Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

GreedFall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
GreedFall - poradnik do gry

GreedFall - poradnik do gry

Podróż na nieznany ląd Poradnik do GreedFall to rozbudowana solucja, która przeprowadzi Cię przez wszystkie zadania główne i poboczne. Nasze porady dotyczą trofeów i osiągnięć, broni, frakcji, towarzyszy. Pomożemy Ci również zlokalizować wszystkie sekrety i znajdźki.

Ostatnia aktualizacja: 10 lutego 2021

Poradnik do GreedFall to potężne kompendium wiedzy, które pozwoli ci ukończyć grę w 100%. Początkowe rozdziały poradnika opisują podstawy i zawierają informacje o najważniejszych mechanikach w grze. Dowiesz się, jak wygląda system rozwoju postaci, czym różnią się między sobą umiejętności, atrybuty i talenty, jak eksplorować świat i staczać walki, jak zwiększać reputację, czy jak zarządzać drużyną.

Ważną częścią naszego poradnika jest opis przejścia gry - szczegółowo omówiliśmy w nim wszystkie główne i poboczne questy GreedFall. Poznasz również ważne wybory oraz wszystkie dostępne zakończenia wraz z wymaganiami do ich odblokowania. W naszym poradniku znajdziesz mapy, które poprowadzą cię przez wszystkie krainy gry GreedFall. Dzięki skorzystaniu z map naszego atlasu świata poznasz także najważniejsze sekrety i kapliczki z darmowymi umiejętnościami. Solucję uzupełniają opisy walk z bossami - obowiązkowymi do ukończenia gry oraz opcjonalnymi kreaturami.

Wyspa Teer Fradee pełna jest niebezpieczeństw, ale na szczęście w boju pomogą ci towarzysze. Przygotowaliśmy listę dostępnych kompanów oraz opisy przejścia ich osobistych questów. Z towarzyszami powiązane są również romanse - dowiesz się z kim można rozpocząć romans w GreedFall, oraz jakie są wymagania do nawiązania romansów i jaki mają przebieg.

Jednym z większych rozdziałów poradnika jest FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Dowiesz się z niego m.in. które umiejętności są najlepsze, jak rozwiązać zagadkę z żywiołami, jak zdobyć najlepsze wyposażenie, jak gromadzić złoto, jak otwierać skrzynie, czy jak używać szybkiej podróży.

Poradnik uzupełnia aneks, w którym znajdziesz przede wszystkim poradnik trofeowy i dowiesz się jak odblokować platynowe trofeum w GreedFall. Oprócz tego znajdziesz strony o sterowaniu i wymaganiach sprzętowych, oraz informację ile czasu zajmuje przejście gry GreedFall.

GreedFall: Porady dla początkujących

Poniżej znajdziesz 10 najważniejszych porad i wskazówek, które zwracają uwagę na szereg przydatnych kwestii - GreedFall - poradnik do gry

Poniżej znajdziesz 10 najważniejszych porad i wskazówek, które zwracają uwagę na szereg przydatnych kwestii. Zapoznanie się z nimi powinno ci ułatwić przetrwanie w pierwszych godzinach gry oraz uniknięcie popełnienia poważnych błędów. Więcej podpowiedzi znajdziesz w osobnym rozdziale Porady na start.

 1. Możesz spokojnie odwiedzać różne domy i okradać je z dobytku mieszkańców. Wiele skrzyń wymaga jednak talentu otwierania zamków.
 2. Przy wizytach u kupca kupuj amunicję - broń palna w grze jest bardzo potężna, jednak amunicja bywa sporadyczna.
 3. Warto eksplorować świat gry. Niektóre mapy kryją minibossów (Opiekunowie) i innych silnych, opcjonalnych wrogów, którzy np. pilnują skrzyni z legendarnymi przedmiotami.
 4. Jeśli chodzi o talenty, warto zakupić przynajmniej 1 punkt charyzmy i próbować ją używać podczas zadań. Przeważnie zakończy się powodzeniem w misji i zdobędziesz dodatkową reputację. Możesz przed rozmową próbować starej techniki zapis/wczytanie, by uzyskać sukces w rozmowie.
 5. Ubieraj towarzyszy w dobrą broń - są oni naprawdę bardzo pomocni w walce. Kurt z dwuręczną bronią jest w stanie samodzielnie niszczyć sporą ilość przeciwników.
 6. Jak najszybciej odblokuj umiejętność Magiczne Leczenie, by nigdy więcej nie używać eliksirów zdrowia. Dalsze ulepszenia umiejętności są bardzo wskazane - na końcu możesz również leczyć swoich towarzyszy.
 7. Podczas eksploracji staraj się jak najszybciej odnajdywać i zakładać obozowiska - szybka podróż znacznie pomoże wracanie do starych miejsc, by np. wykonać zadanie poboczne.
 8. Gdy walczysz z wrogami, staraj się nie odbiec za daleko - przeciwnicy potrafią w czasie walki "stracić cię z oczu", zresetować swoje zdrowie i wrócić do pierwotnej lokacji.
 9. Broń palna jest bardzo potężna - nawet zwykły rewolwer ogłusza wroga i zadaje dużo obrażeń. Postaraj się mieć przynajmniej 1 punkt w atrybut celność.
 10. Arena w New Serene nagradza cię potężną bronią dwuręczną. Jeśli wysilisz się i zrobisz wszystkie 5 fal wcześnie, możesz zdobyć wspaniały miecz. Wymaga on 5 zręczności i umiejętności broń dwuręczna.

