Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GreedFall - poradnik do gry

GreedFall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Problemy techniczne w GreedFall GreedFall poradnik, solucja

GreedFall to obszerna gra, która posiada równie obszerną listę problemów. Komputerowi gracze mogą mieć problemy z dźwiękiem, obsługą pada, płynnością oraz zapisywaniem stanu rozgrywki. Na poniższej stronie naszego poradnika do Greedfall znajdziesz opis błędów oraz sposoby ich naprawienia.

Błąd "Application Load Error 3:0000065432"

Jeśli przy próbie uruchomienia gry pojawi Ci się komunikat "Application Load Error 3:0000065432" wejdź w folder z grą, kliknij prawym przyciskiem myszy w plik GreedFall.exe, wybierz "Właściwości", przejdź do zakładki "Zgodność" i zaznacz opcję "Uruchom ten program jako administrator". Po tym zabiegu gra powinna uruchomić się normalnie.

Błąd "MFReadWrite.dll was not found"

Jeśli wyskoczy Ci błąd "MFReadWrite.dll was not found" rozwiązanie jest proste. Musisz udać się na stronę https://www.microsoft.com/en-us/software-download/mediafeaturepack, pobrać paczkę Media Feature Pack, a następnie ją zainstalować.

Gra się nie zapisuje

Według graczy naprawić ten problem można na trzy sposoby:

  • uruchomić grę jako administrator;
  • udać się do folderu Dokumenty, kliknąć prawym przyciskiem myszy w katalog GreedFall i wybrać "Właściwości. Kolejnym krokiem jest wejście w zakładki "Zabezpieczenia", kliknąć w "Edytuj" i zaznaczyć opcję "Zezwalaj" w "Pełna kontrola";
  • wejść w ustawienia, zakładkę "Aktualizacje i zabezpieczenia, przejść do sekcji "Zabezpieczenia systemu Windows", a potem wybrać "Otwórz usługę Windows Defender Security Center".

Gra się zawiesza

Ponownie to samo rozwiązanie - wejdź w folder z grą, GreedFall.exe, "Właściwości", "Zgodność" i zaznacz opcję "Uruchom ten program jako administrator".

Jeśli jednak gra zawiesza się z powodu twojego komputera zajrzyj na naszą stronę z wymaganiami sprzętowymi.

Problemy z płynnością

Jeśli GreedFall klatkuje musisz przyjrzeć się sterownikom karty graficznej - możliwe, że są one nieaktualne. Jeśli posiadasz kartę graficzną od firmy Intel, powinieneś zainstalować sterowniki w wersji Intel Graphics Driver DCH 26.20.100.7158. Umożliwią one odpalenie tej gry na jednostkach typu UHD Graphics 620 lub lepszych.

Drugą opcją jest wejście w panel zasilania, wybranie opcji "Preferuj maksymalną wydajność" dla "Trybu zarządzania energią" i ustawienie "Wysokiej wydajności".

Problemy z obsługą pada

Jeśli gra nie odczytuje twojego pada odłącz pierw wszystkie urządzenia USB, za wyjątkiem myszy, klawiatury i pada, a następnie uruchomcie ponownie komputer.

Problemy z dźwiękiem

W grze GreedFall występuje wiele problemów z dźwiękiem, możesz np. nie słyszeć otoczenia bądź kwestii dialogowych. Jeśli masz ten problem zacznij od kliknięcia prawym prawym przyciskiem myszy na ikonę dźwięku i wybierz opcje "Otwórz ustawienia dźwięku", dalej przejdź do zakładki "Dźwięk przestrzenny" i wyłączyć tę funkcję.