Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Phasmophobia - poradnik do gry

Phasmophobia - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Phasmophobia: Porady na start Phasmophobia poradnik, porady

W tym rozdziale poradnika do gry Phasmophobia znajdziesz wiele porad ogólnych, które mogą przydać się w trakcie rozgrywki i przyczynią się do lepszej współpracy z drużyną, szybszego rozwiązania zagadki i określenia typu ducha nawiedzającego dane budynek.

Phasmophobia to pod wieloma względami gra bardzo oryginalna i bardzo różni się od innych gier typu survival horror. W trakcie rozgrywki multiplayer należy ściśle współpracować z członkami zespołu łowców duchów i wykorzystywać różne urządzenia, by pozytywnie ukończyć misje. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że w Phasmophobia nie trzeba łapać duchów tylko znaleźć dowody na ich obecność, a także określić ich typ i co najważniejsze - ujść z życiem, co nie zawsze jest takie proste. Nasze porady skierowane są szczególnie do nowych Graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z produkcją studia Kinetic Games.

Ekwipunek

Wszystkie niezbędne przedmioty jak np. latarka, aparat, świeca, światło UV itd. możesz zakupić w głównym pomieszczeniu łowców duchów i zabrać je ze sobą na misje. W przypadku wyższych poziomów trudności zatrzymasz zakupione wyposażenie tylko w przypadku, gdy powrócisz z misji cały i zdrowy.

Każda misja w grze Phasmophobia rozpoczyna się od fazy przygotowawczej w której celem Graczy jest wejście do nawiedzonego budynku i znalezienie śladów obecności ducha - Phasmophobia: Porady na start - Phasmophobia - poradnik do gry

Faza przygotowawcza

Każda misja w grze Phasmophobia rozpoczyna się od fazy przygotowawczej w której celem Graczy jest wejście do nawiedzonego budynku i znalezienie śladów obecności ducha. Faza przygotowawcza na najniższym poziomie trudności trwa przez 5 minut i w tym czasie duchy nie będą atakować Graczy (z wyjątkiem Demonów i Oni, które są bardziej agresywnymi odmianami duchów). Na średnim poziomie trudności czas przygotowania został skrócony do zaledwie 2 minut, a profesjonaliści muszą poradzić sobie całkowicie bez fazy przygotowawczej. W przyczepie tuż nad monitorem komputera znajdziesz licznik, który odlicza czas pozostały do zakończenia fazy przygotowawczej.

Jednym z najważniejszych kroków, które należy wykonać przed przystąpieniem do zbierania szczegółowych dowodów jest ustalanie w którym pomieszczeniu dany duch zadomowił się na dobre - Phasmophobia: Porady na start - Phasmophobia - poradnik do gry

Szukanie ducha

Jednym z najważniejszych kroków, które należy wykonać przed przystąpieniem do zbierania szczegółowych dowodów jest ustalanie w którym pomieszczeniu dany duch zadomowił się na dobre. Jeśli grasz solo będziesz musiał osobiście przeczesać pomieszczenia z termometrem i czytnikiem EMF w ręku. Rozglądaj się również za śladami stóp, mrugającymi światłami itd. Praca w grupie jest znacznie łatwiejsza, bo można podzielić się obowiązkami i szybciej wykonać to zadanie. Gdy już uda Ci się odkryć nawiedzane pomieszczenie będziesz mógł zabrać się za rozkładanie sprzętu monitorującego (kamery).

Latarka to niezbędny przedmiot, który służy łowcom duchów do oświetlania eksplorowanych pomieszczeń - Phasmophobia: Porady na start - Phasmophobia - poradnik do gry

Latarka

Latarka to niezbędny przedmiot, który służy łowcom duchów do oświetlania eksplorowanych pomieszczeń. Niestety, po przełączeniu się na inny przedmiot łuna światła znika przez co trudno poprawnie operować innymi przedmiotami (kamerą, aparatem) w całkowitej ciemności. Na szczęście jest sposób na pozostawienie włączonej latarki w momencie korzystania z innych przedmiotów. Aby tego dokonać wystarczy włączyć latarkę (domyślnie T na klawiaturze) w momencie korzystania z innego przedmiotu.