GreedFall: Wszystkie główne misje

W grze GreedFall obowiązuje podział na główne i poboczne misje. Główne zadania są tymi, których zaliczanie jest wymagane do ukończenia głównej fabuły. Niektóre z tych misji zawierają ważne wybory, które uwzględniliśmy w opisach poszczególnych questów. W GreedFall nie ma klasycznego podziału na akty, aczkolwiek w grze są większe i mniejsze linie fabularne i każdą z nich trzeba ukończyć w 100%.

 1. Lista wszystkich głównych misji

Główna linia fabularna Lek na Malichor

 1. Wielka Wyprawa - To quest prologu, w którym poznasz podstawy walki, dowiesz się jak dowodzić drużyną, zbadasz startową lokację i pokonasz pierwszego bossa w dokach.
 2. Bitwa Czerwonych Włóczni
 3. Stare Państwa w Nowym Świecie
 4. Ekspedycja naukowa
 5. Demoniczny kult
 6. Twarzą w twarz z demonem
 7. Poszukiwanie panaceum
 8. W pogoni za Tierna Harh Cadachtas
 9. Próba Wody
 10. Śladem wielkiego króla
 11. Sanktuarium Vinbarra
 12. Nowy Wielki Król
 13. Twarzą w twarz z Bogiem

Główna linia fabularna Starożytny Sekret

 1. Tajemnica Starożytnych Ruin
 2. Sekret Księcia

Główna linia fabularna Zamach stanu

 1. Zdrada!

Główna linia fabularna Los Constantina

 1. Cierpienie Constantina
 2. Poszukiwanie Constantina
 3. Głos nieboszczyka
 4. Paszcza Niebios

Główna linia fabularna Nowe zagrożenie

 1. Atak na Hikmet
 2. Atak na San Matheus
 3. Śladami szaleństwa
 4. Razem za Teer Fradee
 5. Zerwane więzi
 6. Atak w Samo Serce - To finałowy główny quest gry, w którym stacza się pojedynek z końcowym bossem. Bohatera czeka też ważny wybór, który wpłynie na zakończenie gry.

GreedFall: Wszystkie zakończenia

W GreedFall do odblokowania są dwa główne zakończenia z wieloma mniejszymi wariacjami. Poniżej znajdziesz wszystkie strony naszego poradnika na temat zakończeń:

 1. Omówienie zakończeń gry GreedFall - Dowiesz się czego dotyczą 2 podstawowe zakończenia oraz kiedy dokonuje się wyboru zakończenia.
 2. Które wybory wpływają na zakończenia? - Dowiesz się o mniejszych wyborach mogących zmodyfikować przebieg wybranego głównego zakończenia.
 3. Jak zdobyć najlepsze zakończenie w GreedFall? - Przygotowaliśmy listę wyborów powiązanych z odblokowaniem najbardziej pozytywnego zakończenia przygody.

GreedFall: Wszystkie poboczne misje

Poniżej znajdziesz zestawienie pobocznych misji gry GreedFall, które nie są powiązane z towarzyszami. Zajmowanie się tymi misjami nie jest wymagane do ukończenia przygody, aczkolwiek mogą one zawierać wybory oraz być nagradzane wartościowym lootem. Opcjonalne questy podzielone zostały na kilka grup, dzięki czemu łatwiej odnajdziesz interesującą cię misję.

