ostatniej myślodsiewni.
 41. Mistrzowska różdżka - opisujemy jak zdobyć różdżkę niezbędną do wejścia do ostatniego skarbca. Nasze wskazówki pomogą Wam w walce z Wiktorem Rookwoodem.
 42. Ostatni skarbiec - w tej misji udajecie się do skarbca gdzie odbywa się finałowa walka z Ranrokiem. Wyjaśniamy 2 różne zakończenia gry.
 43. Czujne oko Weasley - w tej misji profesor Weasley podsumowuje Wasze osiągnięcia w grze.
 44. Puchar domów - - ceremonia zakończenia roku szkolnego i zakończenie głównej fabuły gry.

Hogwarts Legacy: Lista misji pobocznych

Poniżej znajduje się lista wszystkich pobocznych misji, którymi możecie zajmować się w Hogwarts Legacy. Opcjonalne misje dzielą się w dzienniku na kilka kategorii i podobny podział zastosowaliśmy w poradniku.

Zadania profesorów (Assignments)

 1. Zadanie profesora Ronena - jest to pierwsze zlecenie otrzymane od profesora. Dowiecie się kiedy odblokowywany jest quest, jak złapać latające strony, jak odblokować zaklęcie Reparo i jak używać go do naprawiania przedmiotów.
 2. Zadanie Profesor Hecat 1 - tutaj dowiecie się jak wygrać rundy Skrzyżowanych różdżek oraz jak nauczyć się Incendio.
 3. Zadanie Profesor Hecat 2 - zlecenie, w którym musicie uniknąć 10 wrogich ataków oraz 5 razy użyć Incendio. Nagrodą za wykonanie zadanie jest zaklęcie Expelliarmus.
 4. Zadanie Profesora Sharpa 1 - w tym zadaniu dowiecie się jak pozyskać eliksir skupienia, Edurus i Maxima. Nauczycie się zaklęcia Depulso.
 5. Zadanie Profesor Garlick 1 - zadanie to jest potrzebne do nauki zaklęcia Wingardium Leviosa. Nasz opis pomoże Wam zdobyć Jadowitą tentakulę i mandragorę. Dowiecie się gdzie kupić dużą donicę.
 6. Zadanie Profesor Weasley - zlecenie, w którym poznacie zaklęcie transmutacji. Po zebraniu stron przewodnika wróćcie do profesor Weasley.
 7. Zadanie Profesor Howin - zadanie z łapaniem Dirikraka i olbrzymią purpurową ropuchę. Po wykonaniu zlecenia, nauczycie się zaklęcia Bombarda.

Poboczne questy - Hogwart

 1. Jak ćma do ramy - quest ten zleca Lenora Everleigh w Hogwarcie. Informujemy jak odkryć sekret obrazu, gdzie znaleźć ćmę, jak doprowadzić ją do pustego malowidła i czego dotyczy mały wybór pod koniec misji.
 2. Skrzydlate słowa - zleceniodawca tej misji to Cressida Blume z Hogwartu. Wyjaśniamy w jaki sposób chwytać książki latające po bibliotece oraz jak można zachować się po powrocie z książkami do Cressidy.
 3. Zamkowa skrytka - misję tę może Wam zlecić Arthur Plummly z Hogwartu. Opisaliśmy wszystkie ślady z mapy skarbów otrzymanej od Arthura - szkielet, fontanna i obraz. Skorzystanie z solucji pozwoli Wam znaleźć sekretny skarb.
 4. Dekoracja wnętrz - quest, w którym nauczycie się zaklęcia zmieniającego, pozwalające na edycję przedmiotów i wyglądu Pokoju Życzeń. Dodacie nowe dekoracje i otrzymacie dostęp do kolejnych pomieszczeń.
 5. Człowiek za księżycami - misja ze zbieraniem posążków demimoza i uczeniem się zaklęcia Alohomora II i Alohomora III. Dzięki tym zaklęciom będziecie mogli otwierać wszystkie kłódki w grze.
 6. Opowieść o Rowlandzie Oakesie - zadanie, w którym będziecie musieli odnaleźć ruiny na mapie Rowlanda. Wyjaśniamy jak otworzyć okrągłe drzwi w pomieszczeniu z piecem i gdzie znaleźć różdżkę Rowlanda.
 7. Sala Herodiany - misja z zagadkami z zaklęciem Depulso. Podpowiadamy jak zdobyć wszystkie nagrody.
 8. Skrzyżowane Różdżki - z tej strony dowiecie się jak wygrać wszystkie 3 rundy walk na różdżki. Po finałowej bitwie otrzymacie Odzienie Mistrza Skrzyżowanych Różdżek.
 9. Duch naszej miłości - tutaj dowiecie się jak rozwiązać zadanie z mapą skarbu i lewitującymi świecami.

