Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Phasmophobia - poradnik do gry

Phasmophobia - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? Phasmophobia poradnik, porady

W tym rozdziale poradnika znajdziesz gotowe rozwiązanie na problem z nie działającym mikrofonem w grze Phasmophobia, a także dowiesz się w jaki sposób włączyć funkcję rozpoznawania mowy.

Phasmophobia pozwala Graczom na wcielenie się w rolę łowców duchów - można grać w pojedynkę, ale największą frajdę daje rozgrywka w grupie. Aby dobrze współpracować z pozostałymi członkami zespołu należy pozostawać w ciągłym kontakcie i właśnie dlatego należy upewnić się, że mikrofon w grze Phasmophobia działa poprawnie i umożliwia skuteczną komunikację. Niestety, bardzo wielu Graczy skarży się na problemy z mikrofonem i czatem głosowym (Voice Chat), a także z nierozpoznawaniem mowy przez grę przez co nie mogą efektywnie korzystać z przedmiotów Spirit Box i Ouija Board. Poniżej zamieszczamy gotowe rozwiązanie tego problemu.

Ustawienia systemowe

Gra Phasmophobia wymaga, by mikrofon z którego korzystasz został ustawiony jako domyśle urządzenie w systemie operacyjnym. Jeśli chcesz szybko i łatwo sprawdzić, czy Twój mikrofon działa poprawnie wystarczy wejść do odpowiedniej zakładki opcji.

Naciśnij przycisk Windows i zacznij pisać Ustawienia dźwięku, a następnie przejdź do tych ustawień lub po prostu kliknij PPM na ikonę głośnika (obok zegara w prawym dolnym rogu ekranu) i z rozwijanej listy wybierz Ustawienia dźwięku.

W nowo otwartym oknie upewnij się, że w zakładce Wejście (Input) został wybrany mikrofon, którego chcesz używać - Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? - Phasmophobia - poradnik do gry

W nowo otwartym oknie upewnij się, że w zakładce Wejście (Input) został wybrany mikrofon, którego chcesz używać. Następnie zacznij mówić do mikrofonu, by sprawdzić, czy dźwięk jest poprawnie przechwytywany przez system. Po takim teście możesz być pewien, że mikrofon działa poprawnie i jest dobrze skonfigurowany.

Zanim przejdziesz do następnego kroku rozwiązywania problemu z mikrofonem w grze Phasmophobia warto jeszcze przejść do ustawień zaawansowanych mikrofonu i odznaczyć opcje, która zezwala aplikacjom na przejęcie kontroli nad mikrofonem na wyłączność - Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? - Phasmophobia - poradnik do gry

Zanim przejdziesz do następnego kroku rozwiązywania problemu z mikrofonem w grze Phasmophobia warto jeszcze przejść do ustawień zaawansowanych mikrofonu i odznaczyć opcje, która zezwala aplikacjom na przejęcie kontroli nad mikrofonem na wyłączność.

Rozpoznawanie mowy - konfiguracja

Jeżeli w grze Phasmophobia Twój głos nie jest rozpoznawany może to wynikać ze złych ustawień językowych w systemie Windows. Funkcja rozpoznawania mowy jak na razie dostępna jest wyłącznie w językach: angielski (Stany Zjednoczone i Zjednoczone Królestwo), francuski, hiszpański, japoński, mandaryński (chiński tradycyjny i chiński uproszczony) i niemiecki. Jeśli Twój system operacyjny korzysta z innego języka będziesz musiał pobrać dodatkową paczkę językową - najlepiej Angielski (Stany Zjednoczone), a następnie zmienić język systemu operacyjnego i dostosować ustawienia mowy.

W pierwszej kolejności naciśnij przycisk Windows, a następnie przejdź do Ustawienia > Czas i język > Język. To właśnie w tym miejscu wykonasz pierwszy krok konfiguracyjny.