 1. Lista pobocznych misji gry GreedFall
 2. Śladami Profesora Serafeddina - To unikalny poboczny quest, który dotyczy odnalezienia 5 notatek.

Poboczne questy - Przed Wyjazdem

 1. Szarlatan
 2. Polowanie na heretyków
 3. Znikający Nautowie
 4. Towar Strażników Denara

Poboczne questy - Dzieci Teer Fradee

 1. Nowy kupiec
 2. Nietypowy sojusz
 3. Inkwizycja
 4. Wycinka lasu
 5. Cena krwi
 6. Obóz Lordo Luminis

Poboczne questy - Cienie Strażników

 1. Człowiek ze srebrną monetą
 2. Mistrz Areny
 3. Kontrabanda
 4. Handel ludźmi
 5. Twarz Egona

Poboczne questy - W imię nauki

 1. Atak na karawany
 2. W sercu rebelii
 3. Eksperymenty Doktora Asiliego
 4. Próba

Poboczne questy - Początki Theleme

 1. Problemy w Edenie
 2. Teologiczne konflikty
 3. Śladami Świętego Matheusa
 4. Święty i Dziki

Poboczne questy - Sekrety Nautów

 1. Służby wywiadowcze Pani Admirał
 2. Szpieg z Theleme
 3. Sub Rosa
 4. Wróg wewnętrzny

GreedFall: Wszystkie misje towarzyszy

Poniżej znajdziesz listę wszystkich questów towarzyszy. Z każdym kompanem powiązane są 3 różne questy. Zaliczanie ich pozwala lepiej poznać daną postać, zaprzyjaźnić się i być może nawiązać z nią romans.

 1. Lista questów towarzyszy

Wszystkie questy - Kurt

 1. Zaginiony w akcji
 2. Pośród duchów
 3. Wyrównanie rachunków

Wszystkie questy - Aphra

 1. Wiedza Wyspiarzy
 2. Jaskinia Wiedzy
 3. Rytuał Tworzenia Więzi

Wszystkie questy - Siora

 1. Znajdź Królową Bladnid
 2. Obietnice wyryte w kamieniu
 3. Pożegnanie Królowej

Wszystkie questy - Vasco

 1. Rodowe imię
 2. Spotkanie rodzinne
 3. Na zawsze Nautem

Wszystkie questy - Petrusa

 1. Występki Matki Kardynaliny
 2. Niebezpieczne zakłady
 3. Grzechy Ojca Petrusa

GreedFall: Wszystkie romanse

GreedFall pozwala na romanse z towarzyszami. Poniżej znajdziesz listę wszystkich stron wszystkich kompanów, z którymi można rozpocząć romans. Na każdej z tych stron krok po kroku opisaliśmy wymagania do nawiązania romansu.

 1. Ogólne informacje o romansach w GreedFall
 2. Romans - Vasco
 3. Romans - Aphra
 4. Romans - Siora

GreedFall: Sekrety i znajdźki

W GreedFall na odkrycie czekają sekretne przedmioty i lokacje. Poniżej znajdziesz listę stron poradnika na temat sekretów i znajdziek:

 1. Legendarne przedmioty - Znajdziesz informacje gdzie odnaleźć pojedyncze legendarne rzeczy oraz elementy legendarnych zestawów.
 2. Opcjonalni bossowie - Przygotowaliśmy zestawienie nieobowiązkowych bossów wraz z informacjami o ich legowiskach i przebiegu walk z nimi.
 3. Kapliczki z umiejętnościami - Opracowaliśmy listę kapliczek gwarantujących darmowe punkty umiejętności.

GreedFall: FAQ

W trakcie przechodzenia gry GreedFall możesz mieć problemy ze zrozumieniem niektórych mechanik rozgrywki, czy wymaganiami do wykonania niektórych czynności. Wszystkie najbardziej problematyczne tematy zgromadziliśmy w jednym dużym rozdziale z często zadawanymi pytaniami.