Poboczne questy - Hogsmeade

 1. Oblot - misja z ulepszeniem miotły i zawodami, w których zaliczycie próbę czasową Imeldy Reyes. Wyjaśniamy gdzie kupować i ulepszać miotły.
 2. Zamiatanie konkurencji - kolejne zadanie z ulepszeniem miotły. Będziecie musieli zaliczyć kolejną próbę czasową, tym razem w Irondale.
 3. Sięgając nieba - ostatnie zlecenie od Albiego Weekesa z Hogsmeade. Zaliczenie kolejnej próby czasowej w wyścigu na miotle.
 4. Przyjacielskie wsparcie - misja zlecona przez Sironę Ryan. Odwiedzicie jaskinię z górskim Trollem, gdzie odzyskacie listy dla Sirony.
 5. Pilnowanie swojego nosa - ekskluzywna misja poboczna dla PlayStation. Krok po kroku przeprowadzimy Was przez bibliotekę i Atrium w nawiedzonym domu Fastidio. Dowiecie się jak rozwiązać zagadki z lampionami i drzwiami.
 6. Jadowita zemsta - w tej misji wkradniecie się do piwnicy, żeby zdobyć jadowitą tentakulę. Nagrodą za wykonanie zadania są rękawice zielarza ze smoczej skóry.
 7. Podążaj za motylami - quest, w którym motyle zaprowadzą Was do Zakazanego Lasu i skrzyni skarbów. Po ukończeniu zadania odblokujecie wszystkie motyle w grze, dzięki którym znajdziecie kolejne przedmioty kolekcjonerskie.

Poboczne questy relacji- Natty

 1. Zaginione dziecko - w tym zadaniu pomożecie Natty odnaleźć Archiego. W zaczarowanym namiocie stoczycie walkę z Popiełkami i Catrin Haggarty.
 2. Podstawy szantażu - w kolejnym queście z Natsai Onai przeszukacie kryjówkę Popiełków pod pubem Pod Świńskim Łbem. Nasza solucja pomoże Wam znaleźć list miłosny oraz tomik wierszy.
 3. Ostatni bastion Harlowa - krótka misja, w której zmierzycie się z dużą grupą Popiełków oraz Harlowem. Po ukończeniu tej misji i rozmowie z Natty, odblokujecie trofeum Gazela Zemsty (The Avengig Gazelle).

Poboczne questy relacji- Sebastian

 1. W cieniu nauki - w tej misji z Sebastianem będziecie mogli nauczyć się zaklęcia Crucio. Wyjaśniamy jak dostać się do skryptorium Salazara Slytherina i jak rozwiązać zagadki z drzwiami i posągami węży.
 2. W cieniu czasu - kolejna misja z Sebastianem, w której tym razem nauczycie się zaklęcia Imperio. Tłumaczymy jak poradzić sobie z drzwiami z kości i jak przeszukać katakumby.
 3. W cieniu reliktu - tu możecie nauczyć się zaklęcia Avada Kedavra. Wyjaśniamy jak pokonać Inferi i Solomona Sallowa.

Poboczne questy relacji - Poppy

 1. Skradzione jajo - to pierwsza misja poboczna z Poppy Sweeting. Z tej strony dowiecie się jak unikać ataków smoka i dostać się do jego gniazda.
 2. Centaur i kamień - w kolejnym queście z Poppy zwiedzicie jaskinię w poszukiwaniu Księżycowego Kamienia (Moonstone). Wyjaśniamy jak rozwiązywać zagadki z ćmami.
 3. Znikacz w garści - tu przeczytacie jak rozwiązać zagadkę z symbolami i drzwiami do kryjówki znikaczy (Snidgets).