Upewnij się, że w zakładce Język wyświetlania systemu Windows został wybrany język angielski (Stany Zjednoczone) - Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? - Phasmophobia - poradnik do gry

Upewnij się, że w zakładce Język wyświetlania systemu Windows został wybrany język angielski (Stany Zjednoczone). Jeśli Twój system korzysta z innego języka, który nie obsługuje systemu mowy będziesz musiał dodać odpowiednią paczkę językową manualnie. Kliknij na przycisk Dodaj język, a następnie z rozwijanej listy wybierz Angielski (Stany Zjednoczone). Pobrana paczka powinna automatycznie się zainstalować i pojawić się na liście dostępnych języków. Teraz będziesz mógł zmienić język wyświetlany w systemie Windows - trzeba ponownie uruchomić komputer.

Następnie możesz przejść do zakładki Ustawienia > Czas i język > Mowa, by wykonać kolejny krok konfiguracji systemu rozpoznawania mowy.

W sekcji zarządzania głosami wybierz przycisk Dodaj głosy, a następnie z rozwijanej listy wybierz paczkę Angielski (Stany Zjednoczone) - Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? - Phasmophobia - poradnik do gry

W sekcji zarządzania głosami wybierz przycisk Dodaj głosy, a następnie z rozwijanej listy wybierz paczkę Angielski (Stany Zjednoczone). Gdy pakiet głosów zostanie zainstalowany będziesz mógł przejść do następnego etapu konfiguracji.

W górnej części tego samego okna odblokuje się opcja korzystania z Języka mówionego - Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? - Phasmophobia - poradnik do gry

W górnej części tego samego okna odblokuje się opcja korzystania z Języka mówionego. Z rozwijanej listy wybierz wcześniej zainstalowany pakiet Angielski (Stany Zjednoczone). W tym momencie warto ponownie uruchomić komputer, by w następnej kolejności zająć się sprawdzeniem mikrofonu w grze Phasmophobia.

Test mikrofonu

Aby sprawdzić, czy Twój mikrofon został dobrze skonfigurowany, a rozpoznawanie mowy działa poprawnie trzeba wykonać test wewnątrz gry Phasmophobia. Najpierw jednak warto sprawdzić, czy język, który ma być rozpoznany przez grę został poprawnie wybrany - przejdź do zakładki inne ustawienia.

Po ustawieniu języka angielskiego możesz wrócić do głównego menu, a następnie przejdź do opcji Audio - Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? - Phasmophobia - poradnik do gry

Po ustawieniu języka angielskiego możesz wrócić do głównego menu, a następnie przejdź do opcji Audio. Obok zakładki rozpoznawania głosu zauważysz przycisk Test - włącz go.

W miejscu zaznaczonym na powyższym obrazku powinieneś zobaczyć informację o tym, że rozpoznawanie mowy zostało poprawnie skonfigurowane - Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? - Phasmophobia - poradnik do gry

W miejscu zaznaczonym na powyższym obrazku powinieneś zobaczyć informację o tym, że rozpoznawanie mowy zostało poprawnie skonfigurowane. Powiedz do mikrofonu "Give us a sign" i poczekać chwilę, czy gra poprawnie to zarejestruje.

Po chwili na ekranie monitora powinna pojawić się informacja, że gra poprawnie rozpoznała Twój głos - Phasmophobia: Mikrofon nie działa - jak naprawić? - Phasmophobia - poradnik do gry

Po chwili na ekranie monitora powinna pojawić się informacja, że gra poprawnie rozpoznała Twój głos. Oznacza to, że możesz natychmiast wskoczyć do rozgrywki i swobodnie korzystać z czatu głosowego wewnątrz gry Phasmophobia, a także używać przedmiotów Spirit Box i Tablica Ouija.

Po tym, jak Twój głos został poprawnie zarejestrowany przez grę Phasmophobia możesz spokojnie zmienić język systemu na ten, którego chcesz używać. Pamiętaj jednak, by w zakładce Mowy pozostawić język angielski (Stany Zjednoczone).