 1. Złoto - jak gromadzić? - Będzie ci ono potrzebne do dokonywania wszelakich zakupów w grze.
 2. Romanse - czy są w grze? - Dowiesz się m.in. czy można związać się z kilkoma postaciami na raz, oraz czy kandydaci do romansu mają preferencje seksualne.
 3. Pojedyncze przejście gry - czy wszystko zobaczę? - Odpowiadamy na pytanie czy można przegapić jakąś interesującą zawartość.
 4. Misje poboczne - jak znajdować?
 5. Towarzysze - czy mogą zginąć? - Informujemy czy kompani mogą bezpowrotnie zginąć, a także jak dbać o ich stan zdrowia.
 6. Zdrada towarzysza - czy jest możliwa? - Wyjaśniamy w jakich okolicznościach bohater może zostać zdradzony i jak temu zapobiec.
 7. Wygląd bohatera - czy mogę zmienić? - Odpowiadamy na pytanie czy można zmienić wygląd głównej postaci po zamknięciu okna kreatora.
 8. Element ekwipunku - jak zdjąć?
 9. Rany - jak leczeć? - Zestawiliśmy wszystkie możliwe metody przywrócenia członka drużyny do pełni zdrowia.
 10. Zamknięte skrzynie i drzwi - jak otwierać? - Dowiesz się jakie są wymagania do rozbrojenia zamka drzwi lub skrzyni.
 11. Poziom trudności - jaki wybrać?
 12. Przygotowanie zatrutego drinka - jak? - Możesz się tym zająć w ramach questu Towar Strażników Denara.
 13. Limit udźwigu - jak sobie radzić? - Prezentujemy sposoby na odczytywanie wagi przedmiotów i pozbywanie się / składowanie niepotrzebnych rzeczy.
 14. Powrót do miasta Serene - czy jest możliwy? - Chodzi tu o miasto z samego początku gry.
 15. Szybka podróż - jak korzystać? - Wyjaśniamy jak aktywować szybką podróż (fast travel) i czy jest ona darmowa.
 16. Zresetowanie rozwoju postaci - jak? - Możesz być tym zainteresowany jeśli źle zaplanowałeś rozwój bohatera.
 17. Zagadka z żywiołami - jak rozwiązać? - To łamigłówka z głównego questu Demoniczny kult.
 18. Docieranie w niedostępne miejsca - jak? - Dowiesz się m.in. jak burzyć ściany, jak przechodzić po wąskich belkach i jak wykonywać skoki.
 19. Rozbicie obozu - jak? - Informujemy jak rozstawić obóz drużyny i jakie główne atrakcje on oferuje.
 20. Atrybuty i talenty - jak odblokowywać? - Wyjaśniamy na czym polegają atrybuty i talenty, a także jak je pozyskiwać.

GreedFall: Przewodnik po grze

Jeden z większych rozdziałów naszego poradnika to przewodnik po grze (strategy guide), który opisuje podstawy gry i oferuje porady do najważniejszych mechanik rozgrywki. Poniżej znajdziesz listę tematów przewodnika:

 1. Interfejs - Dowiesz się jakie informacje można odczytać na ekranie, a także jak zmienić lub usunąć HUD.
 2. Rozwój postaci - Dowiesz się jak przebiega awansowanie postaci, oraz jak odblokowywać i resetować umiejętności.
 3. Tworzenie postaci i wybór klasy - Informujemy o dostępnych opcjach kreatora postaci, a także o wyborze klasy, atrybutów i talentów.
 4. Towarzysze - Dowiesz się kim są potencjalni członkowie drużyny i jak ich przyłączyć do ekipy.
 5. Frakcje - Informujemy jakie są główne ugrupowania w świecie gry.
 6. Reputacja - Wyjaśniamy jakie czynności zwiększają lub zmniejszą reputację, oraz jak reputacja wpływa na relacje z kompanami.
 7. Malichor - Dowiesz się czym jest choroba Malichor w świecie gry i czy można walczyć z postępującym schorzeniem.
 8. Talenty - Na stronie jest lista talentów z ich opisami.
 9. Atrybuty - Na stronie jest lista atrybutów z ich opisami.
 10. Drzewko umiejętności - Na stronie są opisy głównych drzewek umiejętności.
 11. Rzemiosło i alchemia - Informujemy jakie są wymagania do zajęcia się craftingiem i alchemią, a także co można dzięki nim wytwarzać.
 12. Eksploracja i skradania się - Dowiesz się o podstawach eksploracji świata gry oraz unikania wykrycia.
 13. Walka - Zestawiliśmy wszystkie najważniejsze porady i informacje na temat staczania walk, oraz o powiązanych z walką mechanikach rozgrywki.
 14. Arena - Wyjaśniamy czym są areny walk, jak przystępować do starć na arenie, kto jest do pokonania i jakie nagrody można otrzymać.
 15. Zarządzanie drużyną - Informujemy na jakich zasadach dowodzi się ekipą, jak wpływać na towarzyszy i relacje z nimi, oraz jak ich leczyć i wskrzeszać.
 16. Magia - Możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat magii w GreedFall, m.in. jak odzyskiwać manę, jak używać pierścieni i jakie są najlepsze czary.