Hogwarts Legacy: Lista sekretów i znajdziek

Jeśli chcecie zebrać wszystkie przedmioty kolekcjonerskie i znaleźć ukrytą zawartość Hogwarts Legacy, poniżej prezentujemy listę sekretów i znajdziek. Wszystkie znajdźki podzieliliśmy według ich rodzajów, opisaliśmy też rodzaje sekretów dostępnych w grze.

Hogwart

 1. Posążki demimoza - ta strona pomoże Wam znaleźć wszystkie 10 posążków w Hogwarcie. Posążki demimoza potrzebne są do zdobycia zaklęci Alohomora 2 i Alohomora 3.
 2. Skrzynie skarbów część 1 - tu podajemy lokacje skrzyń skarbów ukrytych w zamku.
 3. Skrzynie skarbów część 2 - pozostała część skrzyń z przedmiotami kolekcjonerskimi w Hogwarcie.
 4. Pokój łamigłówek Depulso 1 - na tej stronie wyjaśniamy wszystkie zagadki z klockami przesuwanymi zaklęciami Depulso i Accio.
 5. Pokój łamigłówek Depulso 2 - tu przeczytacie jak przesuwać klocki, aby przejść przez wszystkie 3 pokoje w sekretnym pomieszczeniu z zagadkami.

Strony przewodnika w Hogwarcie

 1. Wielka Sala - dokładnie opisaliśmy położenie wszystkich 24 znajdziek z tego regionu.
 2. Skrzydło Południowe - w skrzydle południowym znajdziecie 23 strony przewodnika.
 3. Wielkie Schody - nasze wskazówki pomogą Wam zebrać 26 stron przewodnika ukryte w tym regionie.
 4. Skrzydło Astronomiczne - lokacje wszystkich stron Revelio, latających stron i pozostałych znajdziek w skrzydle astronomicznym. W tym regionie znajdziecie 23 znajdźki.
 5. Aneks biblioteki - ten region skrywa 20 stron przewodnika. Dokładne opisy i obrazki pomogą Wam zebrać je wszystkie.
 6. Skrzydło dzwonnicy część 1 - na tej stronie znajdziecie lokacje wszystkich stron przewodnika, takich jak strony Revelio i strony Levioso.
 7. Skrzydło dzwonnicy część 2 - tu zamieściliśmy pozostałą część znajdziek z tego regionu.

Hogsmeade

 1. Strony przewodnika- ze strony dowiecie się gdzie znaleźć wszystkie latające strony przewodnika oraz strony Revelio w wiosce Hogsmeade.
 2. Strony przewodnika część 2 - tutaj kolejna część znajdziek dodających PD w wiosce czarodziejów.
 3. Posążki demimoza - w Hogsmeade znajdziecie 9 posążków demimoza. Dzięki naszym obrazkom i dokładnym opisom odszukacie wszystkie znajdźki w wiosce.
 4. Skrzynie skarbów - na tej stronie zamieściliśmy dokładne położenie 5 skrzyń skarbów w Hogsmeade. Wyjaśniamy w których domach skrywane są skrzynie.

Highlandy

 1. Nikczemni wrogowie - tutaj znajdziecie listę wszystkich legowisk bossów w regionie Highlandy.
 2. Posążki demimoza - na ternie Highlandów odnajdziecie aż 11 posążków demimoza. Nasze wskazówki doprowadzą Was do każdej znajdźki, które są potrzebne do lvlowania zaklęcia Alohomora.
 3. Tętniące źródła starożytnej energii część 1 - w tym poradniku przeczytacie gdzie znaleźć 20 źródeł (Hotspots) i jak odblokować dodatkowe paski starożytnej magii (Ancient Magic).
 4. Tętniące źródła starożytnej energii część 2 - druga część źródeł (Hotspots) z regionu Highlandów. Wyjaśniamy jak szukać śladów starożytnej magii (Ancient Magic).