Duchy, które możesz spotkać w grze Phasmophobia posiadają własne imiona jednak lepiej ich nie wymawiać jeśli nie jest to konieczne, by zdobyć niezbędne dowody na ich obecność - Phasmophobia: Porady na start - Phasmophobia - poradnik do gry

Imiona duchów - zastanów się zanim je wypowiesz

Duchy, które możesz spotkać w grze Phasmophobia posiadają własne imiona jednak lepiej ich nie wymawiać jeśli nie jest to konieczne, by zdobyć niezbędne dowody na ich obecność. W większości przypadków wymówienie imienia ducha na głos bardzo je rozzłości. Warto tutaj również zaznaczyć fakt, że niektóre duchy odpowiedzą na wezwanie tylko w sytuacji, gdy będziesz sam - informacje tego typu znajdziesz na białej tablicy informacyjnej w przyczepie i warto zapoznać się z nimi przed rozpoczęciem misji.

Przedmioty - interakcje

W trakcie eksploracji pomieszczeń możesz wchodzić w interakcję z różnymi przedmiotami i warto wiedzieć, że duchy także mogą to robić. Niektóre z nich są na tyle agresywne, że potrafią ciskać w łowców przeróżnymi przedmiotami, a inne po prostu będą złośliwie trzaskać drzwiami, by dać znać o swojej obecności.

Ciężarówka - centrum dowodzenia

Ciężarówka łowców duchów jest po brzegi wypełniona różnym sprzętem i przydatnymi gadżetami. Możesz tutaj przełączać się pomiędzy kamerami i obserwować aktywność duchów, przejrzeć mapę budynku, a także sprawdzić poziom zdrowia psychicznego zespołu (Team Sanity). Niższy poziom poczytalności jest równoznaczny z większym prawdopodobieństwem, że postać zostanie zaatakowana przez ducha.

Poziom poczytalności spada poprzez przebywanie w ciemnych pomieszczeniach, zobaczenie ducha, obserwowanie dziwnych zjawisk paranormalnych lub korzystanie z przedmiotów jak tablica Ouiji - Phasmophobia: Porady na start - Phasmophobia - poradnik do gry

Poziom poczytalności spada poprzez przebywanie w ciemnych pomieszczeniach, zobaczenie ducha, obserwowanie dziwnych zjawisk paranormalnych lub korzystanie z przedmiotów jak tablica Ouiji. Gdy spadnie do drastycznego poziomu lepiej miej się na baczności!

Aby zapobiec szybkiemu spadkowi odporności psychicznej postaci postaraj się o to, by pozostała ona na oświetlonym obszarze - włącz światła lub zapal świece. Miej również na uwadze fakt, że włączenie zbyt dużej ilości świateł wyłączy bezpiecznik i będziesz musiał ponownie go włączyć ręcznie. Innym sposobem na podreperowanie zdrowia psychicznego postaci jest zażywanie pigułek lub odpoczynek w ciężarówce.

Dowody - różne typy, jak zdobyć

W trakcie eksploracji nawiedzonych budynków w grze Phasmophobia będziesz musiał zdobyć określone dowody na podstawie których ustalisz z jakim typem ducha masz do czynienia. Oto jak zdobyć poszczególne dowody.

  1. Pole elektromagnetyczne poziom 5: musi być mierzone osobiście ręcznym czytnikiem EMF;
  2. Niska temperatura: można zmierzyć ją za pomocą termometru lub rozpoznać po tym, gdy Twoja postać zacznie wydychać zimne powietrze;
  3. Ghost orbs: mogą zostać zauważone jedynie na monitoringu w przyczepie;
  4. Ghost writing books: działają jedynie w przypadku, gdy są trzymane lub położone w pobliżu aktywnego ducha;
  5. Spirit Box: musi znajdować się w pobliżu ducha, by zadać mu pytania;
  6. Odciski palców (Fingerprints): są wychwytywane przez światło UV i można je znaleźć na drzwiach, oknach i włącznikach światła, które zostały dotknięte przez ducha.
Rozzłoszczone duchy zaczną polować na łowców duchów gdy tylko znajdą ku temu okazje - niektóre będą atakować później, a inne znacznie wcześniej (Demony) - Phasmophobia: Porady na start - Phasmophobia - poradnik do gry

Polowanie (Haunt)

Rozzłoszczone duchy zaczną polować na łowców duchów gdy tylko znajdą ku temu okazje - niektóre będą atakować później, a inne znacznie wcześniej (Demony). Gdy tylko Twoja latarka zacznie migać, a z radia zaczną wydobywać się zakłócone dźwięki to znak, że rozpoczęło się polowanie. Gdy do tego dojdzie jak najszybciej schowaj się w szafie lub schowanku, albo przejdź do bezpiecznego pokoju w którym nie wykryto obecności sił nadprzyrodzonych. Pamiętaj o tym, by zamknąć za sobą drzwi, wyłączyć latarkę, nie odzywać się i zwrócić się w stronę ściany lub podłogi. W drastycznych przypadkach bież nogi za pas i postaraj się uciec do ciężarówki.