GreedFall: Najlepsze buildy

GreedFall to pełnoprawny RPG i w rezultacie zbudowanie dobrego buildu bohatera może ułatwić ci rozgrywkę, zarówno pod kątem staczania walk, jak i zaliczania misji. Opracowaliśmy kilka rekomendowanych buildów dla postaci o różnych stylach gry:

 1. Build GreedFall - Bojowy mag
 2. Build GreedFall - Mistrz eliksirów
 3. Build GreedFall - Charyzmatyczna postać wsparcia
 4. Build GreedFall - Strzelec wyborowy
 5. Build GreedFall - Wojowniczy technik

GreedFall: Atlas świata

W naszym poradniku możesz znaleźć atlas świata do gry GreedFall. Zawiera on mapę całej krainy / wyspy Teer Fradee, na której zaznaczone zostały wszystkie najważniejsze lokacje. Pod mapą znajdują się informacje i opisy głównych miejscówek.

 1. Mapa świata - Wyspa Teer Fradee w GreedFall

GreedFall: Długość gry

GreedFall jest stosunkowo długą grą, choć nie tak długą jak np. Wiedźmin 3 Dziki Gon. Ukończenie samej głównej linii fabularnej powinno ci zająć około 30 godzin, przy czym sporo zależy od wybranego poziomu trudności i stylu gry.

Ukończenie gry w 100% to kwestia około 50 godzin - wariant ten zakłada, że oprócz głównych questów pozaliczasz też poboczne questy i zadania drużyny, a także że odwiedzisz wszystkie lokacje. Więcej informacji możesz znaleźć na osobnej stronie Ile czasu zajmuje przejście gry GreedFall.

GreedFall: Platynowe trofeum

W GreedFall możesz zdobyć aż 59 trofeów i w wersjach na PS4 / PS5 jest to również platynowe trofeum. Zdobycie platyny komplikuje przede wszystkim konieczność ukończenia gry na najwyższym poziomie trudności - w trybie Extreme Mode. Musisz też mieć świadomość tego, że niektóre osiągnięcia wzajemnie wykluczają się, ale można częściowo ograniczać ten problem poprzez częste tworzenie manualnych sejwów i powracanie do nich. Oprócz tego do zdobycia 100% osiągnięć wymagane jest m.in. pokonanie wszystkich opcjonalnych bossów.

Po komplet informacji na temat tego jakie wymagania mają dostępne trofea i jak odblokować platynowe trofeum w GreedFall zajrzyj do naszego poradnika trofeowego.

GreedFall: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 7 / Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-3450 3,2 GHz lub AMD FX-6300
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870
 5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 25 GB
 6. Pamięć karty graficznej: 2 GB

Więcej informacji m.in. o zalecanych wymaganiach oraz o tym jak działa gra znajdziesz na stronie Wymagania sprzętowe.

Dodatkowo na stronie Problemy techniczne przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych bugów gry GreedFall. Podpowiadamy też jak radzić sobie po wystąpieniu błędów.

GreedFall: Premiera w PS+

W styczniu 2021 roku gra GreedFall została zaoferowana za darmo posiadaczom subskrypcji PlayStation Plus. Wersja z PS+ jest wersją kompletną, albowiem GreedFall nie doczekał się żadnych dodatków fabularnych.

Warto zaznaczyć, że aktywny abonament PS+ nie jest wymagany do ukończenia 100% zawartości gry. GreedFall nie zawiera bowiem żadnego trybu multiplayer.

GreedFall: Wersja polska

Gra GreedFall posiada kinową polską wersję językową i dotyczy to wszystkich wersji gry (PC / PS4 / PS5 / Xbox One / Xbox Series X). Na ekranie wyświetlane są więc polskie napisy, ale dubbing pozostaje angielski.

Informacje o GreedFall - poradnik do gry

Autorzy : Grzegorz "Alban3k" Misztal, Jacek "Stranger" Hałas

Poradnik zawiera : strony: 164, ilustracje: 711 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 9 września 2019, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 9 września 2019, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w GreedFall - poradnik do gry