Łamigłówki Merlina

 1. Torfowiska Północnej Przeprawy - tu znajdziecie opis rozwiązania wszystkich 4 łamigłówek Merlina z tego regionu.
 2. Dolina Hogsmeade - w dolinie znajdziecie 5 łamigłówek Merlina. Dokładnie opisujemy jak rozwiązać wszystkie zagadki z tego regionu.
 3. Zakazany Las - stąd dowiecie się gdzie odszukać 3 łamigłówki Merlina. Szczegółowy opis pomoże Wam w rozwiązaniu tych zagadek.
 4. Północny Rejon Hogwartu - w tym rejonie znajdziecie aż 5 łamigłówek Merlina. Wyjaśniamy jak rozwiązać zagadki z motylami i kamiennymi blokami.
 5. Południowy Rejon Hogwartu - ta lokacja zawiera aż 15 łamigłówek Merlina. Z naszą solucją rozwiążecie nawet najtrudniejsze zagadki środowiskowe.
 6. Region Feldcroft - okolice Feldcroftu zawierają 16 łamigłówek. Podpowiadamy, które zaklęcia użyć, aby rozwiązać zagadki.
 7. Dolina Hogwartu - ta strona zawiera informacje o położeniu 16 łamigłówek w tym regionie. Przeczytacie sposób rozwiązania każdej zagadki.
 8. Wybrzeże Kłusowników - tej region ma 10 łamigłówek Merlina. Podajemy rozwiązanie wszystkich zagadek.
 9. Jezioro Marunweem - wokół jeziora znajdziecie 4 łamigłówki. Podpowiadamy, które zaklęcia użyć przy zagadkach środowiskowych.
 10. Dwór Cape - tu znajdziecie rozwiązanie 5 łamigłówek z tego regionu.
 11. Wybrzeże Clagmar - z tej strony dowiecie się jak rozwiązać 5 łamigłówek z wybrzeża.
 12. Cragcroftshire - solucja 5 łamigłówek z Cragcroftshire. Dokładnie opisujemy jak rozwiązać zagadki.

Skrzynie skarbów:

 1. Torfowiska Północnej Przeprawy - w tym regionie znajdziecie 7 skrzyń z przedmiotami kolekcjonerskimi.
 2. Zakazany Las - na ternie lasu jest 6 skrzyń. Wyjaśniamy jak zdobyć skrzynie z obozów bandytów oraz Doliny Chrobotków (Horklump Hollow).
 3. Dolina Hogsmeade - z tej strony dowiecie się gdzie znaleźć 8 skrzyń w Górującej Kopalni (Overlook Mine), Górnym Hogsfield (Upper Hogsfield) i obozie bandytów.
 4. Północny Rejon Hogwartu - w tej części jest 7 skrzyń skarbów (Collection Chests). Nasze wskazówki pomogą Wam znaleźć skrzynie w Ruinach Korrow (Korrow Ruins) i Jaskini Kolekcjonerów (Collector's Cave).
 5. Południowy Rejon Hogwartu - w tym poradniku znajdziecie lokacje 9 skrzyń. Dowiecie się jak odblokować misję poboczną Splątana Sieć (Tangled Web) i jak wejść do Piwnicy May Portman (Mary Portman's Cellar).
 6. Dolina Hogwartu - w tym regionie znajdziecie aż 15 skrzyń. Wyjaśniamy jak zdobyć skrzynie z Grobowca rodziny Dale (Dale Family Tomb), Oka Kopalni (The Mine's Eye) i jaskini Złota Grzęda (Gilded Perch).
 7. Rejon Feldcroft - w tej części Highlandów zbierzecie 22 skrzynie. Podpowiadamy gdzie znaleźć przedmioty kolekcjonerskie w Katakumbach Feldcroft (Feldcrft Catacomb) oraz jaskini Księżycowy Ogród (Moonstone Garden).
 8. Torfowiska Morza Południowego - w tym rejonie znajdziecie 1 skrzynię skarbów (Collection Chests). Nasz poradnik pomoże Wam pokonać 2 trolle w obozie bandytów.
 9. Przybrzeżna Pieczara - stąd dowiecie się jak zebrać 1 skrzynię w Grobowcu Zdrady (Tomb of Treachery).
 10. Wybrzeże Kłusowników - w tym rejonie znajdziecie 8 skrzyń. Podpowiadamy jak zebrać przedmioty kolekcjonerskie w Górnej Jaskini Feniksa (Phoenix Mountain Cave), którą odblokujecie w misji pobocznej od Smyka (Deek).
 11. Jezioro Marunweem - na ternie jeziora zbierzecie aż 15 skrzyń z przedmiotami kolekcjonerskimi. Wyjaśniamy jak zdobyć skrzynie z Tunelu Wieży (Tower Tunnel) i Przybrzeżnej Kopalni (Coastal Mine).
 12. Dwór Cape - w tej części znajdziecie 7 skrzyń skarbów (Collection Chests). Nasz poradnik pomoże Wam znaleźć skrzynie w wiosce Bainburgh oraz w Kryjówce Hendrietty (Hendrietta's Hideaway).
 13. Cragcroftshire - z tej strony dowiecie się jak zebrać 5 skrzyń z obozów bandytów i wioski Cragcroft.
 14. Wybrzeże Clagmar - tu podajemy lokacje wszystkich 5 skrzyń w obozach bandytów.

Hogwarts Legacy: FAQ

W naszym dziale FAQ Hogwarts Legacy odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania odnośnie rozgrywki, mechaniki oraz trudniejszych zagadnień gry. Jeśli szukacie szybkich wskazówek odnośnie głównej fabuły lub nie możecie znaleźć wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich, poniższe strony z pewnością pomogą Wam rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kampania

 1. Czy gra posiada manualny zapis? - z tej strony dowiecie się czy możecie zapisać grę w dowolnym momencie i kiedy tworzy się Autosave. Wyjaśniamy ile maksymalnie możecie stworzyć zapisów stanu gry.
 2. Jak dotrzeć do południowych Highlandów? - na tej stronie poradnika wyjaśniamy jak dotrzeć do południowych części mapy.
 3. Jak znaleźć Komnatę Tajemnic? - tutaj dowiecie się gdzie jest ukryta komnata znana z przygód Harry'ego Pottera.
 4. Czy w grze są pająki? - strona dla osób z arachnofobią.
 5. Czy Rowling tworzyła grę? - wyjaśniamy, czy autorka książek brała udział w tworzeniu fabuły gry.
 6. Czy można być złym? - stąd dowiecie się czy Wasz bohater może być zły. Tłumaczymy co się stanie gdy użyjecie niewybaczalnych zaklęć, Avada Kedavra, Crucio oraz Imperio i czy w grze jest system moralności.

Główna postać

 1. Czy można mieć swoje zwierzę? - świat Hogwart Legacy przepełniony jest fantastycznymi stworzeniami - na tej stronie znajdziecie odpowiedź czy możecie mieć jedno z nich na własność.
 2. Jak zmienić wygląd ubrania? - odpowiadamy na pytanie jak zmienić wygląd stroju (Change Appearance) przy zachowaniu statystyk z przedmiotów znajdujących się w slotach wyposażenia (transmog - skórka z innym wyglądem elementu ubioru).
 3. Jak szybko gromadzić XP? - na stronie zestawiliśmy najlepsze techniki szybkiego zdobywania XP po to żeby awansować na wyższe poziomy doświadczenia.
 4. Czy można zmienić twarz i fryzurę? - odpowiadamy na pytanie czy można zmienić wygląd bohatera już po rozpoczęciu gry i zamknięciu kreatora postaci (inny wygląd twarzy, nowa fryzura).
 5. Jak modyfikować różdżkę? - na tej stronie dowiecie się, jak i kiedy możecie stworzyć customową różdżkę.
 6. Jak uczyć się nowych zaklęć? - tutaj dowiecie się co trzeba zrobić, aby poznać kolejne zaklęcia.
 7. Jak identyfikować przedmioty (Identify Items)? - podpowiadamy co zrobić, żeby użyć przedmiotów ze znakami zapytania.
 8. Jak zwiększyć pojemność wyposażenia? - tłumaczymy dlaczego warto rozwiązywać Łamigłówki Merlina (Merlin Trials).

Walka i eksploracja świata

 1. Jak otworzyć skrzynię z okiem? - dowiecie się jak przechytrzyć skrzynię z okiem (Eye Chest), by nie zamknęła się na widok postaci i żeby można ją było splądrować.
 2. Jak odblokować latanie na miotle? - wyjaśniamy kiedy dochodzi do odblokowania latania na miotle, jak kupić własną miotłę oraz jak ulepszać miotłę, by szybciej na niej latać.
 3. Jak szukać stron przewodnika? - strona zawiera podpowiedzi jak zdobywać strony Przewodnika - ważną odmianę znajdziek ze świata gry.
 4. Jak otwierać zamki? - na stronie znajdziecie podpowiedzi jak rozbrajać kłódki za pomocą zaklęcia Alohomora.
 5. Czy można zmienić porę dnia? - wyjaśniamy w jaki sposób ustawić inną porę dnia (np. godzine nocne) oraz jaki wpływ na świat gry może mieć ustawienie innej pory.
 6. Czy można pływać? - ta strona poradnika wyjaśnia jak postać zachowuje się w wodzie.
 7. Czy w grze są ataki skrytobójcze? - na tej stronie poradnika odpowiadamy na pytanie - czy można w kogoś uderzyć z zaskoczenia?
 8. Jak rozwiązywać zagadki z drzwiami? - w grze znajdziecie zamknięte drzwi z symbolami. Na tej stronie poradnika tłumaczymy jak je otworzyć.
 9. Jak zdobyć smarki trolla? - tutaj znajdziecie podpowiedź jak znaleźć rzadki składnik do craftingu.
 10. Czy w grze jest Qudditch? - tu odpowiadamy na pytanie czy można grać w Quidditch w Hogwarts Legacy. Dowiecie się jakie aktywności na miotle występują w grze.
 11. Jak działa szybka podróż? - w grze jest bardzo dużo punktów szybkiej podróży. Na tej stronie wyjaśniamy jak korzystać z płomieni Fiuu.
 12. Jak zbadać Atrium w queście Pilnowanie swojego nosa - Atrium to lokacja w z ekskluzywnej misji pobocznej dla PlayStation. Wyjaśniamy jak rozwiązać zagadki z drzwiami i lampionami w nawiedzonym domu.
 13. Jak zbadać bibliotekę w queście Pilnowanie swojego nosa - w nawiedzonej posiadłości z ekskluzywnego questu dla PS4 i PS5, będziecie musieli zbadać bibliotekę i doprowadzić 2 lampiony do drzwi.
 14. Czym jest arena walk? - na tej stronie odpowiadamy czy w grze jest arena walk czarnej magii i jak ją odblokować. Wyjaśniamy też, co grozi Waszej postaci za używanie czarnej magii i zakazanych zaklęć Imperio i Crucio.

Kwestie techniczne

 1. Czy w grze są mikrotrasakcje? - tutaj dowiecie się, czy w grze jest możliwość kupowania przedmiotów i punktów.
 2. Czy przewijanie dialogów jest możliwe? - jeśli zależy Wam na szybkim przejściu gry, tutaj dowiecie się jak zeskipować wypowiedzi postaci.
 3. Czy gra jest w Game Passie? - na tej stronie odpowiadamy na pytanie czy gra Hogwarts Legacy jest dodana do usługi Game Pass.
 4. Czy gra jest w GeForce Now? - tu znajdziecie odpowiedź na pytanie czy Hogwarts Legacy jest w usłudze grania w chmurze GeForce Now.
 5. Czemu nie mogę zagrać na PS4? - tutaj znajdziecie informacje dotyczące rozgrywki na konsolach starszej generacji.
 6. Czy gra wspiera monitory ultrawide? - na tej stronie wyjaśniamy czy Hogwarts Legacy wspiera ultrawide i czy będziecie mogli stawić szersze pole widzenia w trakcie rozgrywki.
 7. Czy w grze jest Ray Tracing? - stąd dowiecie się czy gra oferuje Ray Tracing i jakie inne opcje graficzne można ustawić.
 8. Czy można mieć kilka profili? - na tej stronie sprawdzicie ile profili możecie stworzyć w Hogwarts Legacy, aby przejść grę jako członek każdego z domów: Gryffindor, Ravenclaw, Slytherin i Huffelpuff.

Hogwarts Legacy: Minimalne wymagania sprzętowe PC

Poniższa lista wymagań sprzętowych pozwoli Wam sprawdzić czy Wasz PC będzie w stanie uruchomić Hogwarts Legacy na najniższych ustawieniach.

 1. System operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-6600 lub AMD Ryzen 5 1400
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960 lub AMD Radeon RX 470 z 4 GB VRAM
 4. DirectX: wersja 12
 5. Pamięć: 16 GB RAM
 6. Miejsce na dysku: 85 GB (HDD wspierany, SSD zalecany)

Więcej na temat zalecanych wymaganiach sprzętowych oraz ustawieniach ultra w rozdzielczości 4K przeczytacie na stronie: Wymagania sprzętowe. Wyjaśniliśmy też czy do uruchomienia gry potrzebne jest stałe połączenie z Internetem.

Hogwarts Legacy: Edycje gry

Na stronie Edycje gry przedstawiliśmy wszystkie dostępne wersje Hogwarts Legacy. Opisaliśmy wszystkie edycje oraz platformy na jakie wychodzi gra, wraz z ekskluzywną zawartością dla PlayStation oraz dla tych, którzy kupili grę w przedsprzedaży. Wyjaśniamy jakimi elementami różni się edycja kolekcjonerska od edycji Deluxe.

Hogwarts Legacy: Premiera gry

Gra Hogwarts Legacy ma różne daty premiery, dokładne informacje na ten temat znajdziecie na stronie: Premiera gry. Wymieniliśmy tam wszystkie daty premiery podzielone według platform, na jakie wychodzi gra oraz szczegółowo opisaliśmy, przy zakupie jakiej edycji gry otrzymacie wcześniejszy dostęp do Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy: Długość gry

Jeśli nadal zastanawiacie się ile zajmuje przejście Hogwarts Legacy, zajrzyjcie na stronę Długość gry. Zamieściliśmy tam przybliżoną ilość godzin jaką musicie poświecić na ukończenie głównej fabuły oraz ile czasu zajmie Wam odkrycie wszystkich sekretów, znajdziek i zawartości pobocznej w grze.

Hogwarts Legacy: Spolszczenie, polska wersja gry

Strona poradnika Polska wersja językowa zawiera listę wszystkich języków wspieranych w Hogwarts Legacy. Znajdziecie tam informacje jakie języki napisów i interfejsu oraz dubbingu możecie ustawić w grze. Na końcu strony, krok po kroku wyjaśniamy jak zmienić język w grze na każdej platformie.

Hogwarts Legacy: Ułatwienia dostępu

Na stronie Ułatwienia dostępu znajdziecie pełną listę ustawień jakie oferuje Hogwarts Legacy. Opisujemy opcje dla daltonistów, zmianę ustawień graficznych, takich jak jasność i kontrast oraz rozmiar wyświetlanego tekstu na ekranie. Wyjaśniamy jakie ułatwienia dostępu dla osób niedosłyszących znajdują się w grze.

Hogwarts Legacy: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia

Nasz poradnik trofeowy pomoże Wam odblokować wszystkie 46 osiągnięcia. Podpowiadamy jak zdobyć 100% dostępnych trofeów i jak zdobyć platynę.

Hogwarts Legacy: Sterowanie

Hogwarts Legacy została wydana na PC, Xbox Series X|S, PS4 i PS5 oraz Nintendo Switch. Na stronie Sterowanie znajdziecie listy przycisków z objaśnieniem ich zastosowań w grze na wszystkich platformach.

Autorzy Poradnika

Olga Fiszer

Olga Fiszer

Do działu poradników w GRYOnline.pl dołączyła w 2019 roku. Niemniej na łamach serwisu można natknąć się również na jej wpisy o klockach LEGO, które to z zamiłowaniem kolekcjonuje od wielu lat. Była pracownica korpo, która postanowiła wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się zbieraniu dóbr popkulturowych. Do jej ulubionych gatunków gier należą przede wszystkich RPG-i i jRPG-i, klasyczne RTS-y, jak również dziwaczne indyczki. Gdy, pomimo pokaźnego zbioru gier, stwierdza, że nie ma w co grać, odpala po raz setny Harvest Moona, Stardew Valley, któregoś z KOTOR-ów lub Baldur’s Gate’a 2 (Cienie Amn, nie Tron Bhaala). Po godzinach lubi malować figurki lub podziwiać nagromadzone kolekcjonerki i retro konsole.

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do zespołu poradników GRYOnline.pl (2015 r.), studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych produkcji, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo że gra w prawie każdy gatunek, szczególną uwagę skupia na grach MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki (szczególnie fantasy i kryminały), a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej


Informacje o Hogwarts Legacy - poradnik do gry

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 18 stycznia 2023, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 30 marca 2023, odwiedź Opis przejścia

Sekrety i znajdźki

Ostatnia aktualizacja : 6 lutego 2023, odwiedź Sekrety i znajdźki

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.